Colin rudd
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Muzyka

#1: Colin rudd Autor: FolcwineSkąd: Rohan [Łódź] WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Użyłem wyszukiwarki i o dziwo nie znalazłem nic o tym co poniżej:
Przeglądając jakiś czas temu YouTube w poszukiwaniu jakichś teledysków/utworów inspirowanych twórczością Tolkiena znalazłem takie coś:

Link

Mi się spodobało od razu, do tego podaję stronkę z wierszami, gdzie można również znaleźć tekst do wszystkich utworów Tolkiena, które śpiewa Colin Rudd. http://tolkien.cro.net/talesong.html

Podoba mi się jak śpiewa Colin, na swój sposób ma ciekawy głos, ale liczy się dla mnie i tak tekst, a póki co mogłem tylko go czytać, nigdy nie słyszałem śpiewanego. Warto spojrzeć jeszcze na "Lament for Boromir", "Lament for Gandalf". czy "Song of Durin" Co o tym sądzicie? Z przymrużeniem oka

#2:  Autor: NolimonSkąd: Dalekie Południe/Grybów/Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mp3 Colina Rudda w Elendilionie
Podziękowania należą się Tornene i Telperionowi Uśmiech

Co mogę napisać hmmmm... Melodie są niezwykłe, rzucają coś na kształt uroku, przenoszą gdzieś w dal Uśmiech wydobywają z poezji Tolkiena tę baśniowość, ten rym i rytm pieśni, do których gdzieś w środku tęsknimy.

Miłych zachwytów nad "śródziemnym Kaczmarskim" Uśmiech

#3:  Autor: NeroSkąd: Trzciel/Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Powiem krótko - Colin Rudd to obok DTH, Blind Guardian, Anois i Tolkien Ensemble mój ulubiony śródziemny wykonawca. Zupełnie jakbym słuchał barda w jakieś karczmie przy drodze. Wtedy przenoszę się w świat dawnych bohaterów, legendarnych pieśni itp. Elfik

#4:  Autor: FolcwineSkąd: Rohan [Łódź] WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nolimon napisał(a) (zobacz wpis):

Miłych zachwytów nad "śródziemnym Kaczmarskim" Uśmiech

czyżby mnie coś ominęło? Jedyne co znam Kaczmarskiego z śródziemnej twórczości to wiersz "Scheda po Tolkienie" http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze_alfabetycznie/kaczmarski ego/s/scheda_po_tolkienie.php

A Kaczmarskiego słucham sporo, więc nic innego nie kojarzę Język Chyba, że Ci chodziło o porównanie to ok Z przymrużeniem oka

Strona 1 z 1