Która księga Władcy Pierścieni najbardziej wam się podobała?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Władca Pierścieni

#1: Która księga Władcy Pierścieni najbardziej wam się podobała? Autor: glorfindelSkąd: Gondolin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Dla mnie najciekawszą księgą była księga trzecia,głownie ze względu na sceny bitewne,fragmenty z entami i sceny rozmowy gandalfa z sarumanem

#2:  Autor: NifrodelSkąd: Ossiriand WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Druga ze względu na opisy Lothlorien, Rivendell...a Trzecia za Drzewca i Entów Elfik

Ostatnio zmieniony przez Nifrodel dnia 18-01-2002 13:19, w całości zmieniany 1 raz

#3:  Autor: TelcharSkąd: Jelenia Góra WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Najlepszą księgą, jak dla mnie jest i będzie księga trzecia. Głównie przez sceny bitewne ( ach te Kły Mordoru...), lecz także enty ( czuć od nich tę wiekowość) i obrona Gondoru. A zakończenie też jest fajne.

#4:  Autor: Monisia WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Księga druga - narada u Elronda, Rivendell, Lothlorien i księga piąta lub szósta - bitwy Uśmiech.

#5:  Autor: ElanorSkąd: Lublin WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Księgi piąta i szósta - najbardziej chyba podniosłe i z największym rozmachem.

#6:  Autor: on-naSkąd: Kraków WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Na mnie duże wrażenie zrobiła - co może się wydać nietypowe- księga czwarta - jest tu dużo napięcia, psychologii i emocji.
- fascynująca relacja Frodo - Gollum: niesamowita mieszkanka wspaniałomyślności i troskliwości Froda, w połączeniu z jego poczuciem wyższości i władzy, która pozwala mu zmusić do posłuszeństwa Golluma; wewnętrzne rozdwojenie tego drugiego, sprzeczności i walka ze Smeagolem - niezwykła jest ta wzajemna zależność i porozumienie dwóch powierników, których dzieli i łączy pierścień.
- spotkanie z Faramirem tajemniczym, surowym, szlachetnym i "gandalfowym"
- heroiczna postawa Sama, mojego cichego bohatera.

#7:  Autor: WatcherSkąd: Chodzież WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ciężko wybrać, ale dla mnie najważniejsza jest chyba księga II. Dlaczego? Bo w niej rozgrywa się wątek Boromira, mojego ulubionego bohatera Władcy.

#8:  Autor: jedI WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mi najbardziej podoba się księga III i V. Nie wiem dlaczego ale zawsze szybciej je czytałem i bardziej mnie wciągały. Natomiast księgi, w których ukazane były zmagania Froda i Sama były dla mnie nie tyle nie ciekawe ale "ciężkie" (cokolwiek miałoby to znaczyć) jak ich podróż do Mordoru.

Strona 1 z 16