Hobbit w szkole
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Hobbit czyli tam i z powrotem

#73:  Autor: AvalonneSkąd: Port Eldarów na wschodnim wybrzeżu Tol Eressea WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Myślę, że WP w gimnazjum to chybiony pomysł... A tak w ogóle, to nawet nie chce mi się myśleć, jaką lekturę nam jeszcze wyrzucą, a jaką wlepią jako obowiązkową. Bo ostatnio przecież wokół tego jest niezły cyrk... Ratujcie bo go pobiję

#74:  Autor: susan1989Skąd: Z Poznania WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie powinno się wprowadzać Władcy Pierścieni jako lektury.. przecież zazwyczaj jest tak, że nie ludzi nie lubią jak ktoś każe im coś robić.. chodzi tu również o nakazywanie jakie książki należy przeczytać i na kiedy.. w tym momencie WP obrzydnie wielu osobom, albo się do niego uprzedzą..

A co do Hobbita.. sama nie wiem.. na początku żałowałam, że u mnie w szkole tego nie przerabialiśmy.. ale teraz.. uważam, że dobrze się stało Z przymrużeniem oka lepiej przeczytać we własnym zakresie Śmiech

#75:  Autor: SeregonSkąd: Winterfell WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
U mnie "Hobbit" miał być opracowany w III klasie gimnazjum, niestety, nasza polonistka nie lubi fantastyki i "Hobbita" na lekcji się nie doczekałam, a szkoda, bo byłaby świetna okazja do zabłyśnięcia wiedzą. Opracowaliśmy za to fragment "Silmarillionu"!

"Hobbitowi" jako lekturze najzupełniej TAK! Nie powinien być jednak opracowany w szkole podstawowej, lecz w gimnazjum - dzieci są wtedy dostatecznie duże, by mogły złapać bakcyla fantastyki i mają jeszcze dość czasu na czytanie książek.

Strona 10 z 10