Którego Valara lubisz najbardziej?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ankiety
Którego Valara lubisz najbardziej?
Manwego
4%
 4%  [ 5 ]
Vardę
11%
 11%  [ 13 ]
Ulma
20%
 20%  [ 23 ]
Aulego
6%
 6%  [ 7 ]
Yavannę
7%
 7%  [ 9 ]
Oromego
5%
 5%  [ 6 ]
Mandosa
3%
 3%  [ 4 ]
Niennę
7%
 7%  [ 9 ]
Tulkasa
11%
 11%  [ 13 ]
Nessę
1%
 1%  [ 2 ]
Irmego
2%
 2%  [ 3 ]
Este
0%
 0%  [ 0 ]
Vanę
0%
 0%  [ 1 ]
Vaire
0%
 0%  [ 0 ]
Melkora :)
15%
 15%  [ 18 ]
Oddano głosów : 113

#1: Którego Valara lubisz najbardziej? Autor: Natolin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jeśli taki temat już istnieje to proszę o wykasowanie mojego, ale w opcji Szukaj nie znalazłem takiego?
Moim ulubionym Valarem jest Ulmo, Pan Wód.

#2:  Autor: AdamSkąd: Łódź WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tulkas zdecydowanie: łada żona, pełne ręce roboty w walce z potworami no i jedyny, który pokonał Morgotha 1:1.

#3:  Autor: Alastri WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tulkas, wesoły wojak Super śmiech

#4:  Autor: StridSkąd: z Bagoszna WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Melkor bo to też Valar Śmiech
No prywatnie z Alastrii lubimy też Tulkasa ale to tylko za to że nazywa się od naszej ulubionej formy spędzania czasu.

#5:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Moim ulubionym Vala jest bez wątpienia Mandos alias Námo, władca Sal Mandosa. Dlaczego? Mrrr. jest taki tajemniczy... Pserwa a na serio, darzę go szacunkiem za tajemniczość, milczenie (choć niekiedy lepiej by było jakby cosik zdradził) i moc przywoływania dusz zmarłych. Jest jedynym z Valarów, którego myśli są niemal nieprzeniknione. Nikt nie wie, o czym myśli Mandos. Jako jedyny ma możliwość sięgnięcia znaczniej głębiej w przyszłość. Nie ukrywam, ze chciałabym, aby w świecie Ardy spełniło się jego II Proroctwo. Ponadto Mandos odgrywa czasem rolę "szarej eminencji" Język przy boku Manwëgo Sulimo oraz sprawuje wyroki, które mają bezwględną moc wiążącą na Ardzie. Jedyne, co mnie smuci, to fakt, że właśnie Mandos przeklął Noldorów.
Drugim bardzo lubianym przeze mnie Vala jest Tulkas, niemal skrajne przeciwieństwo Mandosa. Radosny Vala, zawsze się śmieje, szanuję go za to, że potrafił śmiejąc się stanąć twarz w twarz z Morgothem, i co więcej był w stanie go pokonać. Jestem za

Ostatnio zmieniony przez Sędziwojka dnia 24-02-2008 22:26, w całości zmieniany 1 raz

#6:  Autor: ElringSkąd: Z daleka, nie wiem, z piekła czyli z raju WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Najbardziej lubię Melkora, bo to jedyny Valar, który mnie nie nudzi Złośliwy uśmiech

#7:  Autor: TavarunyaSkąd: The Universe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Vardę a to z powodów, które szczegółowo zostaną odsłonięte jak mój nowy fanfik w końcu trafi do Biblioteki Elfik .
I to nieprawda, że Morgoth jest jedynym interesującym Valarem Język

#8:  Autor: szalciaSkąd: rzeszoff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ulmo, Władca Mórz. Kocham morze i wszystko co z nim związane. Gdy słyszę szum wody dobiega mnie głos samego Valara, który najdłużej związany był z Śródziemiem w bezpośrednich stosunkach. Nie był z niego taki kozak jak z Tulkasa Jestem rozwalony ale na pewno nie jest cieniasem i w znaczym stopniu przyczynił się w walce z Melkorem.

Pozdrawiam victory

Strona 1 z 5