Stowarzyszenie tolkienowskie
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolk Folk

#1: Stowarzyszenie tolkienowskie Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W związku z przyszłorocznym i następnymi TFami oraz z innymi działaniami tolkienowskimi w Bielawskim Śródziemiu (i nie tylko Bielawskim) musimy założyć Stowarzyszenie... Jest to związane z pozyskiwaniem sponsorów i dofinansowań, co jest niezbędne dla istnienia TFów - tym bardziej, że chcielibyśmy zrobić bitwę Uśmiech

I mamy do was pytanie... Jak powinniśmy nazwać to Stowarzyszenie? Nazwa "Tolk Folk" odpada (to nazwa imprezy) Ktoś ma jakiś pomysł?

#2:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Myślę, ze to dobry pomysł, że powstanie Stowarzyszenie. Wiążą się z tym administracyjne problemy i komplikacje, ale z drugiej strony rejestracja otworzy pewne pola działania, teraz zamknięte.

Nie będę bardzo twórczy i podam taką propozycję:
"Stowarzyszenie miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena"

#3:  Autor: Zair Ugru-nadSkąd: Imlad Morgul WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moja propozycja jest następująca:
Stowarzyszenie Tolkienowskie "Wieża" Jestem rozwalony Nazwa krótka, a nawiązuje do wieloletniej tradycji.

#4:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
MemeLku - pomysł fajny, tylko, że w ustawie jest mowa o "nazwie stowarzyszenia odróżniającej od innych stowarzyszeń, organizacji i instytucji", więc wydaje mi się, że nazwa zaproponowana przez Ciebie może być mało wyróżniającą.. Ale mogę się mylić Uśmiech

Zair - Twój pomysł bardzo mi się podoba Uśmiech

Stowarzyszenie musi powstać - wiem, że będę miała w związku z tym dużo więcej roboty (jakbym się w tej chwili nudziła Jestem rozwalony ). Jakoś nie mogłam się pogodzić z tym, jak TF w tej chwili funkcjonuje, z problemami finasowymi, z tym, że upada. Dlatego z Kaśką postanowiłyśmy reaktywować Tolk Folk. Czy nam się uda? Mam nadzieję... Przy Waszym wsparciu i pomocy Uśmiech Love

#5:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
mONA napisał(a) (zobacz wpis):
MemeLku - pomysł fajny, tylko, że w ustawie jest mowa o "nazwie stowarzyszenia odróżniającej od innych stowarzyszeń, organizacji i instytucji", więc wydaje mi się, że nazwa zaproponowana przez Ciebie może być mało wyróżniającą.. Ale mogę się mylić Uśmiech

A jest inne takie Stowarzyszenie. Pytam bo nie wiem, a nie dlatego, ze upieram się przy nazwie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Cytat:
Zair - Twój pomysł bardzo mi się podoba Uśmiech

Pomysł Zair też mi się podoba.

Cytat:
Stowarzyszenie musi powstać - wiem, że będę miała w związku z tym dużo więcej roboty (jakbym się w tej chwili nudziła Jestem rozwalony ). Jakoś nie mogłam się pogodzić z tym, jak TF w tej chwili funkcjonuje, z problemami finasowymi, z tym, że upada. Dlatego z Kaśką postanowiłyśmy reaktywować Tolk Folk. Czy nam się uda? Mam nadzieję... Przy Waszym wsparciu i pomocy Uśmiech Love

Trzymać kciuki bedziemy. Uśmiech
Może jeszcze jakieś propozycje nazw będą. Uśmiech

#6:  Autor: NadiaSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A może weźcie jakiś akrostych, np. SZAKAL - Stowarzyszenie Zamiłowanych Amatorów Krain Ardy Licznych. Z przymrużeniem oka I przy okazji macie symbol, a tylko nieliczni wiedzą, o co lata. Śmiech
A propozycja Zair to może być Wybitni i Ekologiczni Żołnierze Angbandu Jestem rozwalony (ewentualnie: Wielcy i Energiczni Żyjący Ardy). Co złego to nie ja ;D

Jak spamuję, to powiedzcie, ale warto czasem spojrzeć na coś z innej strony, jeśli chodzi oczywiście o nazwę "z jajem". Ale jak taka poważniejsza ma być, to się tym postem w ogóle nie sugerujcie. Uśmiech

#7:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pomysł Zair jest bardzo dobry Jestem za Myślę, że nazwa z jajem jest do innych zastosowań, niż cele tworzonego stowarzyszenia, tu lepiej mieć nazwę poważną.

#8:  Autor: Zair Ugru-nadSkąd: Imlad Morgul WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nadia pomysły z jajem i absurdem jak najbardziej, ale stawiałabym je na poziomie np. nieformalnych sekcji stowarzyszenia Z przymrużeniem oka osobiście nie mam nic przeciwko np. Sekcji Twórczej Żab Sarumana lub też "Wielkie Oko Press" tudzież "Ekologiczna Partia Mordoru" Z przymrużeniem oka

Główna nazwa powinna być moim zdaniem mało skomplikowana i w miarę krótka oraz brzmiąca jednoznacznie i raczej poważnie niż absurdalnie. Ta nazwa zostaje w Statucie, idzie do wszystkich dokumentów - do KRS-u, urzędu skarbowego, statystycznego. Będzie figurować we wszystkich innych dokumentach, formularzach i tym podobnych. A może akurat w przyszłości będziemy się starać o unijne dofinansowanie działalności?

Propozycja, jaką podałam, dodatkowo nawiązuje do wieloletnich korzeni, z których wyrósł Tolk Folk - do Sekcji Tolkienowskiej "Wieża", działającej w bielaskim MOKiSie. Szczególnie, że wśród założycieli stowarzyszenia będą osoby, które w S.T. "Wieża" działały, jak i z nią ściśle współpracowały Uśmiech Wg mnie byłoby to eleganckie nawiązanie oraz uszanowanie i podkreślenie dotychczasowego dorobku twórczego i organizacyjnego Rządzę

Strona 1 z 4