Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego?
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 15, 16, 17  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#129:  Autor: ZireaelSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja najbardziej lubię hobbitów. Za wspaniałe podejście do życia, świetne jedzenie, umiejętność bawienia się, za spokój, który panował w Shire i za Pippina, który jest moją ulubioną postacią. Jako przedstawicielka tej rasy bardzo podziwiam elfów, ale muszę przyznać, że wolę sposób, w jaki zostali opisani w "Hobbicie", niż ten chociażby z "Silmarillionu". Co nie przeszkadza mi bardzo lubić Belega czy Elronda. Z przymrużeniem oka

#130:  Autor: RhunadanSkąd: Aman(naprawdę Borówiec) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Najbardziej z ras Śródziemia, którą lubię to elfy. Za ich mądrość,waleczność oraz roztropność (co przynajmniej niektórzy Uśmiech ).

#131:  Autor: cieplutkiSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Trudny wybór, bo wszystkie rasy za coś uwielbiam. Jednakże największą sympatią i oddaniem darzę Krasnoludy. Przede wszystkim za lojalność wobec towarzyszy, gotowość poświęcenia życia za słuszną sprawę i swoich kompanów. Oprócz tego za wrodzoną rubaszność, ale w tym dobrym znaczeniu tego słowa. Z Krasnoludem można się napić, powspominać pzygody, pogadać jak z równy z równym o wszystkim. Oczywiście nie za samą wesołość i chęć do zabaw ich uwielbiam. Jest to rasa z natury dobra, gotowa szybko i sprawnie zorganizować zbrojny atak przeciwko siłom ciemności, przy czym nie patyczkują się, a wojnę traktują z należytym szacunkiem, lecz nie brak tam też brawury i swady, która urozmaica konflikty. Krótko mówiąc kocham Krasnoludy Uśmiech

#132:  Autor: Mirwen SilivrenSkąd: Lothlorien WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
O, chyba będę oryginalna, bo wybieram Valarów, oprócz jednego, wszystkim wiadomego. (Czy w ogóle można ich uznać za rasę? Myślę, że tak.) Za co? Za mądrość, sprawiedliwość i umiejętność tworzenia pięknych rzeczy i opiekowania się nimi, a szczególnie za stworzenie Dwóch Drzew i ich światła.

Do elfów też czuję dużą sympatię, najbardziej do pięknych złotowłosych Vanyarów i Teleri. Uśmiech

Ludzie za to wydają mi się odrobinę smutni, jakby bardziej bali się swojego przeznaczenia niż je doceniali. Ale ich także potrafię polubić ( oprócz wyjątkowo nikczemnych jednostek, takich jak Grima.)

#133:  Autor: Verirtle WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Elfy - ze względu na to, że są takie wyrachowane i majestatyczne. Przestrzegają zasad, nie ma wśród nich "kolesiostwa", że tak to ujmę.

Strona 17 z 17