A tu możesz napisać, co Cię smuci...
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 27, 28, 29  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Pod Rozbrykanym Kucykiem

#225:  Autor: KacperPSkąd: Brzeszcze WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Trzymaj się Antares.

#226:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Gorsoth napisał(a) (zobacz wpis):
(...)podczas gdy marketingowy "świat Tolkiena" wciąż pędzi do przodu...

Ku przepaści. Jak to ktoś powiedział w jednym z seriali. Tworzymy społeczeństwo konsumpcyjne. Wziąć kredyt, kupić, zeżreć, wysrać i tak w kółko, byle bez refleksji, byle bez zaangażowania, byle bez wysiłku. Wszystko jest względne, jedyna wartość, to to co kupisz. Co było nieważne, co będzie nieistotne, tu i teraz przy wielkim korycie, okazującym się wielkim kieratem. W takim świecie nie ma miejsca na Tolkiena, za wolne tempo, za dużo czasu na myślenie.

I to niestety prawda Smutek Niszczymy Ziemię w imię zysku i nic nas nie obchodzi. Po nas choćby potop.

#227:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zasmuciła mnie wiadomość, że właśnie (22 stycznia 2018) zmarła Ursula Le Guin. Nie wszystkie jej książki lubiłem, ale historia Geda poruszyła mnie niemal tak samo jak Władca Pierścieni, a Ziemiomorze ma w moim sercu miejsce na równi ze Śródziemiem i całą Ardą. Tak inne od dzieła Tolkiena poruszyło mnie tak samo, uderzyło w podobne struny. Była bez dwóch zdań wybitną pisarką o wielkiej elegancji języka i szacunku dla czytelnika. Tak odmienna w poglądach od Tolkiena w swojej wrażliwości była mu bliska. Oboje reprezentowali stare podejście do literatury i świata, odmienne a zarazem bardzo podobne, w miłości do ludzi, języka i świata.

Strona 29 z 29