Tolk Folk - dla tych, którzy pierwszy raz
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Tolk Folk

#185:  Autor: Zair Ugru-nadSkąd: Imlad Morgul WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Z tego, co się orientuję, to Adiemus z Krakowa się wybiera Z przymrużeniem oka

#186:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
niestety, samochód zaplanowany już na full -5 osób...

#187: Re: Tolk Folk - dla tych, którzy pierwszy raz Autor: jurecqSkąd: Miasto Królów (Kraków) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
xx

Ostatnio zmieniony przez jurecq dnia 27-10-2010 06:47, w całości zmieniany 1 raz

#188:  Autor: Zair Ugru-nadSkąd: Imlad Morgul WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A ja uważam, że tzw. popularność towarzyską, cokolwiek by to nie oznaczało, zapewniają nie umiejętności wyżej wymienione, ale po prostu chęć wspólnej zabawy w tolkienowskim i okołotolkienowskim klimacie, poznania innych ludzi i ogólnie pozytywne nastawienie oraz dobry humor Z przymrużeniem oka Bo przecież może ktoś strzelać z łuku z celnością godną wyćwiczonego elfa, ale poza tym być mrukiem i z nikim nie rozmawiać Z przymrużeniem oka

Jeśli zaś ktoś chce się swoimi umiejętnościami podzielić z innymi, a inni z tego skorzystać, to bardzo dobrze, ale absolutnie nie są one żadnym kryterium ani tym bardziej obowiązkiem Z przymrużeniem oka

#189:  Autor: jurecqSkąd: Miasto Królów (Kraków) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
mi chodzilo o zadeklarowanie sie z tym co po prostu LUBIE robic. bez wzgledu na aspekty towarzyskie, bo 'przyjazn' zdobyta w wyniku jakichkolwiek kalkulacji/targow w ogole nie jest nic warta;)

Ostatnio zmieniony przez jurecq dnia 27-10-2010 06:47, w całości zmieniany 1 raz

#190:  Autor: Zair Ugru-nadSkąd: Imlad Morgul WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Spoko Jestem za rozumiem Cię jurecq Z przymrużeniem oka Mi po prostu chodziło o zacytowany przez Ciebie post, który ktoś wybierający się po raz pierwszy mógłby zrozumieć trochę na opak - że "klimatyczne" umiejętności są pewnym istotnym warunkiem do zabłyśnięcia towarzyskiego Z przymrużeniem oka I mógłby się zrazić.

Nic bardziej mylnego. Grunt to dobra zabawa, a w istocie i tak każdy coś od siebie daje, nawet jeśli jest to zwykła koleżeńska pomoc w rozbiciu namiotu Z przymrużeniem oka

#191:  Autor: MaraSkąd: Szara Przystań (Gdynia) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Hmm, ten tego... Jako że ja w tym roku pierwszy raz, to odświeżam temat i zbieram w jednym poście wszystkie pytania organizacyjno-praktyczne, które jeszcze mi pozostały, ew. co do których wydaje mi się, że znalazłam odpowiedzi, ale wolę się upewnić, zwłaszcza, że wiele informacji do których dotarłam pochodzi z poprzednich lat, kiedy było inne pole namiotowe.

A więc:

1) Prysznic/mycie?

- Czy na tym polu są:
a) prysznice (jak na kempingu)
b) kran/y z wodą (zapewne zimną) gdzieś na zewnątrz (i ew. trzeba samemu doczepić do tego węża i postawić osłonki, żeby robiły za prysznic albo też wziąć ze sobą michę, żeby chlapać się w niej we własnym namiocie Uśmiech)
c) jedynie jakiś akwen kąpielowy w pobliżu (jeziorko, rzeczka itp.)
d) jakieś inne opcje? jakie?

(to dla mnie istotne, bo o ile nie mam wielkich wymagań jak chodzi o spanie czy jedzenie, ale mycie się to inna para kaloszy...)

2) Jedzonko?

Czy dobrze rozumiem, że:
a) Śniadanka i kolacje (plus ewentualne drugie śniadanka, podkurki i inne hobbickie wynalazki Śmiech) każdy sporządza sobie we własnym zakresie na bazie tego, co przytacha ze sobą i/lub zakupi w pobliskim spożywczaku?
- czy też z tego co się zakupi/przytacha robi się jakieś zbiorcze śniadanko/kolację dla całej ekipy?
b) Obiady jakoweś będą dowożone na teren konwentu, więc będzie można sobie je zakupić?
- a jeśli tak: należy posiadać w tym celu własny talerz/miskę/menażkę?

Będę bardzo wdzięczna za jasne odpowiedzi, bo mam ostatnie dni przed wyjazdem na ewentualne zaopatrzenie się w potrzebny sprzęt. Uśmiech

#192:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ad.1.

Będzie prysznic (na pewno jeden a będziemy starać się zrobić drugi - polowy) - niestety prawdopodobnie tylko zimny (albo ogrzany siłą promieni słonecznych). Będzie zestaw umywalek polowych podłączonych do bieżącej wody.
Jeziorko jest, ale kąpać się w nim nie można.

Ad.2.

Jedzonko we własnym zakresie - niektórzy się grupują i np. robią jajecznicę na 20 osób Język Będzie ogólnodostępna kuchenka gazowa i czajnik elektryczny. I całodobowe ognisko Super śmiech Talerz/miskę/ogromny kubek + komplet sztućców zawsze należy mieć Jestem rozwalony Będziemy się starać, żeby obiadki były (ewentualnie zawsze są grupowe zamówienia w pizzerii Z przymrużeniem oka )

Strona 24 z 26