Co zmieniło się w was po przeczytaniu Władcy Pierścieni?
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 16, 17, 18  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Władca Pierścieni

#137:  Autor: RaptorRedSkąd: Lubliniec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Może to źle, że odkopuję tak stary temat, więc przepraszam...

Od czasu przeczytania WP, co jeszcze mi się pogłębiło po powtórnym przeczytaniu "Hobbita" i rozpoczęciu "Silmarillionu", odczuwam pewną... jak to ująć... tęsknotę. Za Śródziemiem, za przygodami, za magią. I cały czas mam nadzieję, że te czasy kiedyś powrócą.
Poza tym polubiłam fantasy, zainteresowałam się całą twórczością Tolkiena, ogólnie Śródziemiem... zmieniłam się nie do poznania. Na lepsze Z przymrużeniem oka

#138:  Autor: Milosniczka Legolasa WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Nigdy nie lubiłam długich opisów. Ta książka mnie do tego przekonała Z przymrużeniem oka

#139:  Autor: Wielki Hobbit WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Po przeczytaniu LOTRa zmieniło się wiele. Zachęciła mnie do przeczytania kolejnych dzieł Tolkiena. Ale we mnie zmienił się punkt patrzenia na wszystko; traktuję ludzi inaczej, myślę bardziej-lepiej, zachowuję się inaczej. Nie wiem co mogę jeszcze napisać... Zdziwienie W jednym zdaniu zmieściło by się to: "Zmieniło się całe moje dotychczasowe życie."

#140:  Autor: EllfkaSkąd: Mroczna Puszcza, później Aman. WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
W charakterze nie zmieniła się nic. Jestem i zawsze będę denerwującym śmiesznym dzieckiem. Za to zmieniło się całe podejście do fantasy. Gatunek wydał mi się bliższy niż wcześniej, dużo bliższy. Zakochałam się już bez odwrotu w Śródziemu, jego magii.... i w elfach, heh.

#141:  Autor: lunatha WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Sorry że pisze w starym temacie ale nie mogłam się powstrzymać Śmiech
Ja zmieniłam się zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.Co do książek fantasy
:ja zawsze je lubiłam.Wracając do tematu:stałam się wrażliwsza,inaczej oceniam ludzi,staram się zauważać w nich tylko pozytywne cechy(chociaż w dzisiejszych czasach i wśród moich rówieśników to trochę trudne Smutek ) doceniam bardziej przyrodę, zaczełam też chodzić na naukę jazdy konnej i interesować się łucznictwem mam pomysł!!! polubiłam zielony i brązowy kolor(nie to żebym wcześniej ich
nie lubiła po prostu nie zwracałam na nie uwagi) nosiłam też warkoczyki przy głowie ale teraz tylko czasami ponieważ nie jestem pewna czy do mnie pasują
jestem tylko człowiekiem a nie elfem Smutek

#142:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
lunatha napisał(a) (zobacz wpis):
Sorry że pisze w starym temacie ale nie mogłam się powstrzymać Śmiech

Bardzo dobrze, jak najbardziej należy pisać w starych tematach Jestem za

#143:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
A cóż miało się zmienić?
Fantasy lubiłam już wcześniej, więc ten motyw odpada.
Dzieła Tolkiena (WP mniej, bardziej Silmarillion) wywarły na mnie wpływ dość znikomy - zaznaczał się jedynie w kwestii zainteresowań i ew. moich hobbystycznych bazgrołów po zeszytach szkolnych, na białych kartkach papieru i wreszcie w programach graficznych.

Są natomiast inne książki, które wywołały we mnie duży rezonans (a czasem i wstrząs). Raczej nie stałam się innym człowiekiem po ich przeczytaniu (gdyby książki miały aż taki wpływ na tożsamość i charakter człowieka, to strach byłoby cokolwiek czytać, chociaż w przeszłości i teraźniejszości przypadki zmian duchowych się zdarzały i zdarzają), to na pewno zmieniły moje postrzeganie na pewne sprawy i stosunek do danego gatunku literackiego.

Strona 18 z 18