Celeborn z ...?
Idź do strony Poprzednia  1, 2  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> The History of Middle-earth

#9:  Autor: EllenaSkąd: Rohan/Ithilien/jaskinia Thranduila (Kujawy) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Leadriga napisał(a) (zobacz wpis):
Syn bratanka to w rzeczy samej potomek brata (konkretnie wnuk) Z przymrużeniem oka.

Tego nie negowałam, bo to że Celeborn jest wnukiem Elma to wiem, zresztą wyraźnie widać na drzewie. Krewny Thingola - jak najbardziej, ale kuzyn? Thingol był bratem dziadka a więc wujem (niektórzy takich wujów określają mianem dziadka - znam takie przypadki). Kuzynem to był Dior a kuzynką Galadriel (dalej nie będę wnikać, bo wyjdzie Moda na sukces).

Cytat:
Jeśli dobrze pamiętam, to Legolas wspomina, ze jest krewnym władcy Lorien w WP, kiedy Drużyna kłóci się o wiązanie oczu.

Cytat:
- Jestem elfem i krewniakiem tutejszego plemienia (...)
cytat by Legoś

Faktycznie Uśmiech

#10:  Autor: Meril Turingi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mam jeszcze dla Ciebie taki cytat z "Drużyny Pierścienia":

Cytat:
- Witaj, synu Thranduila! Nazbyt rzadko moi krewniacy z północy przybywają tu w odwiedziny!

Wydaje mi się jednak, że chodzi jedynie o przynależność rasową ( Sindarowie ) a nie jakieś pokrewieństwo rodowe. Thranduil podobnie jak Celeborn w jednej z wersji pochodził z Doriath. O jego ojcu Oroferze mamy zaś wzmiankę w "NO", że:

Cytat:

Miał za złe Celebornowi i Galadrieli, że nie pytając nikogo o zdanie, osiedli w Lorien.

#11:  Autor: EllenaSkąd: Rohan/Ithilien/jaskinia Thranduila (Kujawy) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dziękuję Meril, zaspokoiłaś moją ciekawość Uśmiech teraz mogę spać spokojnie

#12:  Autor: Meril Turingi WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A co do krewniactwa wspomnianego w "Drużynie", Legolas stwierdza po prostu, że jest "krewniakiem tutejszego plemienia". Chodzi więc o przynależność rasową, w końcu zarówno w Mrocznej Puszczy jak i w Lorien mamy potomków Sindarów i Nandorów.

Strona 2 z 2