"Jubileuszowy Konkurs Tolkienowski" - informacje
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#1: "Jubileuszowy Konkurs Tolkienowski" - informacje Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cześć Elfik

Świętowania z okazji 5-lecia raz, dwa, raz, dwa, tempo! jeeeeej! skaczę z radości Boromir forum Tort ciąg dalszy hurrra!! impreza!! szampan!!

Tym razem Z przymrużeniem oka postanowiliśmy obsypać was tolkienowskimi Prezent mathomami Prezent . A co Wykrzyknik , wprawdzie forum to nie Mikołaj elfik Mikołajowy i jego worek ale jak zobaczycie w innym temacie to dużo chyba nie odstajemy od Gwiazdki Świąteczny pocałunek Z przymrużeniem oka Elfik

Pretekstem Z przymrużeniem oka do obdarowania będzie "Jubileuszowy Konkurs Tolkienowski" Uśmiech który nagrodami i długością przebije (mamy nadzieję wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ) nawet nasz słynny "I Niecoroczny Konkurs Tolkienowski" z przed kilku lat Uśmiech Mamy nadzieję, że sprawi niemałą frajdę wszystkim forumowiczom, i tym którzy są z nami długo i tym którzy od niedawna Uśmiech

Więcej o tym w innym temacie (znowu Z przymrużeniem oka) a tymczasem napisze trochę spraw organizacyjnych czyli o regulaminie (będzie on bardzo podobny do tego który sprawdził się w I NKT )

Wszelkie ogólne pytania dotyczące konkursu zamieszczajcie w tym temacie.

Regulamin I Z przymrużeniem oka Elfik "Jubileuszowego Konkursu Tolkienowskiego"

Konkurs jest wyłącznie zabawą lecz jak każda zabawa musi mieć jakieś reguły. Przed przystąpieniem do niego zastanów się dobrze czy je akceptujesz. Jeżeli Ci się nie podobają to nie przystępuj do konkursu a oszczędzisz sobie rozczarowań i nerwów Uśmiech W konkursie mogą brać udział tylko zarejestrowani użytkownicy forum.

1) Odpowiedzi są sprawdzane przez administratorów forum: elfy i Nifrodel (zwanych dalej: Organizatorami Uśmiech ). W sprawach dyskusyjnych rozstrzyga zdanie Organizatorów i jest nieodwołalne. Pamiętaj, że konkurs to ZABAWA a nie teleturniej o 100tys. złotych Uśmiech

2) Dołączyć do konkursu można w dowolnym momencie. Pytań jest 50 łatwych i 50 trudnych. Łatwe są za 1pkt. a trudne za 2pkt. Nie przyznaje się punktów częściowych. Odpowiedź może zostać zaliczona albo nie, bez stanów pośrednich. Pytania będą pojawiać się od poniedziałku do piątku do godz. 12 rano w zestawach po 2 (łatwe i trudne). Na odpowiedź będzie 48 godzin (czyli do godz. 12 dwa dni poźniej, data do której można przysyłać odpowiedzi będzie zawsze umieszczana przy pytaniu), potem odpowiedzi na dane pytanie nie będą przyjmowane. Weekendy będą wolne Z przymrużeniem oka od pytań (w związku z tym, że nie wszyscy mają dostęp do sieci w dni wolne od pracy/szkoły).

Odpowiedzi proszę wysyłać:

1. przez email na adres konkurs@tolkien.com.pl Liczy się data wysłania emaila. Email powinien zawierać pseudonim forumowicza oraz informację na które pytanie odpowiada.

Jeżeli chcesz poprawić swoją odpowiedź to możesz wysłać ją jeszcze raz (jeżeli czas odpowiedzi na pytanie jeszcze się nie skończył) ale koniecznie zaznacz, że udzielasz odpowiedzi na to pytanie ponownie.

Po każdym pytaniu ranking konkursu będzie uaktualniany i pojawi się prawidłowa odpowiedź na pytanie.

3) Konkurs wygrywa osoba z największą ilością punktów Uśmiech W przypadku równej ilości punktów odbędzie się dogrywka w Gospodzie "Pod Pływającą Kłodą" w umówionym terminie ale nie może być dłuższy niż tydzień od zakończenia konkursu.

4) Nagrody z konkursu zostaną przyznane następującą metodą: zwycięzca wybiera sobie nagrodę z całej puli, zdobywca drugiego miejsca z pozostałych nagród itd. Zastrzegamy sobie (elfy i Nifrodel) prawo do anulowania wszelkich nagród (na przykład z powodu wycofania się sponsorów albo innych przypadków losowych)

5) Odpowiadajcie na każdy zestaw pytań w osobnych mailach. Czyli: odpowiedź na pytanie 1.1 i 1.2 w jednym mailu a odp. na zestaw 2.1 i 2.2 w innym. Łatwiej jest nam wtedy segregować maile.

6) Począwszy od zestawu siódmego, nie można już się łączyć w drużyny - za wyjątkiem osób dopiero przystępujących do konkursu.

Spis nagród oraz sponsorów pojawi się najpóźniej w dniu rozpoczęcia konkursu czyli 8 grudnia 2006 do godz. 12 Uśmiech

Twórcy pytań oraz admini nie mogą brać udziału w konkursie.

Linki:
Informacje o nagrodach - "Jubileuszowy Konkurs Tolkienowski" - NAGRODY
Ranking
Pytania - konkurs rozpoczyna się w piątek (8.12.2006)

Pozdrawiamy
Elfik Elfik Elfik i Nifrodel Tiaaaa

Ostatnio zmieniony przez elfy dnia 06-01-2008 23:56, w całości zmieniany 1 raz

#2:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Fajnie się zapowiada ten konkurs Uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki Ale to było bardzo hobbickie, albo i fanowskie okreslenie czasu Uśmiech -
Cytat:
do godz. 12 rano

Super śmiech Love
poz
tal

#3:  Autor: Balduran WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Znaczy się mamy tutaj się zgłaszać? Jestem rozwalony
Bo ja bardzo chętnie wezmę udział Super śmiech

#4:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Fajnie się zapowiada ten konkurs Uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki Ale to było bardzo hobbickie, albo i fanowskie okreslenie czasu Uśmiech -
Cytat:
do godz. 12 rano

Super śmiech Love

Ano Elfik Zabawnie wyszło, ale niech zostanie, zabawne = zdrowe wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Balduran De'Arnise napisał(a) (zobacz wpis):

Znaczy się mamy tutaj się zgłaszać? Jestem rozwalony
Bo ja bardzo chętnie wezmę udział Super śmiech

heh Elfik Jestem rozwalony Co konkurs to samo Z przymrużeniem oka Nie trzeba się "zgłaszać". W konkursie może uczestniczyć każdy forumowicz w dowolnym momencie. Wystarczy zacząć odpowiadać na pytania Uśmiech

Dobrze słyszeć że Ludy Śródziemia "się zbroją" i ostrzą zęby (chociaż nie orkowie Z przymrużeniem oka) na zdobycie sssskarbów Elfik

#5:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
12 to wciąż jeszcze rano Tal Z przymrużeniem oka Elfik

Mam zaszczyt ogłosić, że zwycięzca otrzyma jeszcze jedną nagrodę Jestem za Jestem za ufundowaną przez Elka Bregalada chwała wam, chylę czoła, dzięki Szczegóły: w temacie z nagrodami

#6:  Autor: Mellorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oho, patrzę dziś rano, a tu taka niespodzianka Uśmiech Pomysł jest przedni Jestem za , z pewnością przyciągnie wielu wyjadaczy tfórczości Tolkien, także moje szanse będą pewnie dość nikłe. Ale i tak się zabawie, bo zabawa to zdrowie Uśmiech Oczywiście na tyle, na ile czas pozwoli Uśmiech

Czekam z niecierpliwością na pierwsze pytania Śmiech

Pees: Myślę, że początkowe pytania powinny być dosć łatwe, tak żeby ludzi nie odstraszyć Elfik Jestem rozwalony

#7:  Autor: AdamobSkąd: Szwędam się po Eriadorze. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
Wszelkie ogólne pytania dotyczące konkursu zamieszczajcie w tym temacie.

To ja zamieszcze jedno Uśmiech Jako, że nie brałem udziału w ostatnim konkursie to chciałbym się dowiedzieć, czy jak się pojawi zestaw dówch pytań, to czy można sobie wybrać tylko jedno do odpowiedzi, czy możńa próbować odpowiadać na obydwa naraz??

Chyba wezmę w tym udział Uśmiech Będzie niezła zabawa wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#8:  Autor: Mellorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Adamob napisał(a) (zobacz wpis):

To ja zamieszcze jedno Uśmiech Jako, że nie brałem udziału w ostatnim konkursie

Ja też Z przymrużeniem oka

Cytat:
to chciałbym się dowiedzieć, czy jak się pojawi zestaw dówch pytań, to czy można sobie wybrać tylko jedno do odpowiedzi, czy możńa próbować odpowiadać na obydwa naraz??

Z tego co wnioskuję na podstawie wątków z poprzedniego konkursu, to nawet wskazane jest odpowiadać na dwa zadane pytanie. Wówczas masz więcej punktów na koncie Z przymrużeniem oka

#9:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

To ja zamieszcze jedno Uśmiech Jako, że nie brałem udziału w ostatnim konkursie to chciałbym się dowiedzieć, czy jak się pojawi zestaw dówch pytań, to czy można sobie wybrać tylko jedno do odpowiedzi, czy możńa próbować odpowiadać na obydwa naraz??

Jak pisał Mellorn Z przymrużeniem oka najlepiej starać się odpowiedzieć na oba pytania, dzięki czemu zbierasz większą liczbe punktów - a to przekłada się na miejsce w rankingu. Uśmiech Saurona ;D Ale jeśli nie możesz znaleźć odpowiedzi na któreś z pytań, odpowiadasz tylko na jedno. Strzelać także można Z przymrużeniem oka ale zawsze lepiej oprzeć odpowiedź na źródłach. Rządzę

Cytat:
Chyba wezmę w tym udział Uśmiech Będzie niezła zabawa wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Powodzenia dla Ciebie, Mellorna, Baldurana i Tal Elfik Jestem za Cieszę się, że młode orły rwą się do walki Język

#10:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tal młodym orłem? Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!
Kulce, to i ja chyba spróbuję Jestem rozwalony

#11:  Autor: ArienaSkąd: Anorien WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam wszystkich. Ale ten czas leci..... Zdziwienie Życzę wszystkim powodzenia i pomyślnych łowów na odpowiedzi Z przymrużeniem oka sezon już niedługo się zacznie. Pozdrawiam.

#12:  Autor: MirielSkąd: Vinyamar WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jubileuszowy konkurs - toż to wspaniała wiadomość! Od razu cały tydzień będzie weselszy Super śmiech Ja już czekam na pierwszy zestaw pytań!
I trochę się obawiam, że zaraz mnie zjedzą starzy wyjadacze Pserwa [i młode orły rozdziobią, co zostanie Ble Ble ;D ], ale co tam!
Jeśli mamy sie bawić w tak doborowym towarzystwie, to z przyjemnością dołączam, nawet, jeśli mam się potem wlec na szarym końcu! jestem wzruszony, jakie to słodkie Cieszy mnie ogromnie, że od piątku te ponure dnie w pracy i szare niebo za oknem rozsłoneczni mi taka zabawa [ Elfi Mikołaj jakoś świątecznie od razu się zrobiło...]

#13:  Autor: MikołajSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):
Cieszę się, że młode orły rwą się do walki Język

Może nie jestem orłem, ale młody na pewno (15 wiosen na karku Uśmiech ), więc też wystartuję, będąc świadomym braku szans Smutek Mimo to modlę się o jak najlepszy wynik Proooszę prooooooszę i dam z siebie wszystko! Nawet HoME przeczytam, jeśli będzie trzeba! a właśnie, czy z niej również będą pytania? Jeśli tak, to leżę. Jestem rozwalony

#14:  Autor: hithlomeSkąd: z okolic Smoczej Jamy w Krakowie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To i ja spróbuję swoich sił wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Mam nadzieję, że pierwsze pytania nie wpędzą mnie w depresję Język Tak czy inaczej, postaram się odpowiadać na miarę swoich możliwości Język
Mikołaj napisał(a) (zobacz wpis):

Nawet HoME przeczytam, jeśli będzie trzeba! a właśnie, czy z niej również będą pytania? Jeśli tak, to leżę. Jestem rozwalony

Nie ty jeden Jestem rozwalony

#15:  Autor: ElanorSkąd: Lublin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nawet HoME przeczytam, jeśli będzie trzeba! a właśnie, czy z niej również będą pytania? Jeśli tak, to leżę. Jestem rozwalony

Pewnie będą, sądząc po poprzednim konkursie, ale bez obaw. Ja na przykład przed Niecorocznym nie miałam chyba przeczytanego ani jednego tomu HoME (teraz znam raptem dwa), a jakoś na pytania z niej dałam radę nie raz odpowiedzieć.

A poza tym orły stare (stażem, stażem) też zamierzają startować, żeby nie było!

#16:  Autor: ThoronnilSkąd: gniazdo w zadymionym krakowie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Może nie jestem orłem, ale młody na pewno (15 wiosen na karku Uśmiech ), Nawet HoME przeczytam, jeśli będzie trzeba! a właśnie, czy z niej również będą pytania? Jeśli tak, to leżę. Jestem rozwalony

prawdziwy tawarisz Orłow Jestem rozwalony tez sie melduje - juz troszke podstarzaly Jestem rozwalony 3,5 roku od NKT minelo... Spazmy teraz nie czuje sie juz na silach, a co dopiero mowic o zwyciestwie Uśmiech Saurona ;D, ale o ile czas i resztki wiedzy pozwola, to chyba poprobuje Uśmiech

#17:  Autor: LórinSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jest dwa dni czasu na odpowiedź, a w łikendy jest przerwa. Czy to znaczy, że w tygodniu będą tylko po dwie rundy? Z przymrużeniem oka

#18:  Autor: ThoronnilSkąd: gniazdo w zadymionym krakowie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Lórin napisał(a) (zobacz wpis):
Jest dwa dni czasu na odpowiedź, a w łikendy jest przerwa. Czy to znaczy, że w tygodniu będą tylko po dwie rundy? Z przymrużeniem oka

jak mniemam Język to oznacza, ze na pytania z poniedziałku mozesz odpowiedziec do srody, z wtorku do czwartku, z srody do piatku itd. przerwa weekendowa oznacza przerwe w pytaniach, odpowiedzi mozna nadsylac. pozdrawiam.

#19:  Autor: LórinSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A, czyli druga połowa 48h czasu na odpowiedź na pytanie iks będzie się pokrywać z pierwszą połową 48h czasu na odpowiedź na pytanie iks-plus-jeden, tak? (Czyli pytania będą się pojawiać codziennie, a nie jak się skończy czas odpowiadania na poprzednie?)

Pseplasam, ale nie umiem czytać ze zrozumieniem Jestem rozwalony

#20:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Nie, w tygodniu pojawi się 5 razy po dwa pytania Uśmiech Saurona ;D

zaczynamy od piątku 8.12.2006:

PT - pojawiają się pierwsze dwa pytania
PN do godz. 12.00- czas na odpowiedź. Pojawią się też oficjalne odpowiedzi i pierwszy ranking Spox uczestników z ilością zdobytych punktów.
PN - dwa pytania
WT- dwa pytania
ŚR- dwa pytania i do 12.00 czas na odpowiedź na pytanie z poniedziałku (w tym samym dniu wieczorem odpowiedzi i ranking)
CZW- dwa pytania i do 12.00 czas na odpowiedź na pytanie z wtorku (odpowiedzi i ranking)
PT - dwa pytania i do 12.00 czas na odpowiedź na pytania ze środy (odpowiedzi i ranking)
SOB - weekendy wolne dla orłów
NIEDZ- weekendy wolne dla orłów
PN - dwa pytania i do 12.00 czas na odpowiedź z czwartku i piątku (odpowiedzi i ranking)

i kolejny tydzień to samo Uśmiech Uśmiech Saurona ;D

Od każdego zależy jak sobie ustawi tryb odpowiadania. Czy będzie się starał jeszcze tego samego dnia kiedy opublikujemy pytania wysłać odpowiedź, czy zrobi to dnia następnego czy też dwa dni później do 12.00 Uśmiech

#21:  Autor: LórinSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
OK. Dziękuję, już rozumiem Super śmiech

No to życzę powodzenia sobie Jestem rozwalony ([egoizm: mode off] Język) i reszcie myślących o startowaniu w konkursie Z przymrużeniem oka

#22:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Do rozpiski Nif wkradł się mały błąd (już poprawiony). Weekendy pozostają wolne ze względu tak jak pisaliśmy na osoby które mają dostęp do netu tylko w pracy lub szkole w tygodniu "roboczym".

Także na znalezienie odpowiedzi na pytania z Czwartku i Piątku oraz przysłanie odpowiedzi macie czas do 12 w Poniedziałek.

Nie zawracajcie zresztą sobie obliczeniami głowy bo (jak już pisałem Z przymrużeniem oka) przy każdym zestawie pytań będzie stała jak Balrog data do kiedy można przysyłać odpowiedzi.

#23:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Prosimy się nie denerwować i nie dopytywać, jeśli pojawiłyby się nieregularności w publikacjach rankingów Uśmiech Saurona ;D . Admini mają swoje obowiązki Spox a przygotowanie rankingu jest czasochłonne i wymaga BARDZO dużej uwagi Uśmiech Saurona ;D Będziemy się starać zamieszczać je możliwie często Uśmiech Jestem za

Każdy uczestnik po opublikowaniu odpowiedzi będzie wiedział, czy odpowiedział prawidłowo, czy też nie Uśmiech Pamiętajcie, że nie ma punktów ułamkowych Nie Nie . Pytanie może być albo zaliczone albo niezaliczone. Rządzę

Ostatnio zmieniony przez Nifrodel dnia 05-12-2006 15:46, w całości zmieniany 1 raz

#24:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nifrodel napisał(a):
Pamiętajcie, że nie ma punktów ułamkowych. Pytanie może być albo zaliczone albo niezaliczone Uśmiech Saurona ;D
Ale jak się okaże, że jakieś pytanie można było różnie interpretować, to wyślę Balrog do MumakiLa, żeby mu trąbę przypalił Spox

#25:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
Nifrodel napisał(a):
Pamiętajcie, że nie ma punktów ułamkowych. Pytanie może być albo zaliczone albo niezaliczone Uśmiech Saurona ;D
A jak się okaże, że jakieś pytanie można było różnie interpretować, to wyślę Balrog do MumakiLa, żeby mu trąbę przypalił Spox

To dlatego zawsze w odpowiedzi warto podawać źródło Uśmiech Saurona ;D Np. Drużyna Pierścienia. tłum.Skibniewska, Wydawnictwo Muza 2000, s. 300 Uśmiech Jestem za

Choć oczywiście prawidłowe odpowiedzi jednozdaniowe lub jednosłowne bez podania bibliografii również uznajemy. Uwaga Tom Bombadil

Zawsze może się jednak okazać, że odpowiedź na pytanie jest więcej jak jedna Uśmiech Saurona ;D Idea . Ogranizatorzy mogą uznać tylko te, które są dobrze uzasadnione źródłowo (a nie: " gdzieś tam czytałem że językiem migowym Krasnoludów jest Honolulubabulu, może Ziutek na jakimś forum to pisał, przysięgam" Jestem rozwalony ).

#26:  Autor: Mellorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja mam jeszcze tylko pytanie natury czysto-technicznej. Wiem, że w tym topicu nie było ani słowa na temat słania odpowiedzi na PW. Czy taka możliwość istnieje? W ostatnim konkursie istniało coś takiego Uśmiech

#27:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mellorn napisał(a) (zobacz wpis):
Ja mam jeszcze tylko pytanie natury czysto-technicznej. Wiem, że w tym topicu nie było ani słowa na temat słania odpowiedzi na PW. Czy taka możliwość istnieje? W ostatnim konkursie istniało coś takiego Uśmiech

Tym razem odpowiedzi można nadsyłać tylko w trybie opisanym w regulaminie. Uśmiech

#28:  Autor: MauhurSkąd: Isengard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
ostrzą zęby (chociaż nie orkowie)

A kto mówi, że nie!? Ależ przestań... coś strasznego... Ależ przestań...

Też wezmę udział - raz się żyje! Takie nagrody to łakomy kąsek... jestem wściekły jak ork

Ach, uno momento! Czy jako źródło może służyć WP Pana Jurka? hę?

#29:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mauhur napisał(a) (zobacz wpis):

Ach, uno momento! Czy jako źródło może służyć WP Pana Jurka? hę?

Może Uśmiech Saurona ;D Tylko proszę to zaznaczyć odpowiednią bibliografią, żeby w razie wątpliwości było wiadomo, gdzie szukać Z przymrużeniem oka

#30:  Autor: DisSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wygląda ciekawie. Ostatnio nie było mnie na forum (kupa zaległości), ale spróbuję.

#31: i z Czech? Autor: PůlkaSkąd: Praha (CZ) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Můžeme odpovídat i my z Čech? hmmmm...
(Could we from Czech send answer?)

#32:  Autor: Mellorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Of course, but questions will be in Polish language. Uśmiech

#33:  Autor: MauhurSkąd: Isengard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ask Nifrodel or elfy. I think you can - if you're members, there's no problem. If I'm wrong - correct me.

#34:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dis napisał(a) (zobacz wpis):
Wygląda ciekawie. Ostatnio nie było mnie na forum (kupa zaległości), ale spróbuję.

ha, będą więc i przedstawicielki krasnoludów Z przymrużeniem oka Szykuje się zaiste Elfik godny Turniej Z przymrużeniem oka

Půlka napisał(a) (zobacz wpis):

Sure Půlka Uśmiech but in English please Uśmiech and you will have to understand questions in Polish. Our Czech language skills are not enough Uśmiech

Edit: heh, widzę że już inni odpowiedzieli podobnie jak ja Śmiech Thx! Elfik Przybysze z Numenoru Z przymrużeniem oka hum hum, zrobi się zabawa międzykontynentalna Z przymrużeniem oka

Ostatnio zmieniony przez elfy dnia 05-12-2006 21:59, w całości zmieniany 1 raz

#35:  Autor: MauhurSkąd: Isengard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A ilu ich tam będzie chciało startować? Dla jednej osoby nie bardzo się opłaca tworzyć angielskie wersje pytań. No i nagrody książkowe są w większości po polsku...

#36:  Autor: Mellorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No i nagrody książkowe są w większości po polsku...

Mauhurze, taki polski akcent na tolkienowskiej półce to fajna sprawa. Ja na swojej mam słowackiego Hobbita, nie przeczytałem go i co z tego. Stoi sobie i ozdabia mą kolekcję Uśmiech

#37:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A ilu ich tam będzie chciało startować? Dla jednej osoby nie bardzo się opłaca tworzyć angielskie wersje pytań. No i nagrody książkowe są w większości po polsku...

A ja mam czeskie "Piesni ze Śródziemia" i zestaw "Imladris-ów"... część zresztą dostałam "na wymianę" za Aiglosa Uśmiech Z którego Czesi bardzo się cieszyli... więc nie widzę problemu...
A chyba przetłumaczenie pytań na język angielski to raczej nie jest jakiś bardzo wielki problem?

#38: Re: i z Czech? Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Půlka - if you have any problem with understanding polish quenstions you can write PW or e-mail to me. I will translate them for you Elfik Jestem za You can answer in English. Uśmiech I think my English is better than my Czech Jestem rozwalony

#39:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Poza tym, jest wiele wartościowych nagród anglojęzycznych a także print Kasiopei albo na przykład darmowy pobyt na Tolk Folku itp. itd.

mONA napisał(a) (zobacz wpis):

A chyba przetłumaczenie pytań na język angielski to raczej nie jest jakiś bardzo wielki problem?

Nie będziemy tłumaczyć na angielski 100 pytań Uśmiech Również odpowiedzi będą po polsku oraz odnośniki do źródeł.
Ale jeśli ktoś ma wystarczająco czasu +chęci & skill to zawsze może w tym temacie przetłumaczyć pytania i odpowiedzi w ramach pomocy śródziemowej Z przymrużeniem oka Pulka na pewno mu będzie wdzięczna Uśmiech

#40:  Autor: LórinSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przepraszam, ale to znowu ja Jestem rozwalony

Czy przewiduje się przerwę na okres świąteczno-noworoczny, kiedy dużo osób prawdopodobnie będzie wyjechanych? Z przymrużeniem oka

#41:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przepraszam, ale to znowu ja Jestem rozwalony

Czy przewiduje się przerwę na okres świąteczno-noworoczny, kiedy dużo osób prawdopodobnie będzie wyjechanych? Z przymrużeniem oka

Tak, świąteczna i sylwestrowa przerwa jest w planach Uśmiech Saurona ;D

#42:  Autor: LórinSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A w jakim terminie? Z przymrużeniem oka (Chcę wiedzieć, czy załatwić sobie neta w górach Śmiech i/lub ile pytań stracę Z przymrużeniem oka)

#43:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Właśnie to jest do ustalenia Uśmiech Trzeba będzie chyba jakąś ankietę wystrugać Uśmiech

#44:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Proponuję od Wigilii do 1go stycznia włącznie; sporo ludzi wyjeżdża w końcu na całe ferie świąteczne Język
(czyli ostatnie pytanie 22.12 piątek, odpowiedź do 2.01 we wtorkowe południe)

#45: Czech Autor: PůlkaSkąd: Praha (CZ) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Půlka - if you have any problem with understanding polish quenstions you can write PW or e-mail to me. I will translate them for you Elfik Jestem za You can answer in English. Uśmiech I think my English is better than my Czech Jestem rozwalony

I can read in Polish, I think Uśmiech, but my English is much worse than my Czech Uśmiech. It isn't problem.

elfy napisał(a) (zobacz wpis):

Poza tym, jest wiele wartościowych nagród anglojęzycznych a także print Kasiopei albo na przykład darmowy pobyt na Tolk Folku itp. itd.

Nie będziemy tłumaczyć na angielski 100 pytań Uśmiech Również odpowiedzi będą po polsku oraz odnośniki do źródeł.
Ale jeśli ktoś ma wystarczająco czasu +chęci & skill to zawsze może w tym temacie przetłumaczyć pytania i odpowiedzi w ramach pomocy śródziemowej Z przymrużeniem oka Pulka na pewno mu będzie wdzięczna Uśmiech

You needn't translate it, I understand.

#46: konkurs Autor: melineaSkąd: Opole WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Bardzo się cieszę na konkurs Tolkienowski Elfik

Od jutra zacznie się świetna zabawa!

Dajcie znać od kiedy do kiedy będzie przerwa świąteczna. Też będę u rodziny w tym okresie od 24 do sylwestra i nie chciałabym dużo pytań stracić.

Życzę wszystkim powodzenia Jestem za Super śmiech

Ostatnio zmieniony przez melinea dnia 07-12-2006 21:03, w całości zmieniany 1 raz

#47:  Autor: DisSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Co do tej przerwy świątecznej to zgadzam się z Adiemusem, że powinna ona obejmować też dni między Świętami a Nowym Rokiem. Szkoły i uczelnie w tym czasie mają przerwę. Oczywiście można niby iść do kawiarni, ale to już stwarza pewne nierówne szanse. Ja osobiście jeszcze nie wiem czy wyjeżdżam, ale myślę, że skoro już robi się przerwy na weekendy to na tej samej zasadzie powinna być przerwa świąteczna.

#48:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Konkursowa zabawa się zaczęła Elfik

Technicznie tylko dodam Uśmiech że po wysłaniu maila z odpowiedzią na pytanie dostaniecie automatyczne potwierdzenie z serwera, że wasza wiadomość dotarła.

#49:  Autor: EarnilSkąd: Brzeszcze WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A ja mam takie pytanie: Kiedy planowane jest zakończenie Konkursu?? 15 stycznia zaczynają mi sie ferie i nie wiem czy wtedy Konkurs bedzie jeszcze trwać hmmmm... Jak bedzie to nie pozostanie mi nic innego jak trzymać kciuki za pozostałych uczestników Jestem za Spox Elfik

#50:  Autor: fakoSkąd: Mirkwood WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
wiem ze ten temat był poruszany pare stron temu ale nie doczytałem sie tego o co chcę zapytac Śmiech
Czy mozna udzielac odpowiedzi w jezyku angielskim?

#51:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Earnil napisał(a) (zobacz wpis):
A ja mam takie pytanie: Kiedy planowane jest zakończenie Konkursu?? 15 stycznia zaczynają mi sie ferie i nie wiem czy wtedy Konkurs bedzie jeszcze trwać hmmmm... Jak bedzie to nie pozostanie mi nic innego jak trzymać kciuki za pozostałych uczestników Jestem za Spox Elfik

Na pewno będzie jeszcze trwał. Z przerwą świąteczną i sylwestrową rozciągnie się na cały styczeń i początek lutego Uśmiech Saurona ;D Nie ma co rezygnorać, tylko po feriach starać się nadgonić robienie pieknych oczek A nóż się uda Jestem za

Fako napisał(a):
wiem ze ten temat był poruszany pare stron temu ale nie doczytałem sie tego o co chcę zapytac Śmiech
Czy mozna udzielac odpowiedzi w jezyku angielskim?

Można Uśmiech Saurona ;D Jeśli to możliwe, najlepiej z bibliografią Uśmiech

#52: Konkurs Autor: melineaSkąd: Opole WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przepraszam, że pytam jeśli to już było wcześniej wyjaśniane, ale gdzie mogę znaleźć pierwsze pytanie konkursowe. Dopiero co przyjechałam i chciałabym się rozerwać Super śmiech

Pozdro!

#53:  Autor: AngantyrSkąd: Loriennan WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pytania do Jubileuszowego Konkursu Tolkienowskiego

I tam się będą pojawiać w miarę upływu czasu. Uśmiech

#54:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No tak. Po ostatnim numerze, jaki mi elfy Elfik Rządzę Elfik na pw wykręcił czułem, że wierzyć mu nie można Jestem rozwalony
I faktycznie Super śmiech
Łatwe pytanie w pierwszej serii oznaczył jako trudne, a trudne jako łatwe Złośliwy uśmiech Super śmiech
Ale nic to Język Adiemusy_O_Małym_Rozumku tak łatwo się nie poddają! Wyjmę książkę Arco, chośbym miał majtasy i czapkę przemalować Super śmiech Spox

#55:  Autor: SarnondSkąd: Fornost Erain WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No tak. Po ostatnim numerze, jaki mi elfy Elfik Rządzę Elfik na pw wykręcił czułem, że wierzyć mu nie można Jestem rozwalony
I faktycznie Super śmiech
Łatwe pytanie w pierwszej serii oznaczył jako trudne, a trudne jako łatwe Złośliwy uśmiech Super śmiech

Się tobie przyznał? Czy masz tylko identyczne odczucie jak ja? Zdziwienie Język

Cytat:
Ale nic to Język Adiemusy_O_Małym_Rozumku tak łatwo się nie poddają! Wyjmę książkę Arco, chośbym miał majtasy i czapkę przemalować Super śmiech Spox

A to jakaś supertajna i arcyciężka biblia, ta... Arco, że Ci się ma od dźwigania koloryt odbarwić? Język

#56:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ni, mam takie odczucie Złośliwy uśmiech
A ksiązka, o którą mi chodzi, wcale nie jest supertajna -wchodzi w skład niektórych zestawów, a jej autor jest zarejestrowany na Forumie, o: http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=28223&highlight=#28223 Język

#57:  Autor: MauhurSkąd: Isengard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Adan napisał(a):
Czy masz tylko identyczne odczucie jak ja?

Nie tylko wy dwaj...

#58:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pytanie łatwe nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać, to prawda Patrzeć spode łba,podejrzliwie Ale wystarczy dobrze poszukać Z przymrużeniem oka

Zaś jeśli chodzi o trudne pytanie, być może dla "starych wyjadaczy" jest ono proste, ale tak naprawdę chodzi o źródło, gdzie podano ten "powszechnie znany fakt"... Spox Złośliwy uśmiech A i bez źródeł są błędne odpowiedzi Uśmiech Saurona ;D .

AKTUALIZACJA działu z nagrodami brawo robienie pieknych oczek

Pojawiły się dwie nowe nagrody:

Najnowszy Silmarillion wydawnictwa Amber dołączony do zestawu I, ufundowany przez Memelka. kwiatek dla ciebie, dziękuję chwała wam, chylę czoła, dzięki (Silmarillion wydawnictwa Amber z zestawu I przesunęliśmy do zestawu V).
Oraz drukowany na materiale plakat do zawieszenia na ścianie z postaciami filmowymi w zestawie VI Uśmiech Jestem za

W miniaturce printu Kasiopei widać już ostateczną wersję kolorystyczną nagrody. Uśmiech Jestem za

Ilość nagród wciąż może się powiększyć Elfik Jestem za Jestem za Jestem za

#59:  Autor: ElringSkąd: Z daleka, nie wiem, z piekła czyli z raju WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mam pytanie... Można wwysyłać odpowiedzi poprawkowe. A czy można też uzupełniające? hmmmm...

#60:  Autor: SarnondSkąd: Fornost Erain WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tak, można. Uśmiech Byle w czasie przewidzianym na odpowiedź na dane pytanie. Jestem za

#61:  Autor: ElringSkąd: Z daleka, nie wiem, z piekła czyli z raju WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
To dobrze Uśmiech Bo dopiero dziś kupiłam sobie pewne bardzo cenne źródło Śmiech

#62:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wklejam odpowiedni fragment z Regulaminu konkursu. Wytłuszczenie moje. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Nifrodel napisał(a):
Jeżeli chcesz poprawić swoją odpowiedź to możesz wysłać ją jeszcze raz (jeżeli czas odpowiedzi na pytanie jeszcze się nie skończył) ale koniecznie zaznacz, że udzielasz odpowiedzi na to pytanie ponownie.

#63:  Autor: MauhurSkąd: Isengard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nifrodel napisał(a):
A i bez źródeł są błędne odpowiedzi

Nie rozumiem. To znaczy, że jeśli ktoś nie podał źródła, odpowiedź nie zostanie mu uznana? (Gwoli ścisłości: ja źródło podałem, ale nie wiem, czy dobre.)

#64:  Autor: SarnondSkąd: Fornost Erain WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dobrze. To gwoli ścisłości i na przyszłość. Bo ja już się trochę LOST... Język Czy mam(y) rozumieć, że KAŻDE pytanie powinno być wsparte odpowiednimi referencjami? Czy może jest tak, że tylko pytania o wymienienie czy wskazanie czegoś wymagają razem z odpowiedzią wskazania źródła, ale już te jakby natury ogólnej - nie? Bo tak rozumiałem dwa pierwsze pytania: pytanie o wymienienie knajp potraktowałem jako takie, które trzeba poprzeć wskazaniami w biblio, ale już to drugie o sen zrozumiałem (i potraktowałem) jak np pytanie o to czy Gandalf nosił różdżkę, albo czy Krasnoludowie mieli zarost. Uśmiech Nazw knajp po prostu (raczej) nikt nie zna na pamięć, ale z drugiej strony są też rzeczy, które się no... wie. A przy tym nie potrafi się wskazać rozdziału i akapitu, w którym się to kiedyś wyczytało. Uśmiech Tak to zrozumiałem, ale może źle rozumiem, dlatego wolę się upewnić póki jeszcze czas Uśmiech, czy jeśli pytanie nie jest poparte źródłem, to jest z góry uznane za błędne. A wątpliwości stąd, że poczułem taki lekki rozdźwięk Pserwa pomiędzy tym, co kiedyś pisała Nif:

Choć oczywiście prawidłowe odpowiedzi jednozdaniowe lub jednosłowne bez podania bibliografii również uznajemy. Uwaga Tom Bombadil

...a tym dzisiejszym Język:

Zaś jeśli chodzi o trudne pytanie, być może dla "starych wyjadaczy" jest ono proste, ale tak naprawdę chodzi o źródło, gdzie podano ten "powszechnie znany fakt"... Spox Złośliwy uśmiech A i bez źródeł są błędne odpowiedzi Uśmiech Saurona ;D .

Pozdr.! Złośliwy uśmiech Język
S.

#65:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sarni wypisał moje watpliwości... bo też się zaczęłam zastanawiać po poście Nif...
Bo do pytania 1.2 odpowiedź nasunęła się automatycznie, bez szukania w źródłach... Powinnam ich poszukać i dosłać?
Odpowiedź na pyt. 1.1 to było wertowanie książek, aż się znalazła czwarta knajpa Język Mam znowu poszukać i dosłać, gdzie się znalazły?

#66:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Rozdźwięku żadnego nie ma Elfik Nie Nie Uśmiech Saurona ;D

W odpowiedziach nie trzeba Nie Nie podawać źródeł choć jest to wskazane Uśmiech Saurona ;D Jestem za

Dlaczego? hę? Już wyjaśniam na przykładzie z poprzedniego konkursu. mam pomysł!!!
Czasem ktoś podaje inną odpowiedź niż jest przewidziana i wtedy jest problem: uznać, nie uznać hmmmm... Skąd on/ona to wytrzasnął/eła Ratujcie bo go pobiję ? Pół biedy, kiedy jest źródło i możemy to sprawdzić, czy czasem nie ma nadinterpretacji czy zwykłej pomyłki. Spójrzcie na ten przykład:

Niecoroczny konkurs tolkienowski 2003, Pytanie 23.2 napisał(a):

W jakich okolicznościach Tolkien zetknął się z językiem "animalickim"?

odpowiedź przewidywana.
Potwory i Krytycy : Tajony nałóg s 260
(o tworzeniu języków)

Znałem kiedyś dwu ludzi - a dwu to rzadkie zjawisko, którzy stworzyli język zwany "animalickim", oparty niemal wyłącznie na nazwach angielskich zwierząt, ryb i ptaków. Rozmawiali nim płynnie ku konsternacji otoczenia. Nigdy nie poznałem go w pełni ani nie mówiłem nim biegle, ale z worka pamięci wciąż mogę wydobyć na przykład, że "dog nightingale woodpecker forty" znaczyło "jesteś osłem".

Uznawaliśmy również odpowiedź (nieprzewidywaną):
Humphrey Carpenter, JRR Tolkien. A Biography, London 2002, s.56

W roku 1905 podczas wakacji spędzanych u krewnych (pod Birmingham), Incledonów. Ich córki a kuzynki Tolkiena, Mary i Marjorie wymyśliły ten język. Od nich nauczył się go Tolkien, któremu animalic się bardzo spodobał. Nastoletni Tolkien zainteresował się nim, a później wraz z Marią i kilkorgiem dzieci stworzył nowy język, novbosh, co w tym jezyku znaczylo "nowy nonsens" - nowy w tym sensie, że zastapil animalicki, stary nonsens."Bylem czlonkiem spolecznosci mowiacej nonsensem" z duma przypomina sobie Tolkien.

Chodzi mi właśnie o takie sytuacje Spox Ktoś, kto znalazł odpowiedź na to pytanie w biografii Carpentera, gdyby nie podał źródła i dokładnego cytatu, moglibyśmy nie zaliczyć pytania, bo taka odpowiedź nie była przewidziana i nie wiedzielibyśmy nawet gdzie sprawdzić jej poprawność Uśmiech Saurona ;D Dlatego zawsze lepiej podawać bibliografię, jeśli to tylko możliwe Oko Książka .

Jeśli jednak znacie odpowiedź tylko "z pamięci" Uśmiech Saurona ;D to też należy ją napisać. Gdy będzie poprawna, to ją oczywiście uznamy. Uśmiech Jestem za

Co do ostatniego pytania, odpowiedź jest z tych "powszechnie znanych" Uśmiech dlatego wydaje się prosta zwłaszcza dla tych co na twórczości Tolkiena połamali zęby Z przymrużeniem oka . Ale jeżeli chcieliby poszukać źródła, gdzie dokładnie jest to napisane, to przestaje być prosta Złośliwy uśmiech Dlatego pytanie zostało zaliczone do pytań trudnych.

#67:  Autor: AvalonneSkąd: Port Eldarów na wschodnim wybrzeżu Tol Eressea WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
czy mała zabłąkana przyjaciółka elfów może się dołączyć do konkursu?

Szukając nazw czterech gospód, znalazłam.... 6? hmmmm... wszystko mi się pomieszało

#68:  Autor: AvalonneSkąd: Port Eldarów na wschodnim wybrzeżu Tol Eressea WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie, no liczyć nie umiem Z przymrużeniem oka - wyszło tylko, że chwalipięta ze mnie... Z przymrużeniem oka

#69:  Autor: Misiek_hSkąd: Czerwone Zagłębie (Sosnowiec) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Avalonne, odnośnie Twojego pytania:

Elfy napisał(a):
Nie trzeba się "zgłaszać". W konkursie może uczestniczyć każdy forumowicz w dowolnym momencie. Wystarczy zacząć odpowiadać na pytania

#70:  Autor: rybuliaSkąd: Chojnów WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dzie¨˝ dobry.

Mam pytanie natury 'semantycznej' związane z pytaniem 1.2

Pytanie 1.2
Który z bohaterów utworów Tolkiena śnił to samo co Tolkien?

Jak dla mnie zwrot "który z bohaterów utworów Tolkiena" jednoznacznie mówi, iż A) chodzi TYLKO O JEDNEGO BOHATERA, który pojawia się w którymś spośród utworów Tolkiena.

Dobrze to zrozumiałam?

Czy może opcja B) chodzi TYLKO O JEDNEGO BOHATERA, który pojawia się w więcej niż jednym utworze Tolkiena.

Pozdrawiam

Rybulia

#71:  Autor: AngantyrSkąd: Loriennan WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Którakolwiek odpowiedź by to nie była nadal chodzi o któregoś z bohaterów, których stworzył Tolkien. Z przymrużeniem oka

Sprecyzowanie czy chodzi o bohatera raz pojawiającego się w księgozbiorze, np. tylko we Władcy Pierścieni, a występującego w kilku byłoby sporym ułatwieniem... :8

Angantyr Elfik

Ostatnio zmieniony przez Angantyr dnia 10-12-2006 23:24, w całości zmieniany 1 raz

#72:  Autor: SaberhagenSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja mam tylko nadzieję, że w tym konkursie jakieś tam szansę będą również mieli tzw. nie-wyjadacze Język Bo niestety nie mogę się uznać za znawcę Tolkiena i jego dzieł, co nie zmienia faktu, że bardzo mi one do gustu przypadły.

Pożyjemy zobaczymy Śmiech

#73:  Autor: melineaSkąd: Opole WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja też jestem na forum od niedawna i obawiam się, że nie mam szans z całą resztą "wyjadaczy", co nie zmienia faktu, że chętnie wezmę udział w konkursie, żeby się sprawdzić. Dzieła Tolkiena poruszają tyle zagadnień i są tak pełne cudownych szczegółów, że nigdy wiedza na ich temat nie będzie (w moim odczuciu wystarczająca).

#74:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Piwko dla tej Pani Jestem rozwalony
Bo to jest właściwe podejście.
W tej zabawie konkursowej chodzi właśnie o wypróbowanie siebie, niekoniecznie o zwycięstwo i wyjęcie nagrody Język Tak jak w maratonach "open" -zgłaszają się tysiące ludzi, którzy nie mają żadnych szans na nagrodę, bo w stawce jest co najmniej kilkudziesięciu zawodowców, w tym sławy olimpijskie i mistrzowie świata. Chodzi o sam udział.
Czy taki Adiemus np. może uważać się za wyjadacza? Jestem rozwalony Na pewno nie (chociaż szanse pewno mam ciut większe niż ktoś, kto WP przeczytał "tylko" 5 razy, a Listy, Sila i NO tylko raz Język ). W tolkienistyce nikogo chyba nie można uznać za "stuprocentowy" autorytet (może za wyjątkiem Christophera T. Super śmiech ) -za dużo jest różnych wersji, wątków niedokończonych i prowadzących na manowce jałowych Złośliwy uśmiech dyskusji (jak widać np. w naszych rozważaniach, czy Sauron odebrał Pierscienie Nazgulom, a jeśli tak, to kiedy Uśmiech Saurona ;D ).
Bierzcie więc udział (jeszcze nie jest za późno na pierwsze pytania, dwie godzinki prawie zostały Spox ), szperajcie po książkach i dołączajcie do Maratonu Z przymrużeniem oka Jestem za

#75:  Autor: CelebríanSkąd: Lothlorien (Edinburgh) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Hehehe na pytania odpowiedziałam, co nie oznacza że poprawnie. Mimo że jestem na tym forum od dłużeszgo czasu moja wiedza jest znikoma w porównaniu z niektórymi tutaj przebywającymi. Co nie przeszkadza mi szukać odpowiedzi na pytania, przynajmniej się czegoś dowiem, pobawię w szperanie, popodziwiam tych, którzy będą w stanie odpowiedzieć na te już zbyt trudne dla mnie pytania ^^. Bo w tym konkursie chodzi o zabawę a nie o wygranie (bo na to większych szans nie mam). No to czekam na następne pytania. Jestem rozwalony

edit: I znowu wydaje mi się że pytanie powinny być odwrotnie XD

#76:  Autor: RavenneSkąd: Zbąszyń/Imladris WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pytanie 2.2
Na jakich koniach (podaj imiona) i z jakimi jeźdźcami poruszał się Gimli po Rohanie?

Nie do końca rozumiem, odnośnie tych jeźdźców, mamy podać imiona jeźdźców z którymi podróżował na jednym koniu, czy wogóle imiona wszystkich jeźdźców (oczywiście wymienione w książce) z którymi podróżował po Rohanie?

Z góry dziękuje za wyjaśnienie Uśmiech

#77:  Autor: GaladhornSkąd: Bamfurlong (Moczary) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Korciło mnie, żeby wziąć udział w konkursie, ale ostatecznie pomyślałem, że trzeba dać szansę innym Ble Ble ;D wszystko mi się pomieszało (marzył mi się ten wielki plakat Kasiopei)...

A ja mam inne pytanie (przepraszam, jeżeli jest już na nie odpowiedź... nie udało mi się jej znaleźć). W związku z tym, że na własną rękę, tak dla siebie, odpowiadam sobie na Wasze pytania, kiedy będą ukazywać się odpowiedzi i o której godzinie? Czekam niecierpliwie, bo przewertowałem pamięć i książki, żeby sobie odpowiedzieć na pierwsze pytania...

#78:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ravenne, IMHO skojarzenie nr 1 jest poprawne. Nie kombinujcie za dużo z szukaniem wszystkich możliwych interpretacji Jestem rozwalony tylko odpowiadajcie na pytanie takie, jakie jest.
Gimli przecież podróżował przez czas jakiś w towarzystwie całej armii Theodena -znasz imiona wszystkich konnych? Złośliwy uśmiech

Gal, myślę, że odpowiedzi na pytania pojawią się, jak tylko Szanowna Komisja oddane głosy policzy -czyli razem z Rankingiem. Też czekam, musimy się uzbroić w elficki oręż dwuręczny o chlubnej nazwie "Patience" Język

#79:  Autor: RavenneSkąd: Zbąszyń/Imladris WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Gdyby się baaaardzo uprzeć to dałoby się wymienić wszystkich rohańczyków wymienionych w książce z imienia Z przymrużeniem oka

Dziękuje za rozwianie mych wątpliwości Uśmiech

#80:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Galadhorn napisał(a) (zobacz wpis):
Korciło mnie, żeby wziąć udział w konkursie, ale ostatecznie pomyślałem, że trzeba dać szansę innym Ble Ble ;D wszystko mi się pomieszało (marzył mi się ten wielki plakat Kasiopei)...

Uśmiech Cieszę się, że wspaniałomyślnie postanowiłeś ustąpić miejsca młodym orłom Z przymrużeniem oka Elfik Ale bawić się w odgadywanie jak najbardziej możesz Uśmiech Jestem za

Galadhorn napisał(a) (zobacz wpis):
A ja mam inne pytanie (przepraszam, jeżeli jest już na nie odpowiedź... nie udało mi się jej znaleźć). W związku z tym, że na własną rękę, tak dla siebie, odpowiadam sobie na Wasze pytania, kiedy będą ukazywać się odpowiedzi i o której godzinie? Czekam niecierpliwie, bo przewertowałem pamięć i książki, żeby sobie odpowiedzieć na pierwsze pytania...

Oficjalne odpowiedzi będą sie ukazywać po godzinie 12.00 (do tego czasu czekamy na maile uczestników konkursu Uśmiech Saurona ;D ) w miare możliwości administratorów jak najszybciej. Na pewno pojawią się w tym samym dniu Rządzę Jestem za .

Ranking będzie się ukazywał również w miarę możliwości wieczorem tego samego dnia - ale nie gwarantujemy jego regularności Spox bo czasem natłok nieśrodziemnych spraw może nam w tym przeszkodzić...

Ps. Odpowiedź na pytanie 1.1 i 1.2 przed chwilą zamieściłam Tiaaaa

#81:  Autor: Misiek_hSkąd: Czerwone Zagłębie (Sosnowiec) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No mi też się zdaje że pytania są znowu na odwrót. Na drugie znalazłem odpowiedź w minutę osiem, a na pierwsze za grzyba nie mogę znaleźć Z przymrużeniem oka

#82:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Szukasz nie tam, gdzie trzeba Język
Moje odpowiedzi już wysłane, jakiś kwadransik temu Jestem rozwalony
(to tak, żeby końkurencję podenerwować Uśmiech Saurona ;D )

#83:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Misiek_h napisał(a) (zobacz wpis):
Na drugie znalazłem odpowiedź w minutę osiem

Moje odpowiedzi już wysłane, jakiś kwadransik temu Jestem rozwalony

Hum, hum, pochopność się szerzy widzę Język Elfik Drzewiec w Fangornie się przewraca Z przymrużeniem oka Elfik (na drugi bok oczywiście, "Niech nam Drzewiec nie zaginieeee w Rospudy dolinieeee... póki my drzeeewieeejemy" Jestem rozwalony Elfik

Ostatnio zmieniony przez elfy dnia 11-12-2006 14:26, w całości zmieniany 1 raz

#84:  Autor: Mellorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ravenne, IMHO skojarzenie nr 1 jest poprawne. Nie kombinujcie za dużo z szukaniem wszystkich możliwych interpretacji Jestem rozwalony tylko odpowiadajcie na pytanie takie, jakie jest.
Gimli przecież podróżował przez czas jakiś w towarzystwie całej armii Theodena -znasz imiona wszystkich konnych? Złośliwy uśmiech

A ja zrozumiałem to tak, że trzeba podać imiona jezdzców, wraz z którymi Gimli dosiadał konie (bo sam, jak wiemy, nigdy nie jeździł). Kto mnie w tej sytuacji oświeci? Elfik

#85:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No, chyba lepiej nie da się tego zrozumieć Język

#86:  Autor: SarnondSkąd: Fornost Erain WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mellorn napisał(a) (zobacz wpis):
A ja zrozumiałem to tak, że trzeba podać imiona jezdzców, wraz z którymi Gimli dosiadał konie (bo sam, jak wiemy, nigdy nie jeździł). Kto mnie w tej sytuacji oświeci? Elfik

Ależ tu się szerzy samonapędzająca się psychoza. Elfik Język wszystko mi się pomieszało Imiona koni + imiona (i nazwiska! Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! iihhhihihi Złośliwy uśmiech popodsycam psychozę Język Śmiech Złośliwy uśmiech) jeźdźców, którzy tych koni dosiadali, a z którymi dosiadał ich Gimli.

Ja tym razem odwrotnie jak Misiek, na pierwsze znalazłem od razu, ale na drugie zeszło mi dobre pół godziny, żeby wszystko dokładnie przewertować i co by nic nie umknęło. wszystko mi się pomieszało

EDIT:
PeeS. Nazwiska koni też. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Sarnond dnia 11-12-2006 14:39, w całości zmieniany 2 razy

#87:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mellorn napisał(a):
A ja zrozumiałem to tak, że trzeba podać imiona jezdzców, wraz z którymi Gimli dosiadał konie (bo sam, jak wiemy, nigdy nie jeździł). Kto mnie w tej sytuacji oświeci?
No, chyba lepiej nie da się tego zrozumieć Język

Imiona koni też należy podać Spox

#88:  Autor: NuanSkąd: Dol Amroth WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No i nazwiska koni... Śmiech

#89:  Autor: Balduran WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A czy odpowiedzi na ślepo będą akceptowane? Jeśli kojarzę mniej więcej odpowiedź i źródło ale nie wiem odkładnie? Ratujcie bo go pobiję

#90:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Balduran De'Arnise napisał(a) (zobacz wpis):
A czy odpowiedzi na ślepo będą akceptowane? Jeśli kojarzę mniej więcej odpowiedź i źródło ale nie wiem odkładnie? Ratujcie bo go pobiję

Jeśli tylko są poprawne, to tak Uśmiech Saurona ;D

#91:  Autor: Misiek_hSkąd: Czerwone Zagłębie (Sosnowiec) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A kiedy pojawi się ranking? Czyżby nasi admini zostali zasypani taką lawiną mejli, że do tej pory nie zdołali się spod niej wygrzebać Super śmiech Jestem rozwalony

(pytam bo to chyba jedyny sposób żeby sprawdzić czy na 100% podało się dobre odpowiedzi Jestem rozwalony )

PS. Dla pewności proponuję dodawać jeszcze pesel konia Super śmiech

#92:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

To bardzo sluszna uwaga, myślę, że odpowiedzi bez PESELu admini nie powinni uznawać, ale NiP bym odpuścił. Śmiech Język

#93:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A kiedy pojawi się ranking? Czyżby nasi admini zostali zasypani taką lawiną mejli, że do tej pory nie zdołali się spod niej wygrzebać Super śmiech Jestem rozwalony

Jako Miś Język dobrze czujesz pismo nosem Elfik Będzie dzisiaj w każdym razie bo na zrazie Z przymrużeniem oka zasoby absorbowane są przez inne nieśródziemne sprawy Uśmiech

Cytat:

czy ktoś wspominał już o kolorze oczu? Z przymrużeniem oka

#94:  Autor: melineaSkąd: Opole WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Trudne te pytanka.....

Ratujcie bo go pobiję

hmmmm... ale próbujemy.

Pozdro!

Ostatnio zmieniony przez melinea dnia 11-12-2006 16:48, w całości zmieniany 1 raz

#95:  Autor: melineaSkąd: Opole WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
melinea napisał(a) (zobacz wpis):
Cytat:

czy ktoś wspominał już o kolorze oczu? Z przymrużeniem oka

Najlepiej będzie, jak dołączymy zdjęcia Elfik Super śmiech Pserwa Język

#96:  Autor: freyr WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pytanie odnośnie pytania 1.1
Cytat:
- Gospoda "Złoty Okoń" w Słupkach [tłum. Frąców] /"Złotą tyczką" [tłum. Skibniewskiej] /"Złota Gałąź" [tłum. Łozińskiego] / "The Golden Perch" in Stock [w oryginale]
J.R.R Tolkien, Władca Pierścieni, Drużyna Pierścienia, Wydawnictwo Muza 2002, str 126 - tł. M. Skibniewskiej

Mam przed sobą otwartego Władcę Pierścieni i pojawia się tam forma, której nie ma powyżej - mianowicie "Pod Złotym Okoniem" (tłum. M. Skibniewska, wyd. Muzy z 2002 roku, s. 126, 5 linijka nad zdaniem "Za wszelką cenę musimy ominąć z dala «Złotego Okonia»).

Tymczasem w powyższych tłumaczeniach jako nazwa wprowadzona przez M. Skibniewską figuruje "Złotą tyczką".

Co zatem z nazwami "Pod Złotym Okoniem"/"Złoty Okoń? Uśmiech

#97:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
freyr napisał(a) (zobacz wpis):
Co zatem z nazwami "Pod Złotym Okoniem"

To też było zaliczane Jestem za a "Złota tyczka" musi być we wcześniejszych niepoprawionych wydaniach. Chyba że nie zostało to poprawione we wszystkich miejscach w Muzie 2002. W każdym razie "Pod Złotym Okoniem" tez jest prawidłowo.

#98:  Autor: AdamobSkąd: Szwędam się po Eriadorze. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chyba że w pierwszym wydaniu. Ja mam Łozińskiego i tam jest tyczka a nie Gałąź. Ale za to Łozina podaje gospodę przy Moście a Skibiniewska nie Ble Ble ;D

Edit:
Eeeeej a gdzoie post Mauhura. Przed chwilą tu był wszystko mi się pomieszało Jeżeli został usunięty to ten też usuncie bo to takie od tematu teraz oderwane Z przymrużeniem oka

#99:  Autor: Misiek_hSkąd: Czerwone Zagłębie (Sosnowiec) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mi coś świta, że u Skibniewskiej też jest mowa o gospodzie przy moście (Gospodzie przy Moście?), bodajże w chwili, gdy Hobbici wracają do Shire i przekraczają most na Brandywinie. Ale głowy nie dam, bo sprawdzać teraz nie mam czasu, ino skądś mi się to musiało wziąć, że kojarzę tę nazwę (o ile to nazwa własna), a czytałem tylko tłumaczenie Skibniewskiej Uśmiech

Ale właśnie z powodu niepewności czy "Przy Moście" to nazwa gospody, czy tylko opis jej położenia, nie zawarłem tej gospody w odpowiedzi Uśmiech Mam tylko nadzieję, że inne, które wpisałem, są ok Uśmiech

#100:  Autor: Mellorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Mi coś świta, że u Skibniewskiej też jest mowa o gospodzie przy moście (Gospodzie przy Moście?), bodajże w chwili, gdy Hobbici wracają do Shire i przekraczają most na Brandywinie. Ale głowy nie dam, bo sprawdzać teraz nie mam czasu, ino skądś mi się to musiało wziąć, że kojarzę tę nazwę (o ile to nazwa własna), a czytałem tylko tłumaczenie Skibniewskiej Uśmiech

Ale właśnie z powodu niepewności czy "Przy Moście" to nazwa gospody, czy tylko opis jej położenia, nie zawarłem tej gospody w odpowiedzi Uśmiech Mam tylko nadzieję, że inne, które wpisałem, są ok Uśmiech

A i owszem, masz rację. Jest coś takiego. Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, to karczma nazywa się 'Bridge Inn'(nie pamiętam jak to tłumaczono) i ewidentnie odnosi się do położenia.

#101:  Autor: MauhurSkąd: Isengard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie pamiętam, gdzie znalazłem tą "Złotą Gałąź"... Ale tu coś mam:
http://parmadili.skf.org.pl/jrrtolkien/nprzeklad.htm
I ten wyjątek:
Cytat:
Mimo że Tolkien wyraźnie powiedział, że gospoda "The Golden Perch" wzięła swa nazwę od okonia, my otrzymujemy "Złota Gałąź" ("perch" - 'okoń'; 'grzęda'; 'żerdź, tyczka').

#102:  Autor: EarnilSkąd: Brzeszcze WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
freyr napisał(a) (zobacz wpis):
Pytanie odnośnie pytania 1.1
Cytat:
- Gospoda "Złoty Okoń" w Słupkach [tłum. Frąców] /"Złotą tyczką" [tłum. Skibniewskiej] /"Złota Gałąź" [tłum. Łozińskiego] / "The Golden Perch" in Stock [w oryginale]
J.R.R Tolkien, Władca Pierścieni, Drużyna Pierścienia, Wydawnictwo Muza 2002, str 126 - tł. M. Skibniewskiej

Mam przed sobą otwartego Władcę Pierścieni i pojawia się tam forma, której nie ma powyżej - mianowicie "Pod Złotym Okoniem" (tłum. M. Skibniewska, wyd. Muzy z 2002 roku, s. 126, 5 linijka nad zdaniem "Za wszelką cenę musimy ominąć z dala «Złotego Okonia»).

Tymczasem w powyższych tłumaczeniach jako nazwa wprowadzona przez M. Skibniewską figuruje "Złotą tyczką".

Co zatem z nazwami "Pod Złotym Okoniem"/"Złoty Okoń? Uśmiech

W Muza 2002 na stronie 126 występują dwie formy "Za wszelką cenę musimy ominąć z dala «Złotego Okonia»" i "przed zachodem słońca wstąpimy do Pod Złotym Okoniem". Myśle wiec że obie formy są poprawne Elfik

Pozdrawiam Uśmiech

#103:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oczywiście, ze obie formy są poprawne. To tylko kwestia wyboru tłumacza, czego używa Jestem rozwalony
Czy Tolkien używał "Under Prancing Pony"? Jestem rozwalony Złośliwy uśmiech
Nie, zawsze mamy "The Prancing Pony", "Rozbrykany Kucyk". Możemy wstąpić pod "Rozbrykanego Kucyka" albo "Pod Rozbrykanego Kucyka" albo do "Rozbrykanego Kucyka". Jak go zwał, tak go zwał, piwo zawsze bedzie dobre, bo dostało błogosławieństwo Jestem rozwalony Gandalfa Piwko

#104: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: Mithrandir007Skąd: Piwnica pod Pagórkiem WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
no nie... ja to jestem ... niemądra!!! napisałam w odpowiedzi na pierwsze pytanko gospodę "Pod Rozbrykanym Kucykiem"... co za błąd... co za błąd... Pserwa
zgadzam się, że pytanka niełatwe - trzeba się zdrowo naszukać Rządzę

#105: Re: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mithrandir007 napisał(a) (zobacz wpis):
no nie... ja to jestem ... niemądra!!! napisałam w odpowiedzi na pierwsze pytanko gospodę "Pod Rozbrykanym Kucykiem"... co za błąd... co za błąd... Pserwa

Pociesz się, to odruchowe. Z przymrużeniem oka Ja też w pierwszej chwili pomyślałem o gospodzie Barlimana. W końcu jakby nie było najsłynniejsza knajpa w Śródziemiu. Na szczęście przypomniało mi się, że to w Bree. Rządzę
A pytania są na razie dość łatwe. Fakt, trzeba poszukać, co nieco przewertować, ale jaka zabawa! Jestem za Jestem za

#106: Re: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
A pytania są na razie dość łatwe. Fakt, trzeba poszukać, co nieco przewertować, ale jaka zabawa! Jestem za Jestem za

Ano, dla mnie wyjatkowo przednia. Dawno się tak znakomicie nie bawiłam. Wreszcie mogę się w pełni wykazać wiedzą o Boromirze!
Dzieki Wam, o, Admini!
Złośliwy uśmiech

#107: Re: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kasiopea napisał(a) (zobacz wpis):
Wreszcie mogę się w pełni wykazać wiedzą o Boromirze!

O Boromirze? Zdziwienie To już jakieś pytanie o niego było? Zastanawiam się, bo nie wiem czy czegoś nie przegapiłem. hmmmm...

#108:  Autor: SaberhagenSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Może się wykazał nie tam gdzie trzeba Uśmiech Albo miał na myśli Faramira Uśmiech

Nie mogę się doczekać rankingu, ciekaw jestem ile osób się bawi w ten konkursik Pserwa

#109: Re: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
O Boromirze? Zdziwienie To już jakieś pytanie o niego było? Zastanawiam się, bo nie wiem czy czegoś nie przegapiłem. hmmmm...

Zaraz, zaraz, to nie jest konkurs stricte boromirowy? Coś pokręciłam? Niemożliwe, tak dobrze mi się odpowiada Z przymrużeniem oka

#110:  Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Saberhagen napisał(a) (zobacz wpis):
Może się wykazał nie tam gdzie trzeba Uśmiech Albo miał na myśli Faramira Uśmiech

Drobna uwaga, Kasiopea jest kobietą. I jak ją znam, to z pewnością nie miała na myśli Faramira. Oj nie... Super śmiech

#111: Re: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ring napisał(a) (zobacz wpis):

Pociesz się, to odruchowe. Z przymrużeniem oka Ja też w pierwszej chwili pomyślałem o gospodzie Barlimana. W końcu jakby nie było najsłynniejsza knajpa w Śródziemiu. Na szczęście przypomniało mi się, że to w Bree. Rządzę

Ja pamiętałam trzy z czterech i łaziłam po biurze gadając do siebie "nie, niemożliwe... Kucyk był w Bree a Bree to już poza Shire... Poza Shire, no tak, zdecydowanie poza...no to gdzie ta czwarta Jestem rozwalony " I się znalazła wreszcie Przy Moście wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

#112:  Autor: AngantyrSkąd: Loriennan WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Saberhagen:

To zależy czy bierzemy pod uwagę "Syna Gondoru" czy też nie... Elfik Chyba, że w HoME Boromir objawia się jako pomysłodawca Pierścieni Władzy, a także osoba ululająca Hobbitów do snu. Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! zaginionych tekstów nie znam. Zawsze mogę "przytoczyć" fragmenty Historii Śródkonętu. Tam można, o dziwo, wszystko znaleźć. Z przymrużeniem oka

#113: Re: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zaraz, zaraz, to nie jest konkurs stricte boromirowy? Coś pokręciłam? Niemożliwe, tak dobrze mi się odpowiada Z przymrużeniem oka

Elfik Super śmiech Super śmiech Odpowiadać o Boromirze, Boromirze i o Boromirze tak żeby wyszły 4 knajpy Język to tylko Kasi Króliczek pea Gondoryjka Język umi Elfik

O tak wyglądam -> wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Zdziwienie Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! jak to czytam Elfik

#114: Re: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Elfik Super śmiech Super śmiech Odpowiadać o Boromirze, Boromirze i o Boromirze tak żeby wyszły 4 knajpy Język to tylko Kasi Króliczek pea Gondoryjka Język umi Elfik

Bo jest jeszcze jedna knajpa w Shire, ino powstała... nieco później: Pod Niedoszłym Namiestnikiem Złośliwy uśmiech

#115:  Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
Drobna uwaga, Kasiopea jest kobietą.

Niezaprzeczalnie. Uśmiech

Cytat:
I jak ją znam, to z pewnością nie miała na myśli Faramira. Oj nie... Super śmiech

Nie miała. Niby dlaczego miałaby mieć? I bez urazy, panowie, ale tylko my, niewiasty, jesteśmy w stanie w pełni docenić walory i jakość Boromira. No dobrze, ale dość tych krotochwili, bo zaraz przyjdą Admini i mnie zjedzą za te posty. Chciałam tylko (uciekając) nadmienić, że naprawdę podoba mi się ten konkurs.

#116: Re: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: KasiopeaSkąd: Minas Tirith WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
Bo jest jeszcze jedna knajpa w Shire, ino powstała... nieco później: Pod Niedoszłym Namiestnikiem Złośliwy uśmiech

Te, uważaj. Sam jesteś niedoszły, ty Ringu na płynnie roztopiony! Się Boromira będą czepiać i oczy mi myslić, że konkurs to nie o nim. W końcu wiem, w czym biorę udział! Złośliwy uśmiech

#117: Re: ach ten mój pomyślunek ;] Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:

Te, uważaj. Sam jesteś niedoszły, ty Ringu na płynnie roztopiony!

Tak, roztopiony! Bo jako ciągutka lepiej owijam się na palcu, można sobie ze mnie postrzelać i balona robić. Imo jestem teraz bardziej elastyczny niż kiedyś. Jakby co i gumą do gondorskich reform mogę być. Żeby żadnemu namiestnikowi in spe gacie w boju nie opadły. Język

BTW, to była lekcja poglądowa Saberhagenie i teraz już wiesz czym grozi sugestia, że Kasiopea może pomylić Faramira z Boromirem. W ogóle Boromir to jedno wielkie pole minowe i tylko Kas ma wykrywacz. Super śmiech

#118:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Hej, karczmarze z wszystkich karczm Shire (wy tam przy moście co się chowacie, wyłazić też ze strawą Jestem rozwalony i trunkami do nas Elfik ) i z Bree wzywamy was do pomocy o tej późnej prawie już nocy Elfik, dostawiajcie stołów, beczek piwa i wina Elfik przedniego (boć elfickiego, hick Z przymrużeniem oka drink palmiasty ) bo mamy tu towarzystwa w bród Śródziemnego Elfi Mikołaj

Nie jest nas 10-ciu, nie jest 50-ciu... lecz 74-ęciu? Jestem rozwalony hurrra!! impreza!! szampan!! Smażenie lembasa jeeeeej! skaczę z radości Smoczek kolejne zwierzątko forumowe Króliczek (cholipcia Uwaga , ktoś nie stanął w szranki i rym mi skopał, niech go dorwę Wykrzyknik to grzmię jak Manwe Z przymrużeniem oka Elfik )

Tak gwarno, szumnie i radośnie, każdy po rundce turnieju tutaj przednie odpocznie Tort Tort drink palmiasty Piwko

i kończąć te elfickie rymy amanowe Z przymrużeniem oka żebyście mi jeszcze z krzeseł nie pospadali (nie z podziwu ale ogłuszeni ich jakością Jestem rozwalony oczywiście Elfik ) to oprócz podziękowań Piwko Elfik Uśmiech za tak huczne kompletny szok! zemdlałem z wrażenia Elfi Mikołaj jeeeeej! skaczę z radości Elfi Mikołaj przystąpienie do zabawy Książka raz, dwa, raz, dwa, tempo! chciałbym łogłosić Z przymrużeniem oka że ranking po pierwszej fazie Z przymrużeniem oka konkursu został przybity na tablicy turniejowej Z przymrużeniem oka Notka http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=3357

Dzięki Wszystkim Elfik

Ostatnio zmieniony przez elfy dnia 11-12-2006 22:55, w całości zmieniany 2 razy

#119:  Autor: SaberhagenSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Właśnie widzę Uśmiech Przepraszam ze pomyłkę z pciom Uśmiech Ale jak widzę avatar z pciom taką a nie inną to siłą sugestii piszę tak a nie inaczej Uśmiech

A zeby bylo na temat choc trochę, to już wyslalem odpowiedzi na 2.x. I postanowilem sie tym pochwalic, prawda ze niezwykle? Ale przynajmniej na temat Uśmiech Saurona ;D

Edit: Wow 74 osoby Uśmiech Nice.

Pozdrawiam

#120:  Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
chciałbym łogłosić Z przymrużeniem oka że ranking po pierwszej fazie Z przymrużeniem oka konkursu został przybity na tablicy turniejowej Z przymrużeniem oka Notka http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=3357 Dzięki Wszystkim Elfik

Proszę, ile poprawnych odpowiedzi. Będzie ci to bój ostatni. Super śmiech Jestem za Jestem za

#121:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Nie jest nas 10-ciu, nie jest 50-ciu... lecz 74-ęciu? Jestem rozwalony hurrra!! impreza!! szampan!! Smażenie lembasa jeeeeej! skaczę z radości Smoczek kolejne zwierzątko forumowe Króliczek (cholipcia Uwaga , ktoś nie stanął w szranki i rym mi skopał, niech go dorwę Wykrzyknik to grzmię jak Manwe Z przymrużeniem oka Elfik )

Coby uniknąć gniewu strasznego, rym ja podsunę - miast skopanego. Bo zamiast liczby dziwnej conięc-u może być czterech i siedemdziesięciu wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Dzięki za bardzo miłą zabawę Śmiech Piwko Love Super śmiech

#122:  Autor: BestiaSkąd: Minas Morgul WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
I ja też się dobrze bawię Jestem rozwalony Pomiędzy jednym a drugim lataniem nad Morgulduiną czytam i szukam odpowiedzi. I nawet ciasteczka w nagrodę mi dają Jestem rozwalony

#123:  Autor: SarnondSkąd: Fornost Erain WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jako, że ten temat stał się już radośnie spamowym (ku radości szczególnie Admina Śmiech), to ja w kwestii formalnej chciałem zouznąć:

Cytat:
Miejsce:10 Nick:Bestia Punkty:3

Czy Bestia dostanie chociaż jedno ciacho za taką erudycję?

Cytat:
Dzięki Wszystkim Elfik

To my dzięki. Piwko

EDIT: wmorrrdor... siem spóźniem z tymi ciasteczkami. Ratujcie bo go pobiję

#124:  Autor: AvalonneSkąd: Port Eldarów na wschodnim wybrzeżu Tol Eressea WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie jestem rymokletą, ale toast wznosze Z przymrużeniem oka
za tych wszystkich, co już swe szranki wystawili Super śmiech i tych, co się jeszcze zbroją Uśmiech Elfik

pinta piwa dla każdego!! wszystko mi się pomieszało wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
dla małego i dużego Z przymrużeniem oka
Czy to hobbit, elf Elfik , istari
Rad by wypić, by grać dalej :maaahahahahhhaaaaaaahahaaaaaaa
Krasnoludy elfik Mikołajowy , ludzie, enty hurrra!! impreza!! szampan!!
chcą napitku Piwko jeszcze więcej drink palmiasty
A na deser przy fajeczce Tom Bombadil Uśmiech 2
rozerwiemy się troszeczkę Gandalf na Cienistogrzywym
aby do następnych Rycerz bitew Książka głową w mur
podejść z większym apetytem Złośliwy uśmiech Pytajnik Co złego to nie ja ;D

Ostatnio zmieniony przez Avalonne dnia 11-12-2006 23:18, w całości zmieniany 2 razy

#125:  Autor: Misiek_hSkąd: Czerwone Zagłębie (Sosnowiec) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
Będzie ci to bój ostatni.

Raczej do ostatniej (kropli krwi Z przymrużeniem oka ).

Ładnie, 74 zawodników, ciekawe po ilu pytaniach wyklaruje się czołówka licząca mniej niż 30 Super śmiech

Jak patrzę na coponiektóre Jestem rozwalony nicki w rankingu to widzę, że łatwo nie będzie, ale walczyć trza i się nie poddawać. A jak! Uśmiech

#126:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Będzie ci to bój ostatni. Super śmiech Jestem za Jestem za

Ringu, ta pierwsza spontaniczna wersja bardziej mi się podobała wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Elfik

Bo zamiast liczby dziwnej conięc-u może być czterech i siedemdziesięciu wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Elfik Elfik Elfik Dzięki wieeeeeeeeeelgachny uśmiech mONIa kolejne zwierzątko forumowe drink palmiasty za korki z matemy Z przymrużeniem oka Elfik

Bestia napisał(a) (zobacz wpis):

I nawet ciasteczka w nagrodę mi dają Jestem rozwalony

iś Ti, nasia Besstiya, choć do nas aj Ci pobruszę Tort Tort Tort Tort mądręj bestyjce Język Tort Elfik Aaaaa, ciastko Wykrzyknik boje się ciastko Uwaga nie rękę Króliczek

#127:  Autor: Pan ZegarekSkąd: Ostrów Wlkp. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
69 pozycja głową w mur No cóż, może będzie lepiej Z przymrużeniem oka Poległem na pytaniu ze snem. Że też nie pomyślałem wpisać tego w wyszukiwarkę Smutek

#128:  Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Będzie ci to bój ostatni. Super śmiech Jestem za Jestem za

Ringu, ta pierwsza spontaniczna wersja bardziej mi się podobała wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Elfik

Ach ty niedobry podglądaczu! No, ale jako Admin masz prawo. Z przymrużeniem oka

Zatem dobrze: pierwotnie zamiast "będzie ci to bój ostatni" napisałem: "oj, będzie rzeźnia". Super śmiech

#129:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
mONA rymowane korepetycje dała no i wywołała Jestem za Elfik bo się okazało że przez niedopatrzenie pominąłem hobbitkę małą z otwartymi ramionami, i`m all your`s Ale już jest dodana i z nami uchachana hopkę galopkę zatańczyć może (jak każdy lepiej albo gorzej Elfik )

Barliman Idea Wykrzyknik 75 piwek Piwko , winek drink palmiasty , ciastek Tort dla zmęczonych intelektualnie lecz radosnych Ludów Śródziemia Smażenie lembasa

#130:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
75 <wow> jezdem w szoku. Ani przez chwile nie podejrzewałem, że tyle osob będzie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Ale to dobrze, czym wieksza konkurencja, tym większa zabawa, zwłaszcza dla obserwatora. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Super śmiech Ble Ble ;D
Trzymam kciuki Jestem za bo przed wami ciekawe pytania. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Super śmiech Złośliwy uśmiech

#131:  Autor: Ugrunîlo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
75 <wow> jezdem w szoku. Ani przez chwile nie podejrzewałem, że tyle osob będzie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Ale to dobrze, czym wieksza konkurencja, tym większa zabawa, zwłaszcza dla obserwatora. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Super śmiech Ble Ble ;D
Trzymam kciuki Jestem za bo przed wami ciekawe pytania. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Super śmiech Złośliwy uśmiech

Jestem rozwalony Nia ma co Uśmiech) robi sie gorąco jak w Orodruinie, a wszyscy się unoszą jako te hoppity na widok(?) znikniętego Jestem rozwalony na własnych urodzinach Bilba. A zabawa jest przednia - jak na tymże przyjęciu Pserwa (gdyby tak jeszcze jeść dali...)
Przynam się tylko szczerze, że miałam dziś pół tego pracowitego dnia sygnę na gg "ubić Mumaka bo to zołza taka" Jestem rozwalony i proszę, jak widać w powyższym zacytowanym - naprawdę obserwatorowi się należy Z przymrużeniem oka uścisk (już dobrze, dobrze, nie nadepnięcie) trąby Złośliwy uśmiech a Reszcie Organizatorów wielkie chwała wam, chylę czoła, dzięki
A Wszystkim powodzenia Uśmiech

p.s. APEL do uczestników: Złośliwy uśmiech Nie poddawajcie się! Odwdzięczmy sie za te pytania i trwajmy w grze do końca! Złośliwy uśmiech A niech się męczą i czytają Język Jestem rozwalony Pserwa te maile...
p.p.s. Nia wiem co Bestia zeżarła ale chiba jej zaszkodziło... łoj biedactwo moje...

#132:  Autor: CirdanSkąd: Szara Przystań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sarnond napisał(a) (zobacz wpis):
Jako, że ten temat stał się już radośnie spamowym (ku radości szczególnie Admina Śmiech)

Ciekaw jestem bardzo ile stron będzie miał ten wątek, kiedy zaczniemy zbliżać się do końca konkursu. Uśmiech Saurona ;D

#133:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
75 <wow> jezdem w szoku. Ani przez chwile nie podejrzewałem, że tyle osob będzie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Ale to dobrze, czym wieksza konkurencja, tym większa zabawa
Mogę spróbować zawołać Viltrefnego Smoka, będzie jeszcze większa Jestem rozwalony (no i bedzie znowu couple do Bestii Złośliwy uśmiech )

A Kas Króliczek to chyba startuje, żeby swoje własne grafiki wygrać, tylko z dopiskiem Wielkich grzmię jak Manwe Forumowych "Nagroda w Konkursie Wiedzy_O_Boromirze_I_Reszcie_Śródziemia" i powiesić na ścianę, niby że ona to nie tylko "Piórkiem, Węglem i Fanfikiem", ale jeszcze "Wiedzom" ruszyć w potrzebie potrafi Pserwa Język

Cirdan napisał(a) (zobacz wpis):
Sarnond napisał(a) (zobacz wpis):
Jako, że ten temat stał się już radośnie spamowym (ku radości szczególnie Admina Śmiech)

Ciekaw jestem bardzo ile stron będzie miał ten wątek, kiedy zaczniemy zbliżać się do końca konkursu. Uśmiech Saurona ;D
fajnej Knajpy chyba nie pobijemy, ale Stone-Giantów na pewno Super śmiech Jestem za

#134:  Autor: AdamobSkąd: Szwędam się po Eriadorze. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
O kurcze już trzecia tura pytań, a ja jeszcze na drugą całkiem nie odpowiedziałem. Ta kołysanka jest zabójcza wszystko mi się pomieszało Dobrze że te pytania teraz są w miarę proste to może zdąże i siem wyrobię Śmiech Ale obawiam się że jeszcze kilkanaście dni takiej rywalizacji i dostanę kręćka kiedy i co i gdzie wysłać Mdleję...

#135:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No coś Ty? Z przymrużeniem oka Eddie Murphy miał 48h i ile rzeczy zdążył zrobić (nie mówiąc o spektakularnych wybuchach Elfik ) Dasz radę Jestem za Śmiech

#136:  Autor: ArfaelSkąd: Kwidzyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
O Eru! Żeby wszystkie pytania były takie jak te z 3 tury Proooszę prooooooszę . 3 tura-3 minuty szukania... Z przymrużeniem oka

#137:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Za łatwo by nam było Język
Ale masz rację z tym czasem szukania, chociaż nie patrzyłem na stoper Pserwa

#138:  Autor: ThoronnilSkąd: gniazdo w zadymionym krakowie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ar-Farazon napisał(a) (zobacz wpis):
O Eru! Żeby wszystkie pytania były takie jak te z 3 tury Proooszę prooooooszę . 3 tura-3 minuty szukania... Z przymrużeniem oka

mówcie tak dalej, to przyłożą nastepne takie, ze się nie podźwigniemy... Z przymrużeniem oka Jestem rozwalony

a poza tym w zestawie 3 sa pewne kwestie sporne Ble Ble ;D

#139:  Autor: hithlomeSkąd: z okolic Smoczej Jamy w Krakowie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

O kurcze już trzecia tura pytań, a ja jeszcze na drugą całkiem nie odpowiedziałem. Ta kołysanka jest zabójcza wszystko mi się pomieszało

A ja już wczoraj znalazłam Język Ale na początku coś mi się ubzdurało i poszłam nie tym tropem, co trzeba Jestem rozwalony Co się przez to naszukałam, to moje Pserwa Język

A w ogóle to mi się konkurs bardzo podoba Jestem za Zwłaszcza, że podczas wertowania książek przypomniałam sobie wiele rzeczy Uśmiech

#140:  Autor: Vale Forlorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:

Jakie sa wg Ciebie te kwestie sporne?Z przymrużeniem oka Bo ja tu zadnych nie widze;)

pozdrawiam

#141:  Autor: ArfaelSkąd: Kwidzyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Thoronnil napisał(a) (zobacz wpis):

mówcie tak dalej, to przyłożą nastepne takie, ze się nie podźwigniemy... Z przymrużeniem oka Jestem rozwalony

Masz rację, juz się nie odzywam... Język
Thoronnil napisał(a) (zobacz wpis):

Jakie, jeśli można spytać?? Bo w sumie może i jest tam jakiś haczyk ukryty??

#142:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
O kurcze już trzecia tura pytań, a ja jeszcze na drugą całkiem nie odpowiedziałem. Ta kołysanka jest zabójcza wszystko mi się pomieszało Dobrze że te pytania teraz są w miarę proste to może zdąże i siem wyrobię Śmiech Ale obawiam się że jeszcze kilkanaście dni takiej rywalizacji i dostanę kręćka kiedy i co i gdzie wysłać Mdleję...

Adamob - dasz radę... Śmiech Kołysanka jest bardzo prosta - aż trudno uwierzyć że to to... Śmiech

#143:  Autor: EarnilSkąd: Brzeszcze WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Adamob - dasz radę... Śmiech Kołysanka jest bardzo prosta - aż trudno uwierzyć że to to... Śmiech

To prawda, aż sam się teraz śmieje z tego kogo ja podejrzewałem o tak zabójczą kołysankę Elfik

#144:  Autor: Dannonek WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Na jaki adres mamy wysyłac odp??Uśmiech

#145:  Autor: EarnilSkąd: Brzeszcze WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dannonek napisał(a) (zobacz wpis):
Na jaki adres mamy wysyłac odp??Uśmiech

elfy napisał(a):
Odpowiedzi proszę wysyłać:

1. przez email na adres konkurs@tolkien.com.pl Liczy się data wysłania emaila. Email powinien zawierać pseudonim forumowicza oraz informację na które pytanie odpowiada.

#146:  Autor: CelebríanSkąd: Lothlorien (Edinburgh) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ależ jesteście okrutni. Ja tej kołysanki za nic nie mogę znaleźć. Strzelałam. Na pewno źle XD Nic to na szczęście jeden punkt. Ale nie mogę się doczekać odpowiedzi czyja ta kołysanka. No jutro do 12, pożyjemy zobaczymy.
3 rzeczywiście proste jak się wie gdzie szukac XD

#147:  Autor: ArfaelSkąd: Kwidzyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Celebrian- przyznaję ci 1000% racji. Od jakichś 2h weruje wszystkie książki i własną pamięć i nic. Ciemność widzę!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nic nowego

#148:  Autor: SaberhagenSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A ja znalazłem i mam nadzieję, że właśnie oto chodzi Elfik Też miałem różne podejrzenia i okazały się dość śmieszne również Super śmiech

#149:  Autor: MauhurSkąd: Isengard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Celebrían napisał(a):
Ja tej kołysanki za nic nie mogę znaleźć.

A ja mam wyjątkowe szczęście - tak się składa, że wersety mówiące o tej kołysance ciągle powtarza moja siostra. Śmiech Ona czasami czyta książki na głos.

#150:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ar-Farazon napisał(a) (zobacz wpis):
Celebrian- przyznaję ci 1000% racji. Od jakichś 2h weruje wszystkie książki i własną pamięć i nic. Ciemność widzę!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nic nowego
Słuchajcie uważnie, bo nie będę powtarzać
Koniec cytatu (z czego to? Jestem rozwalony )
Już raz pisałem, żeby nie próbować nadinterpretacji pytań i kombinować, jak olifant pod górę Jestem rozwalony . Pytanie jest za 1 pkt, odpowiedzi na pewno nie należy szukać w HoME Złośliwy uśmiech
Więcej podpowiadać nie będę Język

#151:  Autor: MauhurSkąd: Isengard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chciałbym poinformować, że Wirtualna Polska ma jakąś awarię (błąd 503). Nie wiem, jak długo to potrwa. Mam nadzieję, że zdążę wysłać odpowiedzi do pytań z rundy trzeciej...

#152:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
zawsze możesz założyć nowe konto gdzieś u konkurencji, Komisji wszystko jedno, skąd maila dostanie. Onet, gazeta, yahoo, msn -setki możliwości Język

#153:  Autor: SarnondSkąd: Fornost Erain WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zawsze jest PW na adres któregoś z Adminów. Myślę, że w razie podobnych kataklizmów nie ma problemu z taką drogą.

#154:  Autor: SaberhagenSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Podziwiam ludzi ktorzy uzywaja skrzynek na wp, onecie i innych takich. Naprawdę was podziwiam Uśmiech Ja nie byłbym w stanie przełknąć tych ton reklam i spamu.

Załóż sobie skrzynke na yahoo, gmail czy cos... Nieporównywalnie lepsze są i 0 reklam.

#155: niestety.. ;[ Autor: Mithrandir007Skąd: Piwnica pod Pagórkiem WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
no właśnie... niestety.. ;// ostatnio w jeden dzień odebrało mi 25 SPAMów.. ;///

mam taki problem: nigdy nie chce mi się tak graficznie ładnie zrobić jak u was kiedy cytuję Pserwa

i jeszcze coś... Aragorn jest fajniejszy od Boromira!!! unik przed pomidorem (nie bij!! Z przymrużeniem oka

#156:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Drodzy uczestnicy konkursu Uśmiech z otwartymi ramionami, i`m all your`s Odpowiadajcie na każdy zestaw pytań w osobnych mailach. Czyli: odpowiedź na pytanie 2.1 i 2.2 w jednym mailu a odp. na zestaw 3.1 i 3.2 w innym.

Łatwiej jest nam wtedy segregować maile Uśmiech

Ps. Ci którzy wysłali już odpowiedzi z wczoraj i dziś w jednym e-mailu niech nie wysyłają ich ponownie. Uśmiech Saurona ;D

#157:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nif, dodaj jeszcze powyższe do Leguraminu, bo tu zginie w zalewie spamu. A na poczatku topika bedzie ciut widoczniejsza (choć są/będą i tacy, co tego nie przeczytają i trzeba im będzie cytatami z pierwszego posta rzucać Jestem rozwalony Złośliwy uśmiech )

#158:  Autor: yossarianaSkąd: Toruń WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dlaczego ja się nie nauczyłam przynajmniej podstaw (WP, Hobbit, Silmarillion, ze trzy tomy HoME Jestem rozwalony ) na pamięć? Pserwa
Bez źródeł w łapce to nie takie proste... Na szczęście są księgarnie, gdzie można mruczeć pod nosem "gdzie to było, no gdzie to było??" kartkując wszystko co wlezie w chętne łapki Z przymrużeniem oka i nie zwracając uwagi na spojrzenia orków zza kasy Uśmiech Saurona ;D
Uff, byle do świąt, potem jakoś to będzie Super śmiech

Piękne dzięki za konkurs, świetnie się bawię! Super śmiech

#159:  Autor: mONASkąd: Shire WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ta?? Ja dziś stwierdziłam, że tolkienistyka jest naprawdę ciężka... biorąc ze sobą do pracy zestaw obowiązkowy (zapomniałam o Niedokończonych, ale jutro to naprawię Jestem rozwalony ) Dziś miałam w plecaku sześć książek, jutro dojdę do dziewięciu wieeeeeeeeeelgachny uśmiech i w przerwie śniadaniowej mam czas na wertowanie ich w poszukiwaniu odpowiednich cytatów Język i w autobusie do i z pracy... Jestem rozwalony Eru niech będą dzięki, że nie mam HoME, bo musiałabym z taczką do biura się targać wszystko mi się pomieszało Jestem rozwalony

#160:  Autor: AdamobSkąd: Szwędam się po Eriadorze. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Hehe udało sie znaleźć wszystko Uśmiech

Ale zauważyłem pewną rzecz w rankingu. czy to coś znaczy, żę jedni są tam na zielono a inni na czarno wpisani??

mONA ja mam taki komfort, że nie muszę taszczyć swych ksiąg do wertowania dalej niż do sąsiedniego pokoju (Broń Eru bym je na dwór wyniósł zniszczą się jeszcze Jestem rozwalony ) Za to przyznam że ciężkie są, aż mi się półka ugina Uśmiech

#161:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Hehe udało sie znaleźć wszystko Uśmiech

prześcignąłeś Eddiego Z przymrużeniem oka Język

Cytat:
Ale zauważyłem pewną rzecz w rankingu. czy to coś znaczy, żę jedni są tam na zielono a inni na czarno wpisani??

Nic nie znaczy, tak sie pokolorowało i umknęło elfiemu wzrokowi Elfik Poprawię colorki razem z jutrzejszym rankingiem Uśmiech

-> mONA, Adamob: "zostań tolkienistą a będziesz kulturystą" Elfik

#162:  Autor: AvalonneSkąd: Port Eldarów na wschodnim wybrzeżu Tol Eressea WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witajcie elfy miłujące wieczorną porę Super śmiech Złośliwy uśmiech
Pytanko małe, może niedysktetne troszkę Z przymrużeniem oka Kiedy będą odpowiedzi i punktacja po drugiej rundzie Z przymrużeniem oka Chcę zobaczyć, czy dobrze myślałam i czy dobrze napisałam Super śmiech

#163:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Avalonne napisał(a) (zobacz wpis):
Witajcie elfy miłujące wieczorną porę Super śmiech Złośliwy uśmiech

Co to, jakieś wywoływanie elfów zamiast duchów? Z przymrużeniem oka Język Elfik

Cytat:
Pytanko małe, może niedysktetne troszkę Z przymrużeniem oka Kiedy będą odpowiedzi i punktacja po drugiej rundzie Z przymrużeniem oka Chcę zobaczyć, czy dobrze myślałam i czy dobrze napisałam Super śmiech

Jak już pisaliśmy itd. itp. zzzzZZZzzzz Można zasnąć... Elfik to ranking i odpowiedzi pojawiać się zawsze będą w tym samym dniu w którym kończy się czas dla danego pytania Uśmiech

Dla zestawu nr 2 jest to 13.12 i wtedy najpóźniej a może najpewniej Z przymrużeniem oka wieczorną porą Z przymrużeniem oka pojawi się wszyćko co trzeba Uśmiech

#164:  Autor: AngantyrSkąd: Loriennan WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jest już blisko 2 w nocy, muszę wstać na 7, żeby zdążyć na wykłady, a siedzę i szukam kołysanki!!! ElfikElfik

I znalazłem!!! Jest wszystko. Dawno się tak nie ubawiłem chwała wam, chylę czoła, dzięki Zdziwienie Elfik

Hannon!!!

#165:  Autor: AlatarielSkąd: Nevrast WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Drodzy uczestnicy konkursu Uśmiech z otwartymi ramionami, i`m all your`s Odpowiadajcie na każdy zestaw pytań w osobnych mailach. Czyli: odpowiedź na pytanie 2.1 i 2.2 w jednym mailu a odp. na zestaw 3.1 i 3.2 w innym.

Łatwiej jest nam wtedy segregować maile Uśmiech

Ps. Ci którzy wysłali już odpowiedzi z wczoraj i dziś w jednym e-mailu niech nie wysyłają ich ponownie. Uśmiech Saurona ;D
- Ooooops.... Za późno... wysłałam już w jednym, a potem to przeczytałam... Nie bij^^'... Rozumiem, że mam nie wysyłać po raz drugi?^^' W razie czego...

Ech. Z tą kołysanką nie jestem pewna. Napisałam z pamięci, ale nie spocznę, dopóki nie znajdę tego cytatu - zasiadłam ze stosowną księgą i wertuję - przeczytam raz jeszcze, znajdę i w razie czego się poprawię...^^' O ile nie usnę na klawiaturze. Zieeefff.

#166:  Autor: ElringSkąd: Z daleka, nie wiem, z piekła czyli z raju WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ta?? Ja dziś stwierdziłam, że tolkienistyka jest naprawdę ciężka... biorąc ze sobą do pracy zestaw obowiązkowy (zapomniałam o Niedokończonych, ale jutro to naprawię Jestem rozwalony ) Dziś miałam w plecaku sześć książek, jutro dojdę do dziewięciu wieeeeeeeeeelgachny uśmiech i w przerwie śniadaniowej mam czas na wertowanie ich w poszukiwaniu odpowiednich cytatów Język i w autobusie do i z pracy... Jestem rozwalony Eru niech będą dzięki, że nie mam HoME, bo musiałabym z taczką do biura się targać wszystko mi się pomieszało Jestem rozwalony

Kiedy to przeczytałam, uświadomiłam sobie, jaką jestem szczęściarą: pracuję w miejscu, w którym zgromadzone jest 8 milionów książek, w tym praktycznie wszystko, co wydano kiedykolwiek w Polsce Język Nawet nie muszę daleko chodzić - wystarczy, że zamówię, a książki same do mnie przyjeżdżają, niemal na biurko Super śmiech W tej chwili leżą na nim np. Tyler z Fosterem, zamaskowani Bardzo Ważnymi Papierami i bluszczem Śmiech

#167:  Autor: Shadow of the EastSkąd: Stalowa Wola WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
witajcie, mam takie pytanie (nie wiem czy sie nie powtorze, badz moze cos przeoczylem) : 1. wypisywane sa gdzies odpowiedzi na zadane pytania (lub beda)? np. osoba ktora z jakis powodow nie odpowiedziala na pytanie jest ciekawa jaka powinna byc prawidlowa Uśmiech
2. ile bedzie zestawow?
pytania moze sie powtarzaja, ale nie mam zbyt duzo czasu na siedzenie przy kompie wiec prosze teraz o odpowiedz Proooszę prooooooszę
pozdrawiam Jestem za

#168:  Autor: AvariSkąd: Dol Amroth WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Shadow of the East napisał(a) (zobacz wpis):
witajcie, mam takie pytanie (nie wiem czy sie nie powtorze, badz moze cos przeoczylem) : 1. wypisywane sa gdzies odpowiedzi na zadane pytania (lub beda)? np. osoba ktora z jakis powodow nie odpowiedziala na pytanie jest ciekawa jaka powinna byc prawidlowa Uśmiech

Odpowiedzi znajdziesz w temacie z pytaniami -> http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?p=56130#56130 .
Treść jest ukryta, trzeba kliknąć na zdanie "Odpowiedź na pytanie..." Uśmiech

Shadow of the East napisał(a) (zobacz wpis):
2. ile bedzie zestawow?
pytania moze sie powtarzaja, ale nie mam zbyt duzo czasu na siedzenie przy kompie wiec prosze teraz o odpowiedz Proooszę prooooooszę
pozdrawiam Jestem za

Czeka nas 50 zestawów po dwa pytania - jedno "łatwe" za 1 pkt i drugie "trudne" za 2 pkt. Więc zabawa dopiero się zaczyna, tak własciwie Z przymrużeniem oka Elfik

#169:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mam takiego pomysła Jestem rozwalony patrząc na poszczenie dochodzacych konkursowiczów, którzy pytaja o to, co jest zawarte na pierwszej stronie Topika Język
Żeby zostawić tutaj post inauguracyjny i posty Nif (z extra nagrodą Elka oraz interpretacją schematu odpowiadania) i temat zamknąć, pozostawiając go na informacje organizatorskie -wtedy będzie pewność, że nic nikomu nie umknie Jestem za bo nie trzeba będzie dużo szukać mam pomysł!!!
A resztę wyciąć, odkleić i wyodrębnić jako "Dyskusje i pogaduszki okołokonkursowe". Narobiło się tu za dużo spamu (zwłaszcza mojego Pserwa ) i niektórzy seem to be disoriented Super śmiech

Aha, i dodajcie info o przerwie świątecznej -ja już wiem nieoficjalnie, ze mój pomysł wyartykułowany ileśtam wpisów temu wstecz zyskał aprobatę Jestem rozwalony -ale nie wszyscy gadają z Olifantami w Knajpie Pod Spławną Kłodą Jestem rozwalony

#170:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No i jak wam idzie szukanie potomków Giriona? Jestem rozwalony
Ja już wysłałem Rządzę

#171:  Autor: yossarianaSkąd: Toruń WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Girion to łatwizna Super śmiech ale nie wysyłam, bo te wyliczanki mnie doprowadzają do kartkowania Z przymrużeniem oka czy aby o kims nie zapomniałam?... hmmmm...

#172:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Uważamy, że ten temat trzeba zostawić tak jak jest. Ci, którzy nie czytają pierwszego wpisu z regulaminem i informacjami (chociaz nazwa jest jasna Ratujcie bo go pobiję ) i tak bedą się pytać gdzie popadnie. :|

Dodałam odpowiedzi na zestaw pytań 2.1 i 2.2 Uśmiech

#173:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ci, którzy nie czytają pierwszego wpisu z regulaminem i informacjami (chociaz nazwa jest jasna Ratujcie bo go pobiję ) i tak bedą się pytać gdzie popadnie. :|
Tu masz rację Elfik (Admin zawsze ma Jestem rozwalony )
Cytat:
Dodałam odpowiedzi na zestaw pytań 2.1 i 2.2 Uśmiech
Sprawdziłem -bardzo ładnie odpowiedziałaś Pserwa , pokrywają się z moimi Język Uśmiech Saurona ;D