Którą rasę darzycie największą sympatią i dlaczego?
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#121:  Autor: NadiaSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Generalnie oceniam postacie ze względu na to, jakie są, a nie do jakiej rasy należą, chyba że wiąże się to w jakiś sposób ściśle z charakterem, naturą, większości z nich. Każdy oczywiście jest indywidualnością, ale z moich obserwacji Z przymrużeniem oka wynika, że najbardziej lubię ludzi. Zarówno jako rasę samą w sobie (dlatego, że nie są związani na stałe z Ardą, lecz wolni), jak i jako większość pojedynczych jednostek, to znaczy, że większość moich ulubionych bohaterów to ludzie. Uśmiech Saurona ;D
Podoba mi się, że żyją intensywniej niż inne rasy, są bardziej skłonni, chętni, do wielkich czynów, nie odkładają setek rzeczy na następne stulecia, ale znajdują się ciągle w centrum wydarzeń i zmuszeni są stale działać. Na pewno wyróżnia ich to, że, w porównaniu z innymi rasami, są ciągle aktywni, walczą (nie tylko fizycznie), ogólnie też odsetek osobników tej rasy gardzący osobnikami ras innych jest tu znacznie mniejszy niż u tych innych ras. Elfik

#122:  Autor: Ashke VerascaSkąd: Umbar WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ponieważ jestem zmienna i dwie moje ulubione rasy przewijają się raz tu i raz tam - ludzie i hobbici.

Ludzie - ale ci z południa, stojący po stronie Saurona, bo Gondor i Rohan niespecjalnie mnie interesuje. Południowcy są tajemniczy, niewiele o nich wiadomo. Oczywiście dla wnikliwych badaczy nie ma rzeczy niemożliwych, jednak na pewno ludzie południa mają w sobie...przyciąganie.

I nawet jeśli ich ziomkowie z Gondoru i Rohanu nie są dla mnie tak fascynujący, to ludzka natura w dziełach Tolkiena zawsze mnie intrygowała. Krótko żyją, ale intensywnie, honor, braterstwo, siła...

Hobbici...nie da się ich nie lubić. Są jakby zaprzeczeniem mnie i może dlatego tak ich kocham. Lubią dobrze zjeść i wypić, pohulać, wyprawiać święta, nie lubią podróży i przygód - rasa idealna!

#123:  Autor: NindëSkąd: Lothlórien (Halinów) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zależy jak rozumieć to pytanie. Z przymrużeniem oka

Jeżeli chodzi o rasę, która jest wg mnie najsympateczniejsza:

Hobbici. Podziwiam ich za zupełną beztroskość, ogromną chęć do zabawy, i to, że ich największym zmarwieniem jest wkurzający sąsiad czy zbytnio rozbrykane dziecko. wszystko mi się pomieszało

Jeżeli chodzi o rasę, która jest mi najbliższa:

Jak najbardziej elfowie. Mam tu na myśli głównie ich zamiłowanie do muzyki i natury. Zdarza mi się, że idę na łąkę niedaleko mojego domu, w pobliżu której znajduje się mały lasek z polaną i czuję po prostu, że do tego miejsca należę. uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy

#124:  Autor: NerwenaSkąd: Kalisz WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jak większość osób tutaj, ja najbardziej lubię elfy. No po prostu wielbię je Love Sama nie wiem do końca za co, ale myślę, że za to ich piękno, dumę, a przede wszystkim mądrość. I ten ich majestat, język... to wszystko do mnie przemawia, nie wspominając już o pieśniach. Do tego kocham takie siedziby jakie oni sobie obierają. Lasy, łąki itp., choć na co dzień jestem raczej komputerowcem. Gdybym mogła to zamieszkałabym w jakimś domku z ogródkiem Uśmiech

#125:  Autor: maciekplpSkąd: Łubowo (mroźna, dzika północ) ;P WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Krasnoludy- wytrwałość, wierność i praca pod ziemią i w kuźniach Super śmiech

Dunedainowie (w kontekście Strażników)- tajemniczy, odważni, honorowi (bronili ziem hobbitów mimo braku wdzięczności)

Entowie- lepsi od ludzi i elfów ^^ (spokój, siła, niezwykła natura)

(a i hobbici za wszystko co już zostało nakreślone Z przymrużeniem oka )

#126:  Autor: FrodowaSkąd: Hobbiton (Lębork/Gdynia) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nindë napisał(a) (zobacz wpis):
Hobbici. Podziwiam ich za zupełną beztroskość, ogromną chęć do zabawy, i to, że ich największym zmarwieniem jest wkurzający sąsiad czy zbytnio rozbrykane dziecko.

W stu procentach zgadzam się z powyższym twierdzeniem, ale dodam jeszcze coś od siebie: hobbici to plemię wytrwałe, jeśli chcą są też pracowici, doceniają dobre jedzenie Śmiech , kochają spokój i ciszę; lubię też ich wygląd. Po prostu ich uwielbiam uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy

Bardzo lubię też (choć dużo mniej od hobbitów) elfy. Wydają mi się pod wieloma względami tajemnicze i intrygujące. Posiadają wielką mądrość i władają wspaniałymi językami.

#127:  Autor: MichaelSkąd: ze Wschodu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Entowie - za swojego rodzaju dostojeństwo, spokój, mądrość, za ciekawą mowę, za to że nie są pochopni Z przymrużeniem oka. Sentyment budzi też ten smutek, którym w jakiś sposób ciągle są otoczeni, tęsknota za straconymi żonami, za tym, co nigdy nie powróci...

#128:  Autor: LassemistaSkąd: Konstancin among the trees. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ojej, jeszcze się tu nie wypowiedziałam? Niemożliwe!

Najbardziej lubię dwie zupełnie różne rasy: Entów i krasnoludów. Krasnoludów cenię za to, że są wierni i stali w uczuciach, twardzi i wytrzymali, bliskie jest mi ich zamiłowanie do rzemiosła. Entów zaś uwielbiam za ich niepochopność (imponuje mi ona niezmiernie), bliskość z naturą, refleksyjną, głęboką i smutną mądrość oraz spokój. Tylko mam z nimi taki problem, że, mimo czucia się bardzo dziewczęcą dziewczyną, dużo bardziej identyfikuję się z Entami-opiekunami niż z Entkami-porządkującymi. Dlatego w wątku o tym, kim chciałabym być w Śródziemiu jednoznacznie postanowiłam być krasnoludem Z przymrużeniem oka

Strona 16 z 17