Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Faleśne Spolećenstwo” (Czechy) (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 10-07-2010 19:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):
Nie każdy zna angielski, nie każdy zna czeski, jak i niemiecki. DTH też nie śpiewa po angielsku. Nie widzę też powodu, by Czesi nie mieli podać informacji o sprzedaży płyty, sama jedną od nich kupiłam i nie ja jedna chciałabym takową mieć. Dlatego nie zgadzam się z Adamem. Ale - w kwestii formalnej - mam prośbę, by dalsza konwersacja tutaj przebiegała w języku zrozumiałym dla większości (polski, angielski?), a posty prywatne w języku czeskim poszły na PW.

Dobra, ja moge pisac tez wersje polska, ale powodzenia w odszyfrowywaniu google translatora u Lindatiriona Uśmiech no to PW, co sie da robic. Ale tlumaczenia bede wrzucac rzecz jasna tutaj.
Adamie a oskarzenia o to, ze falesne spolecenstvo tu pisze tylko dlatego zeby z kogos wycyckac jakas kase obrazaja ludzi i odpusc je sobie.

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 242

Wysłany: 10-07-2010 23:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adam napisał(a) (zobacz wpis):
(...) Jak rozumiem kochani "bracia słowianie" z południa jedynie po to tutaj to zamieścili, żeby zarobić(...)

Ładunek chamstwa i złośliwości połączony z ignorancją zawarty w tym zdaniu imho kwalifikowałby autora co najmniej do ostrzeżenia. Nie dość, że nie wie o czym mówi, to obraża ludzi, którzy żyły sobie wypruwają, żeby co rok przyjechać do nas z zagranicy, spędzać z nami miło czas i zabawiać nas na bardzo wysokim jak na grupę amatorską poziomie artystycznym. I jeszcze ma pretensję, że "mają czelność" sprzedawać nam owoce swojej twórczości, którą sami napisali, zaśpiewali, wydali kasę na nagranie, produkcję, tłoczenie płyt etc.
Że nie wspomnę o takiej choćby "marginalnej" sprawie bezinteresownego dorzucenia nam całkiem słusznej gotówki na to, byśmy mieli sobie namiot do użytkowania do celów różnorakich, który oni sami zobaczą sobie raz w roku przez pare dni.

Ręce opadają.
Powrót do góry

Dziki
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 12-07-2010 14:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Drogi Adamie! A czym różni się JĘZYK CZESKI, od naszego POLSKIEGO, czy też jakiegokolwiek innego?! Brrrrrr...Tak sobie pomyślałem, że pewnie Ci się niefortunnie wymsk... ups... Ratujcie bo go pobiję

Nie mogę się wypowiadać co do zawartości płyty, bo po trzech kawałkach ze stronki, trudno wyrazić w pełni zdanie na temat całego wydawnictwa, ale już mogę napisać, że „Helcaraxe” zachwycił mnie i jeżeli na CD są podobne klimaciki, to...mniam! Love
Uwielbiam wydawnictwa niszowe, czyli realizowane nie pod przysłowiową publiczkę, a z sercem, fantazją, oddaniem i pasją!
Może technicznie nie są doskonałe, lecz płynący z nich duch zakrywa wszelkie mankamenty i często wyłaniają się małe perełki, niczym magiczne cacuszka ze skarbca Smauga.

Z niecierpliwością będę czekał na płytkę i oczywiście wszelkie sprawy formalne przeniosę na P.W. chwała wam, chylę czoła, dzięki

Tak na marginesie w Czechach, w Morawskim Krasie, szukając Barloga w tamtejszych „dzikich” jaskiniach, poznałem wielu fantastycznych ludzi. I często wystarczał kufel przedniego czernego piva, by bez wszelakich translatorków itp. podobnych diabelskich wynalazków zwyczajnie się dogadać! Tom Bombadil

Lindatirion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 40

Wysłany: 20-07-2010 20:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ok, próbowałem wysłać płytke na północ, i... YES!!! Poczta polska ani czeska nie straciła Jestem za

Czy ktoś chciałby otrzymać tej płytke (original), najlepiej przez konto na PayPal bohdan@atlas.cz - zł 34 lub 220 koron czeskich. 17 zł jest płytka i 17 zł przesylka.

Uwaga: Prosze wyslać PW przed wysylkou jakikolwiek pieniądzi!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Faleśne Spolećenstwo” (Czechy) (Strona 3 z 3)

Skocz do: