Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Zróbmy sobie grę opartą na świecie Tolkiena (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 22-02-2005 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Stefan napisał(a) (zobacz wpis):
Wlasna mechanike nie jest tak trudno wymyslic jak mogloby sie wydawac

No to siadaj, panie, do stołu, bierz ołówek i kości i wymyślaj. Z autopsji wiem, że ci to zajmie co najmniej miesiąc, kilkadziesiąt testów i kolejny miesiąc na poprawki. Albo weź Q10, o którym wspominałem, lub mechanikę WoD White Wolfa. Bez poprawek.

Stefan napisał(a) (zobacz wpis):
a przerobki na pewno nie oddadza tak dokladnie tolkienowskiego klimatu.

Zaraz - to w RPG klimat nadaje MG i gracze czy mechanika?

Cytat:
Wystarczy chec i olej w glowie!

Coś z tą chęcią u wszystkich kiepsko. Zresztą nie rozumiem tych wszystkich nawoływań "Zróbmy RPG". Ja jak tworzę świat do grania, to kreślę go "od dołu" (Co jest za tym wzgórzem? Aaa... tam jest takie miasto, wicie, rozumicie... Tam mieszka król...), a nie "od góry". A poza tym Śródziemie "od góry" już jest zrobione. Czego chcieć więcej?
Powrót do góry

Thorin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 23

Wysłany: 05-03-2005 11:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wIKTORN napisał(a) (zobacz wpis):
ktoś zna "Historice"? Z przymrużeniem oka

Taak, Historica to bardzo dobry portal. Uczestniczyłem w tamtejszej rozgrywce przez jakies 1,5 roku, lecz ostatnio nie mam czasu - a szkoda Smutek

Pomysł co do takiej gry jest bardzo udany, choć patrząc na wszystkie komentarzy do tego tematu niemalże nie do zrobienie Jestem rozwalony Jednak gdyby zebrało się kilka osób o podobnych poglądach, można by stworzyć cos ciekawego...

Ja osobiście przerobiłbym D&D. Choć, podobnie jak Goku, nie wiem jak miało by to wyglądać od strony technicznej. Gdzie miejsce miałaby rozgrywka, itp.
Powrót do góry

Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 13-04-2005 12:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

www.wladca.pl już nie robi gry, wiem, bo stamtąd jestem.

Powód? Brak rzetelnych rąk do pracy. Każdy tylko ma pomysły, chętny jest do gadania, jakie bajery dodać.. a już ten wątek mości panowie (panie?) się ciągnie z hakiem 2 lata. Więc jak widać Uśmiech...

BTW: Gdyby się znalazł chętny (chętna) znający się na php, to jest od dawna u nas projekt mini rpg w stylu PBM. System był prawie skończony, gdy nagle zniknął skrypciarz. Prosta mechanika, aczkolwiek multiplayer iluzoryczny (z tego co wiem, to brak interakcji między graczami).

A na gierkę w świecie tolkiena, taką prawdziwą (a nie jakieś comercyjne szmiry), przyjdzie jeszcze z 3 lata poczekać. Przykro mi.

findulas
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15

Wysłany: 28-08-2010 09:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jesli chodzi o mnie to wIKTORN ma wspaniały pomysł w ogóle ze stworzeniem gry ale jak ona miałaby wyglądac to ja nie wiem ale mysle ze są wsród nas informatyczni spece

— John Ronald Reuel Tolkien
Dzieci Hurina
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: Zróbmy sobie grę opartą na świecie Tolkiena (Strona 4 z 4)

Skocz do: