Galeria Artystów Forumowych (GAF)
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Twórczość fanowska

#1: Galeria Artystów Forumowych (GAF) Autor: dziowannaSkąd: z Kalwarii Zebrzydowskiej WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wiele osób z forum tworzy wspaniałe szkice, grafiki, rysunki, obrazy itp. Skoro na forum funkcjonuje galeria ze zdjęciami, to nic nie stoi na przeszkodzie aby otworzyć galerię z dziełami forumowiczów!
Elfik
Możemy umieszczać swoje tolkienowskie, okołotolkienowskie (ale się tych przymiotników wytworzyło) prace.
Jest tylko jeden warunek - muszą być zrobione przez nas (to chyba oczywiste Pserwa ).

Serdecznie zapraszam do nowo otwartej Galerii Artystów Forumowych! z otwartymi ramionami, i`m all your`s
Zachęcam wszystkich do podziwiania i komentowania dzieł, oraz do zamieszczania i prezentowania wytworów własnej wyobraźni i talentu!
Rządzę Elfik

#2:  Autor: dziowannaSkąd: z Kalwarii Zebrzydowskiej WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Na początek umieszczam kilka moich prac, które udało mi się sfotografować i wkleić do galerii. (Proszę o szczere komentarze i zamieszczanie własnych prac).
Pserwa

#3:  Autor: elfySkąd: 010101 WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Fajny pomysł Jestem za
Gdy skończę pracę nad nowym enginem to wszyscy uzdolnieni Z przymrużeniem oka Uśmiech będą mogli przenieść swoje prace do "prawdziwej" galerii (o powiększonej funkcjonalności).

Pozdrawiam
Elfik Elfik Elfik

#4:  Autor: saso WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Witam.
Oto mapa.
Wszystko wskazuje że jest to jedyna mapa całego Śródziemia z polskimi nazwami, o charakterze ozdobnym a jednocześnie bardzo dokładna, także nowatorska pod względem techniki i klimatu. Jej wielkość to 100x70cm. Dookoła mapy, niby ramka, jest transkrypcja tengwarem - cytat z Valaquenty opisujący stworzenie Ardy.

-Chciałbym zaprezentować:
Ennorath by Saso

Więcej szczegółow odnośnie mapy u mnie na stronie; www.sasoart.republika.pl - zapraszam.

Pozdrawiam.

Aktualne adresy galerii saso:

http://www.tomaszkowal.pl/index.php?option=com_content&view=article &id=78&Itemid=69

http://www.behance.net/dasas

Sirielle

#5:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przepiękna mapa Love
Widać ogrom włożonej pracy, góry wyglądają rzeczywiscie jak góry (w Hithaeglir dodałabym troszku śniegu na szczytach Z przymrużeniem oka , jeziora jak jeziora Jestem za a lasy-jak lasy Super śmiech (ogólnie jednak brakuje mi lasów Język w różnych częściach Śródziemia, szczególnie u ujścia Anduiny i w Belfalas, które z uwagi na to, że bywały tam Elfy, powinny być IMVHO -zalesione ). Ale to tak- łyżka dziechciu w beczce miodu Uśmiech
Baaardzo mi się podoba ta mapa Jestem za

A teraz pare pytań:
Nie mogę znaleźć Ithilien Zdziwienie (ale może moje Elfie oczy spaczyły się od wpatrywania w tą imitację palantirku Elfik )
Skoro już jestem przy Gondorze, to czy troszku nie za mało miejsca przeznaczyłeś dla Minas Tirith i Osgiliath? Bo coś ciężko sobie wyobrazić starcie ogromnych armii na tym skraweczku ziemi między górami oops, zawstydzenie

Acha - i jeszcze jedno pytanie Tiaaaa
Nie przyszło Ci do głowy skontaktowanie się z firmą kartograficzną i wydanie mapy na dobrej jakości papierze? I sprzedawanie komercyjne? Język Ja bym kupiła Elfik (ofkoz w jakiejś rozsądnej cenie Z przymrużeniem oka )

#6:  Autor: saso WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cytat:
ogólnie jednak brakuje mi lasów w różnych częściach Śródziemia
Cytat:
czy troszku nie za mało miejsca przeznaczyłeś dla Minas Tirith i Osgiliath?
oczywiście , można oprócz tego znaleźć jeszce tysiące innych nieścisłości ale zwróć uwagę na to że
po pierwsze - mapa zawiera przeolbrzmi obszar Śródziemia na bardzo małej kartce (100x70 to bardzo mało). Przy takim niewielkim powiększeniu na prawdziwej mapie, Minas Tirith wręcz nakłądałoby się na Osgiliath (spróbuj sobie wyobrazić oddalenie z jakim mamy tu do czynienia)
po drugie - to mapa ozdobna, w której dla poprawienia walorów wizualnych pewne rzeczy musiały zoastać potraktowane symbolicznie (równie dobrze mogłabyś powiedzieć że chcąc być dokładnym nie powinno być widać ani wieży Othortank w Isengardzie, ani Ordoruin, ani któregokolwiek ze szczegółów, a góry były by tylko ciemniejszą plamą.)
Cytat:
Nie mogę znaleźć Ithilien
bo go nie ma
Cytat:
Nie przyszło Ci do głowy skontaktowanie się z firmą kartograficzną i wydanie mapy na dobrej jakości papierze? I sprzedawanie komercyjne
Oczywiście że przyszło. I nawet zostały poczynione pewne kroki w kierunku żeby ją wydać drukiem, ale na razie wydawnictwa nie wykazały się ambicją. Na razie czekamy. Czas pokaże.

Dzięki zarówno za uwagi jak i za dobre słowa. Pozdrawiam.

#7:  Autor: WatcherSkąd: Chodzież WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Powiem tak: to najładniejsza mapa Śródziemia jaką widziałem. Aż wstrzymałem oddech jak to zobaczyłem. Hołd dla twórcy. Wizja tego na mojej ścianie będzie mnie teraz dręczyć nocami.

#8:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
saso napisał(a):
oczywiście , można oprócz tego znaleźć jeszce tysiące innych nieścisłości ale zwróć uwagę na to że
po pierwsze - mapa zawiera przeolbrzmi obszar Śródziemia na bardzo małej kartce (100x70 to bardzo mało). Przy takim niewielkim powiększeniu na prawdziwej mapie, Minas Tirith wręcz nakłądałoby się na Osgiliath (spróbuj sobie wyobrazić oddalenie z jakim mamy tu do czynienia)

Musze przyznać, ze ciężko mi sobie wyobrazić, ale wierze na słowo Uśmiech

saso napisał(a):

po drugie - to mapa ozdobna, w której dla poprawienia walorów wizualnych pewne rzeczy musiały zoastać potraktowane symbolicznie (równie dobrze mogłabyś powiedzieć że chcąc być dokładnym nie powinno być widać ani wieży Othortank w Isengardzie, ani Ordoruin, ani któregokolwiek ze szczegółów, a góry były by tylko ciemniejszą plamą.)

Z pewnością masz rację Elfik
Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tio, ze patrzyłam na nią z czysto estetycznego Spox i niezmiernie subiektywnego punktu widzenia Z przymrużeniem oka

saso napisał(a):
Oczywiście że przyszło. I nawet zostały poczynione pewne kroki w kierunku żeby ją wydać drukiem, ale na razie wydawnictwa nie wykazały się ambicją. Na razie czekamy. Czas pokaże.

Mam nadzieję, że wydawnictwa zmienią zdanie Uśmiech Jestem za
Próbowałeś w Dan-marku? Uśmiech Saurona ;D Mogliby być zainteresowani mam pomysł!!! , sponsorowali konkurs tolkienowski http://forum.tolkien.com.pl/viewtopic.php?t=1360&start=0 na naszym forum kalendarzami i notatnikami z motywami LotR . Bardzo miło wspominamy współpracę.

#9:  Autor: saso WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cieszę się że się podoba .
Cytat:
Próbowałeś w Dan-marku? Mogliby być zainteresowani , sponsorowali konkurs tolkienowski

Czy Dan-Mark zajmuje się wydawaniem?? Bo z tym trza uderzyć (chyba) wprost do wydawnictwa, i to oni muszą się tego podjąć. Dzięki jednak za namiary. Skontaktuje się z Iskry.

A przy okazji, skoro macie taki dział to może inni forumowicze także pokażą swoje prace (na pewno wielu ma jakieś własnoręcznie zrobione mapki, czy rysunki, niekiedy zrobione na potrzeby czytania Władcy czy Silmarilionu). Zachęcam także do robienia map, bo to niezła zabawa i wiele można się dowiedzieć.
Pozdrawiam

#10:  Autor: AvariSkąd: Dol Amroth WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mapa jest przepiękna Love
Chwała twórcy tej mapy chwała wam, chylę czoła, dzięki Oklaski chwała wam, chylę czoła, dzięki Nie ulega wątpliwości, że w Twych żyłach płynie krew elfickich mistrzów kaligrafi i rysunku Love

Watcher napisał(a):
Powiem tak: to najładniejsza mapa Śródziemia jaką widziałem. Aż wstrzymałem oddech jak to zobaczyłem. Hołd dla twórcy. Wizja tego na mojej ścianie będzie mnie teraz dręczyć nocami.

Nic dodać, nic ująć... to będzie już dwoje dręczonych wizją posiadania TAKIEJ (bezgraniczny podziw Love Oklaski chwała wam, chylę czoła, dzięki victory kwiatek dla ciebie, dziękuję )mapy.

#11:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
saso napisał(a):
Czy Dan-Mark zajmuje się wydawaniem?? Bo z tym trza uderzyć (chyba) wprost do wydawnictwa, i to oni muszą się tego podjąć.

DAN-MARK http://www.dan-mark.pl/frames.htm to producent artykułów papierniczych z motywami LotR. Skoro producent- to ma zaplecze techniczne Uśmiech Saurona ;D i warto uderzyć. Co Ci szkodzi? Uśmiech Najwyżej odmówią Spox

#12:  Autor: Misiek_hSkąd: Czerwone Zagłębie (Sosnowiec) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Saso - mapa jest niesamowita, boska, genialna Love ! Najlepsza, jaką widziałem! Chętnie bym taką kupił, coby se na ścianie powiesić Uśmiech

Dziowanna - bardzo fajny jest ten kolorowy portret Froda, "Frodo i Galadriela", "Frodo w jaskini Szeloby" i "Sam w rozterce". Jestem za
Tylko mogłabyś wyjaśnić, co to jest "silky crayon"???? Zdziwienie

#13:  Autor: dziowannaSkąd: z Kalwarii Zebrzydowskiej WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Już straciłam nadzieję na to, ze ktoś tu coś kiedykolwiek umieści. Myslałam, że GAF umrze śmiercią naturalną Szok .
Jaka miła niespodzianka saso!
Przyznam (tak jak przedmówcy), że twoja mapa jest najśliczniejszą mapą Śródziemia jaką do tej pory widziałam!
Jestem za
Za wszelką cenę musisz spróbować ją wydać drukiem! Love

Cytat:
Dziowanna - bardzo fajny jest ten kolorowy portret Froda, "Frodo i Galadriela", "Frodo w jaskini Szeloby" i "Sam w rozterce".

Cieszę się ,że ci się podobają Śmiech

Cytat:
Tylko mogłabyś wyjaśnić, co to jest "silky crayon"????

To takie fajne ,,kredki" 3 w 1, można nimi rysować jak kredkami, pastelami i akwarelami Pserwa .

#14:  Autor: saso WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dzięki wielkie wszystkim. Cieszę się że przyczyniłem się do przedłużenia życia galerii.
Co do wydania, to prubuje ale wciąż nie ma odzewu. Ciężka sprawa.

Pozdrawiam i życzę miłego tworzenia.

#15:  Autor: ElekSkąd: Bielawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja też się dołączam do tych opinii. Mapa jest Jestem za Jestem za. Może się kiedyś spotkamy na plenerach tolkfolku Uśmiech Uśmiech

#16:  Autor: vividSkąd: Kraina Żyjących Umarłych WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Saso,nic na to nie poradzę i muszę się przyłączyć do ogólnych peanów na cześć Twoich zdolności twórczych Śmiech Mappa jest po prostu niesmowita-naprawdę najlepsza z tych co do tej pory widziałam Jestem za
Mam nadzieję,że nie obrazisz się,że ją sobie wydrukuję i powieszę na ścianie?-oczywiście,gdyby udało ci się coś zakręcić z jej profesjonalnym wydaniem,to już ustawiam się w kolejce chwała wam, chylę czoła, dzięki

#17:  Autor: NieninqueSkąd: stąd lub stamtąd WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Może się to wyda mało oryginalne Język , ale... BRAWO Saso!!! Kolejka po mapę wydłużyła się o kolejną osóbkę... Śmiech

Przy okazji zamieszczam własne drobne ołówkowe bazgrołki. Proszę o wyrozumiałość (taką jak stąd do nieba i z powrotem... Pserwa ), to mój sposób na niezasypianie na lekcjach. Obiecuję solennie, że się poprawię... Z przymrużeniem oka

Od razu mówię, że Gollumek się przy czyszczeniu tła trochę popsuł (w rzeczywistości, na kartce - pocieszam się... - wygląda nieco lepiej), a kratki to nie dlatego, że wylądował w więzieniu... (po prostu zeszyty szkolne są w kratkę Jestem rozwalony !)

#18:  Autor: AldarienSkąd: Las Driad WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A oto moje rysuneczki Z przymrużeniem oka ... Komentarze jak wiadomo mile widziane (jak jakieś będą to dodam tu więcej swej 'tfurczości') Język ...

#19:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Swietni Manwë i Varda Elfik Jestem za

Kilka moich rysunkow jest w wtaku Jak wyobrazacie sobie elfy, nie bede ich ponownie wrzucac Z przymrużeniem oka Aczkolwiek komentarze tutaj beda lepszym pomyslem.

#20:  Autor: AldarienSkąd: Las Driad WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Hathor napisał(a) (zobacz wpis):
Swietni Manwë i Varda

Thanks Z przymrużeniem oka . Mi zaś z Twoich prac najbardziej spodobał się 'Noldor Feanorian' Uśmiech (ech, czasem też bym chciała mieć jakiś programik do kolorowania... ).

No to dwa kolejne rys.-y Uśmiech Saurona ;D :

#21:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mnie najbardziej podoba się Varda gwiazdy stwarzająca Uśmiech Jestem za A najmniej Saruman bo jest filmowy Ble Ble ;D Najbardziej podobają mi sie owoce wyobraźni a nie odwzorowania filmu. Uśmiech Saurona ;D I super, że Twoje Majarki i inne kobiety mają różne, oryginalne twarze. Uśmiech Jestem za Szkoda tylko, że rysujesz ołówkiem bo po zeskanowaniu słabo widać kontury Może przerzucisz się na lapidograf albo cienkopis?

#22:  Autor: AldarienSkąd: Las Driad WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):
Może przerzucisz się na lapidograf albo cienkopis?

A może suche pastele? Uśmiech

#23:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Cudni Vanyarowie! Love Finarfin jak sie patrzy Elfik Brawo! Jestem za

#24:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Aldarien napisał(a) (zobacz wpis):
Może przerzucisz się na lapidograf albo cienkopis?

A może suche pastele? Uśmiech

Dużo lepiej pastelami Uśmiech Jestem za Podoba mi się, ze nie wzorujesz się na postaciach filmowych tylko czerpiesz z wyobraźni kwiatek dla ciebie, dziękuję

#25:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ale sie tego watku naszukalam, zapomnialam jak sie nazywal i gdzie byl Pserwa

Nís Vanyarinwa (quenya - Vanyarska kobieta) (załącznik). Edytowalm ja juz miliard razy, sa jeszcze bledy, trudno Jestem rozwalony
Teraz czekam, az znajomy przetlumaczy mi jej imie na vanyarska quenye, jak tylko se zdecyduje, jakie imie jej nadano Elfik

Moja Vanyarka, nie ma tej zwiewnosci, co postaci rysowane przez Aldarien, nad czym ubolewam. Ale jestem z niej zadowolona - moje pierwsze prawdziwie wygladajace wlosy Śmiech Nie sa idealne, ale juz widac, ze to nie szczotka jeeeeej! skaczę z radości

Edit. Juza dawno dostala imie Sílaliltë. Zdjelam ja z dA, kiedys zrobie nowy portret, stary jest w zalaczniku.

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 13-02-2007 18:37, w całości zmieniany 1 raz

#26:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nie wiem gdzie to umieścić, chyba tutaj, nie? Jestem rozwalony
    Quenta Silmarillion - wieści z planu filmowego

Pojawił się już zwiastun trailera tej z dawna oczekiwanej produkcji, niestety, najwyraźniej nic więcej nie powstanie, przynajmniej na razie.

Ekipa reżyserska zdążyła już zostać zastraszona za 'zniesławienie dobrego imienia Curufinwë Fëanáro i synów'. Prawnik Domu Fëanora żąda odwołania premiery filmu "bazującego na tak niegodnych zaufania źródłach, jak niesławna Czerwona Księga Marchii Zachodniej napisana przez hobbita, hobbita!".

Dom Fëanora nie jest jedyną niezadowoloną stroną konfliktu. Większośc notabli z Domu Finwëgo protestuje przeciwko tytułowi pierwszego epizodu. Ich zdaniem Noc w sercach Noldorów sugeruje, że Noldorowie byli jedyną winną grupą w historii Wojny o Klejnoty, "a co z Morgothem!?" pytają.

Dokładnie - co na to mroczny Valar? Oto odpowiedź. Powołując się na słowa jego rzecznika "Pan Melkor jest naprawdę rozczarowany umniejszeniem jego roli w opowieści oraz wycięciem całego Ainulindalë, gdzie jego głos brzmiał najpiękniej'.
    Wygląda na to, że Morgoth zapomniał, iż Ainulindalë nie jest częścią Quenta Silmarillion.

Jakby tego było mało, pojawiło się jeszcze wiecej niezadowolonych, włącznie z grupą hobbitów protestujących przeciwko dyskryminacji rasowej...

Wobec zaistniałej sytuacji grupa reżyserska zdecydowała się opóźnić premierę filmu planowaną na lato 2709 roku.

By zobaczyć zwiastun trailera, wejdź tutaj (animacja w pliku GIF, aktualnie wazy prawie 1M, zalecam pobranie na dysk, inaczej straszliwie zwalnia), zaś poniżej jest plakat filmowy Elfik

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co do składu grupy reżyserskiej, odsyłam do tematu dotyczącego obsady filmu na tym forum Język

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 06-04-2008 00:17, w całości zmieniany 3 razy

#27:  Autor: ElenaiSkąd: Arda, the Kingdom of Earth WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Co robić, kiedy zaraz zaczyna się sesja, kolokwia, egzaminy, a do tego trzeba jeszcze oddawać projekty? Narysować sobie Idril! Pserwa
http://www.deviantart.com/view/19433345/

#28:  Autor: AchikaSkąd: Lublin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Załączam moją wizję Vardy zapalającej gwiazdy. Jest to rysunek na szkle (srebrny relief + lakier do paznokci + czarna farba w sprayu), dlatego proszę mi wybaczyć pewne niedoskonalości techniczne: relief nie jest narzędziem pozwalającym na dużą prezycję rysowania.

W naturze wygląda lepiej, ponieważ ze względu na szkło występuje pewien efekt trójwymiarowości; no i srebro oraz lakiery się błyszczą (metaliczny fiolet i srebrny brokat). Ale i tak skaner sobie nieźle poradził.

...aha, za duży plik... o holender. No to już nie moja wina.

#29:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Wrzuc Varde np. tutaj lub tutaj i podaj link, albo zaloz konto na DA i podaj link (a Varde od razu wystaw do konkursu w Silmarillion club Śmiech ).

#30:  Autor: AchikaSkąd: Lublin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Może teraz się uda. Komentarze mile widziane.

#31:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jestem pod wrażeniem Uśmiech Saurona ;D Oryginalne wykonanie i dobre proporcje Uśmiech Jestem za Pomysł rewelacyjny Elfik Jestem za

#32:  Autor: SarnondSkąd: Fornost Erain WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Łał. Uśmiech Naprawdę ładne. chwała wam, chylę czoła, dzięki Tak, proporcje bez zarzutu. Jestem za
I rzeczywiście w realu musi się prezentować jeszcze ciekawiej.

#33:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Niop! Język Wielkie brawa Oklaski Oklaski Oklaski
Jak będziemy budować (w Bielawie albo i gdzie indziej) Świątynię Eruwianistów Jestem rozwalony (a co, musimy jako Wyznawcy mieć gdzieś miejsce na Obrzędy Super śmiech ), to zamawiamy tę Vardę jako witraż chwała wam, chylę czoła, dzięki

#34:  Autor: Mellorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Achika WIELKIE gratulacje Uśmiech , jestem pełen podziwu Spox , wyszło Ci to rewelacyjnie Jestem za . Sam nawet kiedyś próbowałem stworzyć podobną techniką dzieło, ale lepiej nie wspominać jak sie to skończyło. Jestem rozwalony

#35:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Varda jest swietna, podziwam umiejetnosci Uśmiech

#36:  Autor: AchikaSkąd: Lublin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dziękuję wszystkim za miłe słowa Miłość

Mellorn: technika nie jest trudna, szczególnie, że można narysować wcześniej szkic i podłożyć go pod szkło - to pozwala uniknąć poprawek. Owszem, rysowanie reliefem (konturówką, jak kto woli) wymaga pewnej wprawy, ale wystarczy doslownie kilka prób, aby opanować nacisk na tubkę i sposób jej prowadzenia.

Jeśli ktoś będzie na Tolk Folku, będzie miał okazję zobaczyć parę moich obrazków (Varda jest dla Elka, tylko ćśśśś, nic mu nie mówcie!!).

Aha - jeszcze trzy skany moich obrazków na szkle są na www.syriusz.prv.pl w dziale "Galeria" (wkrótce zawisną tam też skany obrazków o tematyce fantastycznej malowanych farbami).

#37:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

Nís Vanyarinwa (quenya - Vanyarska kobieta) - portret oraz zblizenie twarzy, w obu przypadkavch polecam full view - wiecej detali i o wiele lepiej wyglada (linki na DA). Edytowalm ja juz miliard razy, sa jeszcze bledy, trudno Jestem rozwalony
Teraz czekam, az znajomy przetlumaczy mi jej imie na vanyarska quenye, jak tylko se zdecyduje, jakie imie jej nadano Elfik

Moja Vanyarka, nie ma tej zwiewnosci, co postaci rysowane przez Aldarien, nad czym ubolewam. Ale jestem z niej zadowolona - moje pierwsze prawdziwie wygladajace wlosy Śmiech Nie sa idealne, ale juz widac, ze to nie szczotka jeeeeej! skaczę z radości

Zdecydowanie nie-szczotka Z przymrużeniem oka Jej włosy są dla mnie ok Uśmiech chociaz ich koloru do konca nie potrafie okreslic Śmiech Elfka z pasemkami? Z przymrużeniem oka Takie blond-brązowe Uśmiech Jesli to mialy byc cienie to uznajmy ze sie nie znam Pserwa (co bedzie stwierdzeniem faktu wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ) Mimo, że jest elfką to na czole przydaloby sie kilka zmarszczek (ale ze mnie profan Z przymrużeniem oka ) albo chociaz jakies slady fraktury skórnej Z przymrużeniem oka Ale byc moze za duzo wymagam od photoshopa? Chyba tak Uśmiech Całościowo elfka jest ładna Uśmiech Szczegolnie przyciagaja uwage jej zloto-zielone oczy i usta wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Prawe oko moze troche sie za bardzo blyszczy, nie wiem, ale cos mi w nim nie pasuje Z przymrużeniem oka Ogolnie rysunek jest ok ale nie zrobil na mnie specjalnego wrazenia (w zblizeniu tym bardziej).

Wobec zaistniałej sytuacji grupa reżyserska zdecydowała się opóźnić premierę filmu planowaną na lato 2709 roku.

By zobaczyć zwiastun trailera, wejdź tutaj (animacja w pliku GIF, aktualnie wazy prawie 1M, zalecam pobranie na dysk, inaczej straszliwie zwalnia),

fajny "trailer" chociaz chyba lepiej wyszloby to we flashu (moznaby jakas muzyke wtedy dodac Uśmiech) O samym zolnierzu ponizej, co do reszty to podobaly mi sie te blyskawice, fajna kolorystyka ogolnie, czuje sie pewien klimacik ("Foe or Friend" Uśmiech) Fajne Jestem za

Cytat:
zaś by obejrzeć (poprawiony) plakat filmowy kliknij na obrazek Elfik

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co do składu grupy reżyserskiej, odsyłam do temtu dotyczącego obsady filmu na tym forum Język

Bardzo fajny rysunek Jestem za jako plakat i zupelnie odrebnie. Podoba mi sie wyglad tego elfickiego zolnierza, jest w nim jakas zawzietosc i ponurosc (ale nie przesadna), patrzy przenikliwie prosto w oczy jakby w oczekiwaniu na... wroga? Nie ma w nim radości, jest wewnetrzna sila i gotowosc przeciwstawienia sie.... kazdemu kto zastapi im droge? kazdemu kto zastapi droge Feanorowi? Uśmiech Podoba mi sie Twoj pomysl z podzialem ilustracji na 3 czesci i zrobienie kazdej w innym odcieniu Uśmiech Szczegolnie ta szarosc jest uderzajaca. Mozna interpretowac (albo nadinterpretowac Z przymrużeniem oka ) takie przedstawienie jako ukazanie dwojakiej natury zolnierza Feanora (a moze jego samego, bo wydaje mi sie ze ten zolnierz jest troche usobieniem samego Feanora(?) Uśmiech ), tej ciemnej strony ktora paliła okręty i zabijala pobratymcow i tej jasnej ktora walczyla z Morgothem. Na srodku rysunku mamy juz jednego "zjednoczonego" Noldora, ktory (przynajmniej mi) wydaje sie strasznie nieobliczalny Uśmiech Swietny rysunek Hath Z przymrużeniem oka Temat, przekaz, kompozycja = 3 razy Jestem za wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Kolorystyka tez jest oryginalna, naprawde fajowe odcienie niebieskosci i zielonego Uśmiech Ekstra zrobiona gwiazda Feanora Jestem za Wojownik jest bardzo stereotypowo elfi Z przymrużeniem oka tzn. ładny i silny Uśmiech , z charakterem wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Podoba mi sie tez jego zbroja, to subtelne wzornictwo wykonczenia zbroi pod szyją Jestem za Hełm tez jest super Uśmiech Widze w tej ilustacji same plusy, zeby jeszcze poslodzic (to juz chyba z 9 łyżeczek miodu Z przymrużeniem oka wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ) dodam, ze podoba mi sie czcionka jaka wybralas i granatowe tlo Uśmiech
Moim zdaniem ta ilustracja to Twoja najlepsza praca, bardzo fajna Jestem za

PieS. co znaczy ten napis tengwarem na lewej zasłonie Z przymrużeniem oka twarzy Noldora?

Elenai napisał(a) (zobacz wpis):
Co robić, kiedy zaraz zaczyna się sesja, kolokwia, egzaminy, a do tego trzeba jeszcze oddawać projekty? Narysować sobie Idril! Pserwa
http://www.deviantart.com/view/19433345/

Podoba mi się cała oprócz...a może to na końcu Z przymrużeniem oka
Podobają mi sie kolory Jestem za Fajne kreskowanie płaszczyzn (<- to sformulowanie to improwizacja Pserwa ) Mysle ze w taką suknie niejedna dziewoja Jestem rozwalony Pserwa forumowa chetnie by sie ubrala wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Elfka ma fajowo dlugie, zlote wlosy ( Violetta Villas wije sie z zazdrości Pserwa ) Podoba mi sie tez sposob w jaki je ulozylas Jestem za (nie jestem gejem Z przymrużeniem oka )

Wieloma slowy Z przymrużeniem oka wszystko byloby super gdyby nie fizjonomia, ktora wydaje mi sie troche zbyt rozciagnieta w pionie(?) To sa wlasnie tolkienowskie marudy Elenai Z przymrużeniem oka Jak jest idealnie to marudza ze za idealnie i nierzeczywiscie a jak sa odstepstwa od doskonałości w równości różnych obłości Z przymrużeniem oka to narzekają że za malo "idealnie" jak na elfkę Z przymrużeniem oka W kazdym razie marudze Z przymrużeniem oka, ze mi cos nie pasuje w tej twarzy, oczy spoko, uszy lisciaste check Z przymrużeniem oka nos, usta, brwi = ok, no to zostaje juz tylko glowa wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Wlasciwie teraz jak patrze to zaczynam podejrzewac ten diadem(?) ze on jest psujem... Imho twoja Idril wygladalaby jeszcze lepiej tylko z wlosami na glowie Z przymrużeniem oka bez zadnych fajerwerkow Z przymrużeniem oka "idzie po lesie elfka z diademem na głowie, nikt jej nie poratuje, nikt jej nic nie powie, tylko się każdy gapi, tylko się kaaaażdy gapi i nic!" wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Pserwa

Ogolnie, podoba mi się Jestem za Uśmiech i poprosze o wiecej Uśmiech (to w zadnym razie nie oznacza ze zycze ci wiecej sesji, kolokwii i egzaminow Z przymrużeniem oka Pserwa )

Achika napisał(a) (zobacz wpis):
Może teraz się uda. Komentarze mile widziane.

A według słownika ortograficznego Kopalińskiego Miodka to własnie że z "u" z kreską!!! Język Język Język

eeee,hmmm hmmmm... ups Jestem rozwalony sorry Achika, ale zmylilas mnie tym wpisem Z przymrużeniem oka ze nie jest taki jak zawsze Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka Z przymrużeniem oka

Co ja widze? Witrażentos ov Vardos? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Musios grasiaś kaktusos lizas wieeeeeeeeeelgachny uśmiech czy jakoś tak Z przymrużeniem oka Piękny rysunek chwała wam, chylę czoła, dzięki Varda nadobna ci jest i w pozie uroczej Uśmiech Kolor jej wianka zacnie me oczęta łaskocze a kształt jej sukni oraz gesty w tańce ochocze zapraszają Z przymrużeniem oka wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Moje pytanie tylko brzmi Z przymrużeniem oka ona tę gwiazdę ściąga z nieba czy zawiesza? Z przymrużeniem oka Pserwa (bo nie wiem czy tego nie zakapuścić Manwemu Pserwa )

Bardzo ładny malunek na szkle chwała wam, chylę czoła, dzięki Wyszlo ci to naprawde niesamowicie Jestem za Piękna metafora Vardy Uśmiech Podziwiam zdolności Uśmiech Na miejscu Elka oplułbym sie z radości (róbcie mu zdjęcia, ja chcę to zobaczyć!!! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech )
Ekstra tolkienowskie dzieło, thx fo szaring Jestem za

Πs. Jesli od ilosci emotikonow rozbolaly Cie oczy to znaczy ze czas na monitor LCD Język Z przymrużeniem oka

#38:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Goku napisał(a) (zobacz wpis):
Zdecydowanie nie-szczotka Z przymrużeniem oka Jej włosy są dla mnie ok Uśmiech chociaz ich koloru do konca nie potrafie okreslic Śmiech Elfka z pasemkami? Z przymrużeniem oka Takie blond-brązowe Uśmiech Jesli to mialy byc cienie to uznajmy ze sie nie znam Pserwa (co bedzie stwierdzeniem faktu wieeeeeeeeeelgachny uśmiech )

Niestety, nadal sa zbyt mechaniczne, kiedys bedzie lepiej.
Sa złote, a złoto ma różne odcienie. Pasma wlosow nie moga byc wszystkie w identycznym kolorze - polecam rzut okiem na włosy pewnej Laiquendi przebywajacej w poblizu Elfik

I panna ma juz imie - Sílaliltë, Shine Dancer, widze, ze tam nie bylo w opisie - Tańczący Blask, Tancerka Blasku w sensie świetlistości.

Cytat:
Mimo, że jest elfką to na czole przydaloby sie kilka zmarszczek (ale ze mnie profan Z przymrużeniem oka ) albo chociaz jakies slady fraktury skórnej Z przymrużeniem oka Ale byc moze za duzo wymagam od photoshopa?

Nie, ode mnie Jestem rozwalony Photoshop sobie radzi, ale trzeba to namalowac, a tutaj juz mamy schody. Ona i tak jako jedyna z moich rysunkow ma 'jakas' probe faktury skory - rysowalam mnostwo drobnych kreseczek Z przymrużeniem oka
Poza tym, ja u elfow uznaje tylko zmarszczki mimiczne. Ale jeszcze takich rzeczy nie zauwazam, moje oko dopiero sie uczy dostrzegac detale w rysunkach, co wydawaloby sie oczywiste.

Cytat:
Całościowo elfka jest ładna Uśmiech Szczegolnie przyciagaja uwage jej zloto-zielone oczy i usta wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Hehhehe Z przymrużeniem oka

Cytat:
Prawe oko moze troche sie za bardzo blyszczy, nie wiem, ale cos mi w nim nie pasuje Z przymrużeniem oka

Jej prawe? Mi cos nie pasuje w jej lewym, ale poki rysowalam nikt mi nie chcial nic poradzic, teraz juz finito. Przynajmniej na razie. Edytowalm ja tyle razy, nich sobie kobieta troche odpocznie Złośliwy uśmiech

Cytat:
fajny "trailer" chociaz chyba lepiej wyszloby to we flashu (moznaby jakas muzyke wtedy dodac Uśmiech)

Muzyka jest, nawet gdzies pliki wrzucilam dla klimatu - 2 fragmenty utworow ze sciezki do Pasji. Gdybym znala flasha, to bym sie nie zastanawiala nad GIFem. Ale dopiero sie animowac GIFy naumialam, cierpliwosci. Naucze sie rysowac, poznam flash i pomysle nad trailerem wlasciwym Pserwa

Cytat:
O samym zolnierzu ponizej, co do reszty to podobaly mi sie te blyskawice, fajna kolorystyka ogolnie, czuje sie pewien klimacik ("Foe or Friend" Uśmiech) Fajne Jestem za

Jak juz zaladowalm na strone, to mialam bardziej 'gorowska' wizje, ale... Moze kiedys?

Cytat:
Podoba mi sie wyglad tego elfickiego zolnierza, jest w nim jakas zawzietosc i ponurosc (ale nie przesadna), patrzy przenikliwie prosto w oczy jakby w oczekiwaniu na... wroga?

Wróg czy przyjaciel...

Cytat:
Nie ma w nim radości, jest wewnetrzna sila i gotowosc przeciwstawienia sie.... kazdemu kto zastapi im droge? kazdemu kto zastapi droge Feanorowi? Uśmiech

Ani prawo, ani miłość, ani braterstwo broni...

Cytat:
Podoba mi sie Twoj pomysl z podzialem ilustracji na 3 czesci i zrobienie kazdej w innym odcieniu Uśmiech

Piekna interpretacja. Jestem za Efekt niezamierzony Pserwa
Po prostu po raz kolejny zmienilam 'formacje' by upakowac obie wersje w jak najmniejszej przestrzeni, by byly widoczne za jednym rzutem oka, bez przesuwania. Poprzednio byly 3 ilustracje, ale bladoniebieska 'wyleciala'.
Podzial na pol byl celowy, tak samo jak pokazanie wersji czarno bialej i kolorowej Uśmiech
Noldor na obu wersjach patrzy gdzie indziej - oczy numer 2 bez przeciecia Z przymrużeniem oka
Swoja droga, stara wersja jest w zalaczniku na forum, chyba nawet w tym watku jest link.

Cytat:
ukazanie dwojakiej natury zolnierza Feanora (a moze jego samego, bo wydaje mi sie ze ten zolnierz jest troche usobieniem samego Feanora(?) Uśmiech ), tej ciemnej strony ktora paliła okręty i zabijala pobratymcow i tej jasnej ktora walczyla z Morgothem. Na srodku rysunku mamy juz jednego "zjednoczonego" Noldora, ktory (przynajmniej mi) wydaje sie strasznie nieobliczalny Uśmiech

Ta sama osoba tego dokonala, dlatego zamyka oczęta na friend, nie chce widziec swoich czynow...
To nie jest Fëanor lecz jeden z tych, ktorzy szli za nim z lojalnosci, milosci, szacunku i zaufania, ktorzy w niego wierzyli i nie dostrzegali szalenstwa. Ktos, kto czul sie czescia Domu Fëanora i szedl za przywodca chocby i w ogien. Jak wiemy - doslownie.
Jednoczesnie mlody elf, ktory jeszcze wczoraj zyl sobie beztrosko, a teraz bladzi przerazony w ciemnosci i cierpi z powodu krzywdy, jakiej doznali Noldorowie. Finwë byl dla nich wazniejszy, niz drzewa.

Cytat:
Swietny rysunek Hath Z przymrużeniem oka Temat, przekaz, kompozycja = 3 razy Jestem za wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Ciesze sie Elfik

Cytat:
Ekstra zrobiona gwiazda Feanora Jestem za

Ja bym chciala, by byla ostrzejsza = tnąca powietrze Uśmiech Saurona ;D

Cytat:
Podoba mi sie tez jego zbroja, to subtelne wzornictwo wykonczenie zbroi pod szyja Jestem za Hełm tez jest super Uśmiech

Łoj, a musze Cie rozczarowac - to wykonczenie tuniki Z przymrużeniem oka Ale zbroja pewnie jest pieknie wykonczona i byloby to widac, gdyby fotograf podszedl blizej... Gdyby be he foe or friend wciaz nie dzwieczalo w powietrzu...

Cytat:
Widze w tej ilustacji same plusy, zeby jeszcze poslodzic (to juz chyba z 9 łyżeczek miodu Z przymrużeniem oka wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ) dodam, ze podoba mi sie czcionka jaka wybralas i granatowe tlo Uśmiech

Dziekuje, ze doceniasz ten detal, bo dobieralam to dlugo i sprawdzilam wiele kombinacji. Chcialam by napis i rysunek tworzyly calosc, a nie byly dodane, wcisniete na sile... Nawet jeszcze jest zbyt wyrazny, ale gdyby byl 'idealny' nie daloby sie go odczytac.

Cytat:
Moim zdaniem ta ilustracja to Twoja najlepsza praca, bardzo fajna Jestem za

Pierwsza powazna, jak rowniez pierwsza tworzona od zera w komputerze (a druga komputerowa w ogole). I poprawiana przez pol roku Jestem rozwalony
Dziekuje za uznanie! Uśmiech

Cytat:
PieS. co znaczy ten napis tengwarem na lewej zasłonie Z przymrużeniem oka twarzy Noldora?

A jest przeciez podpisane - Ohtar Noldorinwa - quenya - Noldorski żołnierz (wojownik), jako rzecze tytul glowny Z przymrużeniem oka

#39:  Autor: ElenaiSkąd: Arda, the Kingdom of Earth WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Goku napisał(a):
Podoba mi się cała oprócz...a może to na końcu
Podobają mi sie kolory Fajne kreskowanie płaszczyzn (<- to sformulowanie to improwizacja ) Mysle ze w taką suknie niejedna dziewoja forumowa chetnie by sie ubrala Elfka ma fajowo dlugie, zlote wlosy ( Violetta Villas wije sie z zazdrości ) Podoba mi sie tez sposob w jaki je ulozylas (nie jestem gejem )

Wieloma slowy wszystko byloby super gdyby nie fizjonomia, ktora wydaje mi sie troche zbyt rozciagnieta w pionie(?) To sa wlasnie tolkienowskie marudy Elenai Jak jest idealnie to marudza ze za idealnie i nierzeczywiscie a jak sa odstepstwa od doskonałości w równości różnych obłości to narzekają że za malo "idealnie" jak na elfkę W kazdym razie marudze , ze mi cos nie pasuje w tej twarzy, oczy spoko, uszy lisciaste check nos, usta, brwi = ok, no to zostaje juz tylko glowa Wlasciwie teraz jak patrze to zaczynam podejrzewac ten diadem(?) ze on jest psujem... Imho twoja Idril wygladalaby jeszcze lepiej tylko z wlosami na glowie bez zadnych fajerwerkow "idzie po lesie elfka z diademem na głowie, nikt jej nie poratuje, nikt jej nic nie powie, tylko się każdy gapi, tylko się kaaaażdy gapi i nic!"

Ogolnie, podoba mi się i poprosze o wiecej (to w zadnym razie nie oznacza ze zycze ci wiecej sesji, kolokwii i egzaminow )

Dzięki za wnikliwy (i szczery Pserwa ) komentarz Goku, bardzo sobie to cenię chwała wam, chylę czoła, dzięki Uśmiech

Właściwie to mi tez coś nie pasuje w jej głowie Język - problem jest taki: zaczynam cos szkicować, podoba mi sie rezultat i jak najszybciej chce wykonczyc rysunek, bez sprawdzenia wszystkich proporcji, itd. (jakie to "pochopne" z mojej strony Z przymrużeniem oka ). Tutaj na przyklad nie jestem pewna czy sama glowa nie jest za duza (moze to efekt podluznej twarzy), bo chcialam zeby Idril byla bardzo szczupla i krucha i narysowalam jej waziutka talię.. Twarz jet podluzna, bo ja zawsze wyobrazam sobie elfy z wysokim czolem i dosc wydatnym podbrodkiem, no i tak jakos wyszlo - zastanawialam sie, czy nie zbyt podluznie, ale efekt nawet mi sie spodobal wiec juz nic nie zmienialam.. Ale chyba pobawie sie z tym jeszcze w Photoshop.. hmmmm...

Heh, widac ilu ludzi, tyle roznych wizji elfow Z przymrużeniem oka

Co do diademu - on mi sie z kolei chyba najbardziej podoba Super śmiech i bede go bronic jak liwca Z przymrużeniem oka Chociaz w sumie.. <zaslania na rysunku na monitorze diadem> moze i masz racje, bez diademu tez jest w pozadku.. No coz, pobawie sie jeszcze tym rysunkiem, wielkie dzieki za uwagi Uśmiech

#40:  Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pora ożywić temat Z przymrużeniem oka

Najbardziej podobają mi sie owoce wyobraźni a nie odwzorowania filmu

Zasadzone wiele lat przed tym, jak upomniało się o mnie Śródziemie.

#41:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Bardzo mi się podoba Uśmiech Jestem za Oryginalene przedstawienie. Rzeczywiście uschnięte białe drzewo mogło tak wyglądać tak, tak, zgadzam się Ciekawa technika ( oryginalnie zrobnione tło), znakomite odzwzorowanie szczegółów i perspektywy. Ma się wrażenie, że drzewo wychodzi z ramek Uśmiech Super Uśmiech Jestem za

#42:  Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Czy jeszcze ktoś tu zagląda? Smutek
Jeśli tak, to zapraszam do obejrzenia mojej kolejnej pracy. Tym razem świeżutkiej jak tylko można. Super śmiech Obrazki Vinyamar i Vinyamar-mod, są identyczne. Drugi jest dla modemowców, żeby nie poszli spać zanim się ściągnie. Uśmiech Vinyamar - ulubiony - do tej wersji mam sentyment.

Owe szare wzgórza były w istocie zachodnią odnogą Ered Wethrin ogradzającego Beleriand od północy, góra zaś zwała się Taras i stanowiła najbardziej na zachód wysunięte wzniesienie tej krainy, z dala widoczne dla każdego żeglarza, który zbliżał się do krain śmiertelnych. Na jej stokach zamieszkał niegdyś Turgon w komnatach Vinyamaru, najstarszej kamiennej budowli wzniesionej przez Noldorów na ziemi ich wygnania. Zamek stał nadal, choć opuszczony, na wysokich tarasach spoglądających w morze.

J.R.R. Tolkien: ''Niedokończone opowieści'' (przekł. Radosław Kot)

#43:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
*Laiquendi odeszli w niepamięć, ale załączam obrazki.*

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 13-02-2007 18:34, w całości zmieniany 4 razy

#44:  Autor: AdiemusSkąd: Krakuff WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ach, te Zielone Oczy Elfik
normalnie, Znak Firmowy Hathor Jestem rozwalony
a tak poza tym fajne Oklaski

#45:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Te sa ciut inne Z przymrużeniem oka Sobie musze takie sprawic Śmiech

#46:  Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jestem pod wrażeniem. Jestem za
Bardzom ciekaw jaka to technika.
Jedyne, co odrobinę mi nie pasuje, to oczy.
Kolor jak najbardziej OK, ale w kształcie za bardzo kojarzą mi się z ufoludkami. Inna sprawa, że nie miałem okazji spojrzeć w oczy Nifrodel, więc nie jestem biegły w temacie wyglądu elfów. Super śmiech
Ale co się odwlecze...

PS. O książkę możesz śmiało pytać Uśmiech

#47:  Autor: TallisKeetonSkąd: Oleśnica WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Hathor, wspaniały ten elf. Ale, czy mi się zdaje, że wizerunek ten jest mocno zainspirowany etruską sztuką? Zwłaszcza twarzami z figur.
poz
tal

#48:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ring --> A mnie wlasnie kolor gnebi, chyba zoltego tam za duzo, musze to poprawic. Co do ksztaltu - powtorze sie, elfy to humanoidalne koty Love Kilka dni temu, patrzac na ten portret naszla mnie idea, ze zeby cos widziec w Erze Gwiazd, elfy musialy miec kocie oczy. I tak sobie mysle, ze mialy Elfik
[To nie jest portret elfki, Linda go wykorzystala piszac o malowaniu odcieni skory.]

Technika? Oj, dlubanie dniami i nocami non stop (az oczy siadaja, wczoraj nie rozpoznalam kto mi czesc mowi na ulicy Ratujcie bo go pobiję ale to przejdzie), malowanie w kolko jednej kreski az wyjdzie dobrze Z przymrużeniem oka Nie wiem, jaka technika.. Oczy wg tutoriala Lindy Bergkvist, mojej ulubionej artyski - obok Jean Tay jesli idzie o ten typ grafiki; skora podobnie - tez jej tutorial - strona Lindy www.furiae.com, tutoriale w galerii. Glowny pedzel to jeden z zestawu pedzli do malowania wlosow pobrany z DA, IMHO swietny do kreslenia - 50 kresek za jednym pociagniecem to jest cos Z przymrużeniem oka A kreslenie dzieki uwagom Cydienne i tutorialowi MayYeo z DA (aczkolwiek tutaj niezbyt sie do niego stosowalam), do tej pory uzywalam tylko pedzli rozproszonych.
Generalnie, jest to technika, ktora wymaga dopracowania i szkolenia Jestem rozwalony

TallisKeeton --> Zdziwienie Nie mialam o tym pojecia, musze zerknac. Uśmiech
Ja tu widze troche starozytnej Grecji i Rzymu z ogolnego wrazenia, ale to pewnie dlatego, ze czytam aktualnie Pieśń Troi Z przymrużeniem oka

Swoja droga - przerobilam go na prototyp Diora - i Luthien, w domysle Elfik Czyli wariacja na temat (załącznik).

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 13-02-2007 18:22, w całości zmieniany 1 raz

#49:  Autor: FirielSkąd: Południe WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Oto kilka moich rysunków Uśmiech Jak się wam spodobają, to może zamieszczę cos jeszcze. Spox
Niektóre rysunki są dośc stare (np. Legolas, albo Eowina i Aragorn w Edoras - co zresztą widac po proporcjach i kolorach, które są dośc nieudolne Z przymrużeniem oka ) , jeszcze z początków mojej fascynacji Tolkienem, niektóre mniej stare Język , ale wszystkie nie nowsze niż sprzed półtora roku.

Niestety kolory sa troszkę nie takie, jak w rzeczywistości - nie mam skanera i robilam zdjecia aparatem cyfrowym.

1. Elfka - szkic, suche pastele, 2. Legolas - mój pierwszy "tolkienowski" rysunek Śmiech kredki akwarelowe, 3. "Powrót Faramira" - kredki akwarelowe, 4. Aragorn i Eowina - kredki akwarelowe (mój drugi "tolkienowski" obrazek, przemyślałam każdy detal ale i tak są tam błędy rzeczowe względem tekstu WP Super śmiech ciekawe, czy ktos zgadnie, jakie hmmmm... Język ), 5. Eowina w przedświcie - suche pastele (zastanawialam sie, czy to umiescic, bo jest takie sobie, ale co tam, to jeno szkic Pserwa ), 6. "Cuivienen" - ołówek i biały węgiel na szarym papierze, 7. "Droga Berena" - akwarela, 8. "Dzieło Feanora" - suchy pastel na czarnym kartonie, 9. "Muzyka Ainurów" - suche pastele na szarym papierze, 10. "Sen Luthien" - akwarele i kredki akwarelowe na barwionym papierze.

Wszelkie komentarze mile widziane unik przed pomidorem , opinie sa zawsze bardzo cenne owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję , a ja wciąż się uczę Uśmiech . Poza tym jestem po prostu ciekawa, co o tym myślicie Elfik
Pozdrawiam Uśmiech

#50:  Autor: Mellorn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Rysunki są śliczne Love Jestem za Jestem za Z przymrużeniem oka

Firiel napisał(a) (zobacz wpis):
Oto kilka moich rysunków Uśmiech Jak się wam spodobają, to może zamieszczę cos jeszcze. Spox

Zamieszczaj śmiało, chętnie pooglądam ich więcej Z przymrużeniem oka

Cytat:
Wszelkie komentarze mile widziane unik przed pomidorem , opinie sa zawsze bardzo cenne owacje na stojąco, ach dziękuję, dziękuję , a ja wciąż się uczę Uśmiech . Poza tym jestem po prostu ciekawa, co o tym myślicie Elfik
Pozdrawiam Uśmiech

Nie będę komentował, z bardzo prostego powodu, moje pojęcie o malarstwie równa się wiedzy o języku chińskim. Jestem rozwalony Ale "Powrót Faramira" podobał mi sie najbardziej Z przymrużeniem oka

#51:  Autor: RingSkąd: Warszawa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Firiel napisał(a) (zobacz wpis):
Niektóre rysunki są dośc stare (np. Legolas, albo Eowina i Aragorn w Edoras - co zresztą widac po proporcjach i kolorach, które są dośc nieudolne Z przymrużeniem oka )

Nieudolne? Jestem rozwalony Ależ one są suuuper! Jestem za
Wszystkie zjadłem na deser po kolacji.
Moje typy: (kolejność przypadkowa)
Elfka
Powrót Faramira
Droga Berena
Sen Luthien

Fachowo się nie wypowiem, bo Eru talentu w tej dziedzinie poskąpił.
Oceniam więc sercem, a ono mówi mi, że masz to "coś". Jestem za

#52:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Są świetne, zwłaszcza te ostatnie Uśmiech Jestem za Najbardziej podoba mi się Muzyka Ainurów, Beren, Luthien i Thingol.
Bardzo podoba mi się ujęcie tematu z Faramirem, kadr i wnętrze, same postaci trochę mniej Z przymrużeniem oka

#53:  Autor: hithlomeSkąd: z okolic Smoczej Jamy w Krakowie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Klimatyczne, zdecydowanie coś w sobie mają Uśmiech Najbardziej spodobały mi się "Sen Luthien" i "Zauroczenie"-świetnie dopracowane szczegóły Jestem za