Podpisy
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 38, 39, 40  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Pod Rozbrykanym Kucykiem

#313:  Autor: SędziwojkaSkąd: Smoków, Lutetia & Al-Ándalus WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Chyba nigdy nie wpisywałam się w tym temacie, czas nadrobić. Język
Od kilku lat miałam ten sam cytat, który ujął mnie dość optymistycznym, a zarazem tęsknym przesłaniem:
A smile happens in a flash but its memory lasts forever.

Nadszedł wreszcie moment na zmiany i teraz na mojej sygnie zagościły Deszcze Castamere ku czci Tywina Lannistera i jego rodu. Z przymrużeniem oka
And who are you,
The proud Lord said,
That I should bow so low,
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall,
with no one there to hear.

#314:  Autor: EllenaSkąd: Rohan/Ithilien/jaskinia Thranduila (Kujawy) WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Pierwszy to wiadomo - złota myśl Mistrza Elronda Uśmiech A drugi to fragment piosenki z cudownej bajki pt. ''Srebrny koń'' (''The silver brumby'').

#315:  Autor: GilyaSkąd: z Lindonu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mój podpis, jak wiadomo to przemówienie Fingona przed Bitwą Niepoliczonych Łez. To mój ulubiony cytat z Silmarilionu.

#316:  Autor: Thindómerel WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mój podpis pochodzi z pieśni, którą śpiewała Galadriela drużynie odpływającej z Lórien:

Ai! laurië lantar lassi súrinen,
yéni únótimë ve rámar aldaron!
Yéni ve lintë yuldar avánier
mi oromardi lisse-miruvóreva
Andúnë pella, Vardo tellumar
nu luini yassen tintilar i eleni
ómaryo airetári-lírinen.

Sí man i yulma nin enquantuva?

An sí Tintallë Varda Oiolossëo
ve fanyar máryat Elentári ortanë,
ar ilyë tier undulávë lumbulë;
ar sindanóriello caita mornië
i falmalinnar imbë met, ar hísië
untúpa Calaciryo míri oialë.
Si vanwa ná, Rómello vanwa, Valimar!

Namárië! Nai hiruvalyë Valimar.
Nai elyë hiruva. Namárië!

Tłumaczenie Marii Skibniewskiej:
Ach! Niby złoto lecą z wiatrem liście, długie lata niezliczone niby skrzydła drzew! Długie lata przeminęły niby słodkie miody, szybko spijane w wysokich salach poza Zachodem, pod nieboskłonami Vardy, gdzie gwiazdy drżą na głos jej śpiewu, święty i królewski. Któż dziś kielich dla mnie napełni? Bo oto Varda Wzniecicielka, Gwiazd Królowa, wzniosła swe ręce niby obłoki z Wiecznie Białej Góry i wszystkie ścieżki pogrążone w mroku, ciemności szarej krainy zalega na spienionych falach, co nas rozdzielają i mgła na zawsze kryje klejnoty Calcirii. Stracony jest Valimar, stracony jest dla tych ze Wschodu! Żegnaj! Być może ty odnajdziesz Valimar. Może ty właśnie go znajdziesz. Żegnaj!

#317:  Autor: LeadrigaSkąd: Smolec WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Zmiana podpisu wymaga kolejnego posta w tym temacie, coby ludzi nie myllić, zatem nadrabiam Z przymrużeniem oka . Jest to piosenka Agnieszki Osieckiej "Orszaki dworaki" śpiewana przez Ewę Błaszczyk. A wybrałam ją, bo wyjątkowo pasuje mi do mojego kierunku studiów Uśmiech

#318:  Autor: GilyaSkąd: z Lindonu WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja tez zmieniłam podpis więc;
Wolniej, wolniej nie nadążam
Do perfekcji ciągle zdążam.
Jest to cytat z opery, którą Pserwa piszę razem z koleżanką.

#319:  Autor: Legolas 2931Skąd: zewsząd i z nikąd; jestem mafią wołomińską! WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ja zaś zrobiłam w końcu wiosenne porządki, uznałam, że na śnieg nie am już co liczyć, więc odgrzebałam z czeluści zeszytu od polskiego [mam tam składzik niewykorzystanych cytatów] wypowiedź Malicii Zadziwiającego Maurycego Pratchetta.

Chciałam jeszcze upchnąć przejęzyczenie mojej mamy - Bananas are good and full of potatoes, ale chyba następnym razem Pserwa

#320:  Autor: LukullusSkąd: Płock WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mój jest dość charakterystyczny, cjociaż apokryficzny - wedle niemieckiego mnicha Cesara z Heisterbach (autora dzieła „Dialogus miraculorum”) miał to powiedzieć legat papieski Arnaud Amaury, opat Cîteaux, przed szturmem katarskiego miasta Béziers w Langwedocji.
Owej wypowiedzi nie potwierdza żadne źródło z epoki, zaś dzieło wzmiankowanego mnicha powstało ponad 60 lat po słynnej rzezi, jaka miała miejsce po zdobyciu Béziers.
Natomiast potwierdzona (bo zawarta w zachowanym liście do papieża) jest inna wypowiedź Arnauda, już post factum:
Dzisiaj Wasza Świątobliwość, dwadzieścia tysięcy mieszkańców wydano mieczowi, niezależnie od posady, wieku, czy płci - w sumie krzyżowcy zachowywali się jak zgraja orków czy inszych Balrog Balrog Balrog, a nie jak rycerze chrześcijańscy... wściekły

Zaś moje drugie zdanie to cytat z pewnej znanej (mam nadzieję... Z przymrużeniem oka ) rozmowy na tematy handlowe, jaką pewien lord przeprowadził z pewnym przedsiębiorcą górniczym...

Strona 40 z 40