Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Muzyka

#1: Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No, nareszcie... mogę napisać, że pierwsze prace z nagraniem płyty zostały zakończone. Po wielu bojach Jestem rozwalony piosenki zostały wybrane, zaśpiewane, nagrane i przygotowane do wydania Śmiech . Tematyka: różnorodna Z przymrużeniem oka Są piosenki hobbickie, elfickie, ludzkie a nawet jedna entowa Spox Do słuchania, do śpiewania przy ognisku...
Jeden z utworów poznaliście w tym roku - to "Gondolin zdradzony"

Teksty piosenek napisali: Avari uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy , Nifrodel Love , Adiemus Piwko , Emma Scyther kwiatek dla ciebie, dziękuję , Rodonnil brawo i Preciouss raz, dwa, raz, dwa, tempo! . Muzykę do wszystkich utworów napisał Jacek Wanszewicz i on także całość nagrał i przygotował chwała wam, chylę czoła, dzięki .
Prace nad płytą trwały strasznie długo, ponieważ powstawała ona w chwilach wolnych od V-erowych obowiązków.

Na początek tyle wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Teraz czeka nas drugi etap powstawania płyty - trochę papierkowej roboty, potem szukanie wydawcy i już Jestem rozwalony Robota na jakieś pół roku Z przymrużeniem oka
O postępach w pracach postaram się pisać na bieżąco Jestem rozwalony

Ostatnio zmieniony przez mONA dnia 14-07-2008 21:02, w całości zmieniany 3 razy

#2:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wspaniała informacja! Elfik Jestem za Oby ta papierkowa robota nie trwała aż tak długo. Pół roku, ojjjj ciężko będzie.

#3:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A jak będzie wyglądał okładek? Język
A pełny śpis piosenków można prosić? Uśmiech Saurona ;D
A...
A jeszcze będę miał inne pytania Jestem rozwalony (ale to już nie tą razą Pserwa )

#4:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Okładek jeszcze w fazie wymyślania Z przymrużeniem oka Pierwsze projekty się pojawiają powoli - jak się pomysła ukształtuje - przedstawię ją Z przymrużeniem oka

Pełny spis utworów pojawi się, gdy papierowe formalności Jestem rozwalony zostaną zakończone. Bo może się okazać, że autor tekstu nie zgodzi się na publikację piosenki i wtedy trzeba będzie z niej zrezygnować.

I jeszcze jedno - na 90% zrezygnujemy z pełnej nazwy "Drużyna Trzeźwych Hobbitów" - raczej zostaniemy przy wiele mówiącym skrócie DTH Z przymrużeniem oka

#5:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jakby było za dużo luźnej przestrzeni po czyjejś niezgodzonej piosence, to zawsze możecie dograć Ungolianta na szybkiego Język

#6: Re: Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów :D Autor: AchikaSkąd: Lublin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
mONA napisał(a) (zobacz wpis):

Teksty piosenek napisali: Avari :ele18: , Nifrodel :love: , Adiemus :piwo: , Emma Scyther :ele10: , Rodonnil ^:D i Preciouss \:D/ .

Eee... a Vilva? Jej piosenki z cyklu "Terapia" to przecież perełki. Czy chodzi o to, że są na melodię znanych przebojów?

#7: Re: Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów :D Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Achika napisał(a):
chodzi o to, że są na melodię znanych przebojów
Tyś powiedziała Język
W tym właśnie problem -trzeba by było wyłożyć niesamowitą kasę dla Zaiksu Jestem przeciw
Ale że perełki -pełna zgoda! Spox

#8:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Teksty piosenek wybranych na płytę są autorstwa w/w osób Z przymrużeniem oka Nie da się na płycie zamieścić wszystkich piosenek śpiewanych przy ognisku. Na dodatek musiały to być teksty autorskie a nie przeróbki znanych piosenek. Tak samo muzyka - musieliśmy zrezygnować m.in. z Żali Arweny i Żali Balroga - muzyka była adaptacją melodii mniej lub bardziej znanych utworów. Nagranie i wydanie takowych piosenek mogłoby się wiązać z problemami z ZAIKSem.

Strona 1 z 20