Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Co w tym Śródziemiu tak naprawdę jest? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
VardamirX
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 10-03-2010 16:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Faktycznie czeka mnie bardzo trudna odpowiedź hmmmm... hmmmm... . Też dalej sobie myślę że żyje w Śródziemiu w kolejnych epokach ,także jak ktoś wcześniej pisał lubię sobie chodzić w wyobraźni po krainach które stworzył Tolkien.
Ale na podstawowe pytanie tego tematu czyli '' Co w tym Śródziemiu tak naprawdę jest?'' wogóle nie mam pojęcia jak odpowiedzieć.
Powrót do góry

Jaskier.
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 25-04-2010 18:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odpowiedź na pytanie "Co w Śródziemiu tak naprawdę jest" jest bardzo prosta.
Przyszło nam żyć w czasach, gdzie ludzie gonią za pieniędzmi, sławą i pragną mieć jak najwięcej wszystkiego. Zapomnieli o głównych wartościach. Nie wiedzą co to honor i poświęcenie. Żyją tak jak gdyby żyli sami. Nie troszczą się o innych. Jestem rozwalony

Pan Tolkien opisał piękny świat. Pełno w nim jest uczuć i wartości godnych człowieka czy też innej istoty Elfik Oczywiście jest tam też groza i przemoc Uśmiech Saurona ;D ale to również są uczucia. Właśnie ta różnorodność sprawia, że Śródziemie jest takie ciekawe i piękne.

Również dokładny opis przyrody sprawia, że wyobrażamy sobie jak to wyglądało i pragniemy żyć w takim zaczarowanym świecie. Super śmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Co w tym Śródziemiu tak naprawdę jest? (Strona 2 z 2)

Skocz do: