Ulubiony kawalek muzyczny zainspirowany tworczoscia Mistrza
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 11, 12, 13  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Muzyka

#97:  Autor: chowySkąd: mordor-barad-dur WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
chyba tak się nazywa wykonawca hmmmm... .
howard shore-minas morgul
mama wiele więcej ulumionych ,ale nie chce mi się wypisywać Skrzywienie

#98:  Autor: findulasSkąd: Paszyn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oczywiscie wszystkie utwory Howarda Shore'a wykorzystane w filmie są niesamowite-nie bede wymieniać wszystkich .Poza Howardem uwielbiam utwór Riders of Rohan- David Arkenstone. a to link : http://www.youtube.com/watch?v=aD7cxfzyQio

#99:  Autor: Niofo WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja nie mam zdecydowanego numeru jeden (jak chyba nikt, kto się przede mną wypowiadał =D). Ale kilka zdecydowanych the best to:
Gondolin Zdradzony - Drużyny Trzeźwych Hobbitów
Lament Finduilas - jw. Z tym, że ta piosenka ma kilka niedociągnięć, jak chociażby fakt, że Finduilas o dwa razy za dużo "odwraca się". Kiedy słucha się piosenki po raz trzydziesty zauważa się takie szczegóły. Albo kiedy zna się słowa na pamięć. Ale ogólnie obie piosenki są niesamowite, szacun.

Blind Guardian - szczerze mówiąc nie słucham zazwyczaj metalu, tylko rocka i to alternatywnego (a więc Placebo i Pink Floyd). Ale w całym temacie mam swietną reklamę BG, więc się skusiłam. najlepszy jest więc wg mnie
Time Stands Still - w dużej większości przez wzgląd na tematykę (Fingy! Love ) i genialne chóry na "Lord of all Noldor".
Noldor i the Eldar - ponieważ są takie trochę spokojniejsze. Tak samo zresztą jak Out of the Wather, które co prawda jest krótkie, ale genialne.
Oczywiście Mirror, Mirror, Nightfall, Lord of the Rings, The Bard's Song, wersja z "The forgotten Tales".
Chyba o niczym nie zapomniałam.

#100:  Autor: EllenaSkąd: Rohan/Ithilien/jaskinia Thranduila (Kujawy) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie licząc muzyki z filmu (wszystkie kawałki uważam za genialne), to:

1. Raincalls - Nimloth

2. David Arkenstone - Riders of Rohan

3. The road goes on z musicalu Lotr Uśmiech

4. Lonely Mountain Band - Where now are the horse and the rider/Lament for Eorl (cały czas czekam aż jakiś męski chór to wykona ech...)

(kolejność przypadkowa)

#101:  Autor: Ashke VerascaSkąd: Umbar WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wczoraj udało mi się polożyć łapkę na płycie Drużyny Trzeźwych Hobbitów, którą ma pewien znajomy.

I zakochałam się w "Pieśni Luthien" i "Ostatniej Pieśni Arwen w Lothlorien". A "Ostatni Marsz" to uczta dla uszu, po prostu nie mam słów.

Poza tym "Into the Storm" Blind Guardian, nie tylko dlatego, że Blind Guardian to jeden z moich ulubionych bandów.

Strona 13 z 13