Linie półelfów. Małżeństwa Pierworodnych i Następców
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna  :|=|:
Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena -> Silmarillion

#17:  Autor: M.L.Skąd: Mafiogród WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Ancestor napisał(a):
He he he... Śmiech W pierwszej chwili chciałem bronić tej teorii, ale w połowie pisania posta zawiesił mi się komputer wściekły

To troche wnerwia nie. maaahahahahhhaaaaaaahahaaaaaaa

Cytat:
Ale sam pomysł nie jest taki absurdalny, tylko argumenty kiepskie, więc jeśli będzie mi się chciało to założe osobny topic. Uśmiech

Wiesz jak argumenty sa kiepskie to znaczy, ze pomysl jest absurdalny. Język
Chocby dlatego, ze jezeli Hobbici, rzeczywiscie mieliby byc potomkami Easterlingów i Avarich, to skad ten wzrost. Avari nie byli specjalni niscy, a Easterlingowie choc z reguly nizsi od Edainów, karlami takowoz nie byli. Język

#18: Małżeństwa Pierworodnych i Następców Autor: TaurohtarSkąd: DDZ WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Tematy połączone przez Sirielle.

Wiele razy pewnie czytaliście, że elfowie i ludzie tylko trzy razy zostali połączen więzami małżeństwa. Wszyscy wiedzą, że byli to Beren i Luthien, Tuor i Idril oraz Aragorn i Arwena. Tym czasem w Niedokończonych Opowieściach czytamy:

"Galador, pierwszy władca Dol Amroth był synem Imrazora Numenorejczyka, który mieszkał w Belfalas i kobiety elfów imieniem Mithrellas."

Mithrellas była elfką z kompanii Nimrodel. Czy było więcej takich "poza sagowych" par?

#19: Re: Małżeństwa Pierworodnych i Następców Autor: klemenkoSkąd: Bonn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Taurohtar napisał(a) (zobacz wpis):
Wiele razy pewnie czytaliście, że elfowie i ludzie tylko trzy razy zostali połączen więzami małżeństwa.

A ja czytałem co innego.
JRRT w LotR, Appendix A napisał(a):
There were three unions of the Eldar and the Edain: Lúthien and Beren; Idril and Tuor; Arwen and Aragorn.

Mithrellas jako żywo Eldarem nie była.

#20:  Autor: TaurohtarSkąd: DDZ WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mój błąd oops, zawstydzenie . Ale jest też druga część mojego postu: ile było par elfów i ludzi poza głównymi wydarzeniami?

#21:  Autor: SirielleSkąd: Himring / Midgard WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Połączyłam z tematem, który rozważa ten sam problem i jest w nim mowa o innych takich związkach Spox

#22:  Autor: GokuSkąd: Kame House WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
Mój błąd oops, zawstydzenie . Ale jest też druga część mojego postu: ile było par elfów i ludzi poza głównymi wydarzeniami?

Tutaj jest artykuł na ten temat: How Many Elf-Man Marriages Were There In Middle-earth?

Wg. schematu przyjętego przez Martineza były następujące pary:
Luthien (Elda/Sinda) and Beren (Adan/Beorian)
Idril (Elda/Noldo-Vanya) and Tuor (Adan/Marachian-Beorian)
Nimloth (Elda/Sinda) and Dior (Perelda/Half-elf)
Earendil (Half-elf) and Elwing (Half-elf)
Celebrian (Elda/Sinda-Noldo-Vanya) and Elrond (Perelda)
Arwen (Perelda-Elda) and Aragorn (Dunadan)
Mithrellas (Silvan Elf) and Imrazor (Dunadan)

#23: Re: Małżeństwa Pierworodnych i Następców Autor: AnnaelSkąd: Szare Przystanie WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
klemenko napisał(a) (zobacz wpis):
Wiele razy pewnie czytaliście, że elfowie i ludzie tylko trzy razy zostali połączen więzami małżeństwa.

A ja czytałem co innego.
JRRT w LotR, Appendix A napisał(a):
There were three unions of the Eldar and the Edain: Lúthien and Beren; Idril and Tuor; Arwen and Aragorn.

Mithrellas jako żywo Eldarem nie była.

No cóż by tu rzec klemenko hmmmm...
Jako żywo jednak była - ta Mithrellas Eldar, towarzyszka Nimrodel

Niedokończone Opowieści napisał(a):
Wedle tego samego przekazu Galador był synem Imrazora Numenoryjczyka, który mieszkał w Belfalas, i kobiety elfów Mithrellas. Należała ona do kompanii Nimrodel i razem z wieloma innymi elfami uciekła na wybrzeże około roku 1980 Trzeciej Ery, kiedy zło ujawniło się w Morii. Nimrodel wraz ze swą świtą zabłądziła między lesistymi wzgórzami. Wszelako ta opowieść podaje, że Imrazor przygarnął Mithrellas i wziął ją za żonę. Kiedy jednak urodziła mu ona syna, Galadora, i córkę, Gilmith, wymknęła się pewnej nocy z domu i nikt jej więcej nie widział. Chociaż Mithrellas pochodziła z pomniejszego plemienia Elfów Leśnych (a nie z Elfów Wysokiego Rodu czy Elfów Szarych), to jednak zawsze utrzymywano, że przedstawiciele rodu władców Dol Amrothu godni byli miana szlachetnych, tak poprzez więzy krwi, jak i dzięki urodzie i zaletom umysłów.

#24:  Autor: klemenkoSkąd: Bonn WpisWysłany: Dzisiaj o
    ----
No cóż by tu rzec Annael hmmmm...
Twój cytat właśnie dowodzi, że nie była. Pośrednio dowodzi tego też przywołany wyżej cytat.

Strona 3 z 4