Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Nie każde złoto jasno błyszczy... - Koniec Świata (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 16-10-2007 19:05    Temat wpisu: Nie każde złoto jasno błyszczy... - Koniec Świata Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Otóż natknąłem się dzisiaj na piosenkę o dobrze nam znanym tekście:

Nie każde złoto jasno błyszczy
Nie każdy błądzi kto wędruje
Nie każdą siłę starość zniszczy
Korzeni w głębi lód nie skuje

Z popiołów strzelą znów ogniska
A mrok rozświetlą błyskawice
Złamany miecz swą moc odzyska
Król tułacz wróci na stolicę

Piosenka ta jest w wykonaniu zespołu "Koniec Świata" (www.koniecswiata.art.pl), na stronie podają, ża autorem tekstu jes "Pan Tolkien" Z przymrużeniem oka . Jest to jeden z moich ulubnionych cytatów, tak więc na pewno mogę powiedzieć, że słowa piosenki mi sie podobają Jestem rozwalony . Ciekaw jeste tylko, czy wie o tym Tolkien Estate i co ono na to. Złośliwy uśmiech

A co wy o tym sądzicie? (Niestety, mp3 jest za duże na załącznik, jeśli ktoś chce, mogę wysłać mailem. W razie czego piszcie na PW. Śmiech )
Powrót do góry

Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 17-10-2007 07:24    Temat wpisu: Re: Nie każde złoto jasno błyszczy... - Koniec Świata Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):
na stronie podają, ża autorem tekstu jes "Pan Tolkien" Z przymrużeniem oka

O pani Skibniewskiej oczywiście nie wspomnieli, bo po co? wściekły

Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 23-03-2010 13:49    Temat wpisu: Re: Nie każde złoto jasno błyszczy... - Koniec Świata Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor napisał(a) (zobacz wpis):

A co wy o tym sądzicie? (Niestety, mp3 jest za duże na załącznik, jeśli ktoś chce, mogę wysłać mailem. W razie czego piszcie na PW. Śmiech )

Nie potrzeba, sama znalazłam Z przymrużeniem oka . Nie podoba mi się, poza tym więcej przygrywki niż śpiewania wściekły .
Zawsze byłam zdania, że "Nie każde złoto" jest piosenką, a nie żadnym wierszem, nawet sobie kiedys śpiewałam wieeeeeeeeeelgachny uśmiech , o tak: Krzyk 2 Super śmiech .
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Nie każde złoto jasno błyszczy... - Koniec Świata (Strona 1 z 1)

Skocz do: