Miecze z Władcy Pierścieni
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ankiety
Ulubiony miecz z Władcy Pierścieni
Anduril
28%
 28%  [ 30 ]
Narsil
14%
 14%  [ 16 ]
Glamdring
28%
 28%  [ 31 ]
Herugrim
2%
 2%  [ 3 ]
Żądełko
16%
 16%  [ 18 ]
Miecz Obieżyświata
8%
 8%  [ 9 ]
Oddano głosów : 107

#25:  Autor: KirinkaSkąd: z Numenoru WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja zaznaczyłam Narsila, ze względu na jego historię. Pęknięty miecz, który odciął palec z dłoni Saurona, przechowywany przez długie lata, choć był kiedyś potężny, to nie mógł już więcej brać udziału w żadnej bitwie aż do chwili przekucia... Ech, jak ja kocham takie opowieści Love

#26:  Autor: lady dragonSkąd: Valinor / śródziemie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja miałam mały problem z wyborem czy wybrać Glamdring czy Anduril bo oba miecze mi się podobają ze względu na ich historię jak i to że są mieczami długimi ( półtoraręcznymi) Elfik

#27:  Autor: GrimboldSkąd: Riderrmarchia ,skromny dom na pograniczu z lasem Fangorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Finał to Anduril i Glamdring Rządzę to jest pewne więc między nimi wybierałem Zdziwienie obydwa miecze uwielbiam więc wybor to była masakra Skrzywienie ale jednak musiałem wybrać i był to Glamdring , ponieważ ten miecz ma w sobie to coś ma w sobie cząstkę Gondolinu który to najbardziej cenię z królestw elfów w silmarillionie Elfik Love

#28:  Autor: HabuhSkąd: Wrocław. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oddałem swój głos na Glamdring`a ze względu na pochodzenie i możliwość ostrzeżenia kolorem przez orkami, wolę to niż mieć "zlepione" Język części miecza, dzięki któremu obcięto paluchy z pierścieniem.

#29:  Autor: FrodowaSkąd: Hobbiton WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Żądło! Choćby mi przed nosem położono wszystkie miecze Śródziemia z Andurilem i Glamdringiem na czele, ja i tak wybrałabym właśnie je. Jest ono bardzo ostre, poręczne, jarzy się ślicznym błękitem, gdy w pobliżu są orkowie (a jest to bardzo przydatne), wykuto je w Gondolinie, no i najważniejsze - należało do Froda!

#30:  Autor: ThirdiwenaSkąd: Ithilien (WLKP) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Żądełko!!! to mój ulubiony Love , przenajświętszy chwała wam, chylę czoła, dzięki Proooszę prooooooszę mieczk. mam do niego wieeeeeeeeeeeeeelki sentyment Elfik

#31:  Autor: ErienTulcawendeSkąd: Amon Ereb WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Glamdring - miecz Turgona - bo noldorski i przez oryginalnego właściciela stosunkowo mało używany.

#32:  Autor: Aragorn7 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Anduril, jako "spadkobierca" Narsila, miecza który uciachał paluchy z pierścieniem Język wiadomo kogo Elfik

Warto tez zajrzeć do tematu o mieczach w Hobbicie - http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=5871&sid=21771aaa83035c 5d56550c39e3aafe2d

A tak generalnie to moim naj naj mieczem jest Ringil Love

Strona 4 z 4