Daty pierwszych tłumaczeń dzieł Tolkiena na świecie
Idź do strony Poprzednia  1, 2  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Ogólna dyskusja

#9:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Kilka dni temu wydano (5 tys. egz.) Hobbita w jęz. Marathi (Indie)

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

#10:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Na 13 września 2012 szykuje się Hobbit w tłumaczeniu na łacinę.
Można już nawet zamawiać na Amazonie ( klik )

Hobbitus Ille: The Latin Hobbit
J. R. R. Tolkien (Author), Mark Walker (Translator)
Hardcover: 320 pages
Publisher: HarperCollins (13 Sep 2012)
ISBN-10: 0007445210
ISBN-13: 978-0007445219

#11:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No i wydano:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

#12:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Jakiś czas temu wyszedł Hobbit w języku łużyckim http://pl.wikipedia.org/wiki/Serbo%C5%82u%C5%BCyczanie
2012, ISBN: 9781471677120
Tłumaczenie: Edwar Wornar
Autor okładki Pserwa Heini Arjava

żeby zmazać "efekt WTF?!" po widoku okładki Jestem rozwalony zamieszczam również zdjęcie lasek łużyckich szykujących się na piątkowy melanż Pserwa

hę? Jestem rozwalony

#13:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

"Hobbit" w języku Jidysz
2012 r.
ISBN: 9781481172301
Tłumaczenie: Barry Goldstein

#14: Hobbit w języku serbołużyckim Autor: Baron TangornSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----

#15:  Autor: Baron TangornSkąd: Poznań WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Przy południowo-zachodniej granicy Polski żyje trochę zapomniany naród Serbów Łużyckich. Niewiele ich zostało, mimo, że od 1000 lat nie mają własnego państwa, jednak nadal dzielnie opierają się germanizacji. W dwóch miastach Budziszynie oraz Chociebożu istenieją instuty kultury Łużyckiej, napisy na różnych istytucjach są dwujęzyczne. Mają tez swoją księgarnię w Budziszynie, do której zeszłego roku zaszedłem, zwiedzając to piękne miasto. Przeglądając książki i rozmawiając z panią sprzedawczynią (komunikacja polsko - serbołużycka przebiegała bez wielkich problemów zrozumienia) znalazłem tę oto książkę, której okładkę i pierwszą stronę prezentuję. Z rozmowy wynikało, że Silmarillionu ani Władcy Serbowie nie mają przetłumaczonych.

Strona 2 z 2