Jaka jest wasza ulubiona postać z ,,Silmarillionu''
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Silmarillion

#17:  Autor: Enores WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
1. Turin. Przede wszystkim za odwagę i lubność w ryzyku, ale może też dlatego, że był jedną z postaci tragicznych, przeklętym wojen, Czarnym Mieczem.
2. Fingolfin. Bo miał więcej rozumu od przyrodniego braciszka. Ale też dlatego, że samotnie w białej zbroi rzucił rękawicę ze dwadzieścia razy większemu Morgothowi Bauglirowi.
3. Ëlwe Singollo\Elu Thingol. Niby taki naburmuszony gbur, a jednak do pci pięknej podejście miał. A fakt, że był jednym z czterech pierwszych królów elfów dodaje mu w cholercię majestatu razem z tym, że nie był tak głupi, żeby oddać Naugrimom breloczek z Silimarilem.

P. S. Fingolfina mam na wallpaper.

#18:  Autor: MaraSkąd: Szara Przystań (Gdynia) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cóż, oryginalna raczej nie będę. Moim ulubionym bohaterem Silma jest Maedhros. Szlachetny, dzielny elf, dobry strateg, który "wkopał się", składając przysięgę i przez to uwikłał w kolejne zbrodnie. Klasyczny bohater tragiczny, który - czegokolwiek by nie zrobił - przegra.

#19:  Autor: BrandywinaSkąd: Nie uwierzysz, a jeśli nawet, to nie trafisz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Najbardziej ze wszystkich lubię synów Feanora, a między tymi z kolei wybierając - Maedhrosa i Maglora. Lubię ten ród, bo zdaje mi się, że jestem trochę tak jak oni - jeżeli coś sobie ubzduram, to dążę do tego za wszelką cenę, nawet, jak sama już widzę, że nie ma to sensu. A Maedhros i Maglor przypadli mi do gustu, bo zdaje mi się, że są najbardziej roztropnymi z siedmiu.W końcu udało im się niemal bez szwanku dotrwać do końca krwawej historii.

#20:  Autor: GilyaSkąd: z Lindonu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja mam mnóstwo ulubionych postaci w "Silmarilionie", ale wymienię cztery.
1. Fingolfin- za pojedynek z Morgothem i za to że zaprowadził Noldorów do Śródziemia.
2. Maglor- najwspanialszy z synów Feanora, za pieśni i za to, że wychował Elronda i Elrosa, a poza tym według mnie najmniej uległ Silmarilom.
3. Finrod- za pojedynek z Sauronem i za Nargothrond
4. Gil-galad- za wszystko

#21:  Autor: AnglachelSkąd: Doriath (Łódź) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mój pierwszy post, więc przede wszystkim chciałem się przywitać Uśmiech

Mam dwie ulubione postaci w Silmarillionie:

Eärendil - za poświęcenie, no i za sam fakt, że dotarł do brzegów Amanu.

Isildur - za ryzykowną akcję z zerwaniem owocu z Nimloth, no i oczywiście za zdobycie Jedynego Pierścienia, ale to już w LOTR Uśmiech

Dodatkowo podoba mi się pies Valarów - Huan - za całokształt Z przymrużeniem oka

#22:  Autor: Helin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moją ulubioną postacią jest Feanor którego czyny przysporzyły Noldorom najwięcej sławy. Najzdolniejszy i najpotężniejszy z Noldorów. Był niczym kamień, który gdziekolwiek się pojawi ściąga za sobą lawinę. Płonął tak jasnym ogniem, że każdy kto z nim przebywał musiał się wydawać jedynie małą iskierką. I dopiero gdy jego duch opuścił ciało (paląc je na popiół) inni wielcy Noldorowie pokazali się w blasku - niczym gwiazdy wyłaniające się zza wielkiej chmury. Ogień to do siebie ma, że na swojej drodze zostawia tylko wypaloną ziemię. Tak i Feanor nie zostawiał za sobą niczego do czego można by wrócić. Przypieczętował los Noldorów. Ich chwałę i niedolę.

#23:  Autor: RaptorRedSkąd: Lubliniec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To chyba nie wypada wspominać o tym, że czuje się pewien rodzaj sympatii do Morgotha i Saurona, więc o tym nie wspomnę.

Dużo ich było. Nie wykażę się oryginalnością, jeśli stwierdzę, że jednym z nich był Maedhros. Wszystkie jego cechy zostały już tutaj wymienione, więc nie będę powtarzać po innych. Lubiłam też Elu Thingola, ciężko mi stwierdzić, za co. Za podejście do kobiet? Super śmiech Eärendila pominąć byłoby grzechem. Widzę, że wymieniłam samych mężczyzn... a przecież Niënor też była nieugięta, uparta (w pozytywnym, ale czy zawsze? sensie) i ogólnie godna sympatii.

A jeśli to nie muszą być koniecznie Dzieci Ilúvatara, to dorzucę jeszcze Huana, za całokształt.

#24: Ulubione postacie Autor: manwesulimo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moimi ulubionymi postaciami w Silmarillionie są:
1. Manwe Sulimo-najwyższy spośród Valarów, którzy zstąpili do "pustki" i stworzyli z niej świat.Jest on najdostojniejszy i najbliższy Iluvatarowi oraz miłosierny wobec wszystkich istot (szczególnie wobec pierworodnych).
2. Turgon z rodu Finwego-noldorski książe elfów, który wyruszył z Feanorem na wygnanie. To jego właśnie obawiał się najbardziej Morgoth. Turgon był także mężny i waleczny. Cytat "W pewnej wszakże chwili wielki krzyk wzbił się ku niebu i z południowym wiatrem niósł się od doliny do doliny;to elfy i ludzie krzyczeli ze zdumienia i radości, bo Turgon, nie wzywany i nie oczekiwany, otworzył bramę Gondolinu i na czele dziesięciu tysięcy wojowników w błyszczących zbrojach, z długimi mieczami;włócznie w ich ręku wyglądały jak las."

Strona 3 z 6