Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: sprzecznosc dotyczaca Aragorna (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 19-03-2010 02:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja jednak zgodzę się z Nuanem - z wersją, że to "wybadanie" miało być badaniem zachowania i charakteru a nie czy nie są sługami Ciemności. W dodatku chodziło przecież o opowiedzenie im o sobie a nie o cokolwiek innego więc miał prawo to przemilczeć. Bo gdyby, jednak kogoś poza Nazgulami spotkali na trasie to mogliby coś o nim wypaplać. W końcu wiadomo, że hobbici to gaduły. Przecież do licha Aragorn był powaznym osobnikiem mającym już swe lata i nie uważałby ich za kogoś wrogiego. Fakt, że na bezludnej trasie nie mogli niczego wypaplać ale jednocześnie omal się nie wsypali w Bree, więc to tez Striderowi musiało dać do myslenia, albo raczej sklnięcia Gandalfa za wybór kandydatów do ratowania świata-swoją drogą musiał mieć ten biedny Ari niezłą fazę przy pierwszym spotkaniu Śmiech
Nie ma to, jak usiłowanie wyjasnienia nielogiczności, by tylko obronić ukochany tekst (lub film), przed bezsensami i lukami Śmiech
poz
tal

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3850

Wysłany: 19-03-2010 12:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A aj myślę, że wyjaśnienie jest znacznie prostsze - chodziło o to, by nam to wyjaśnić i dodać więcej napięcia, klimatu tajemnicy Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

ota
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 73

Wysłany: 20-03-2010 00:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Masz na pewno racje Sirielle, ja tez wierze, ze autorowi chodzilo PRZEDE WSZYSTKIM o to by potrzymac czytelnikow w napieciu i postraszyc ich troche Obiezyswiatem. W calej tej rozmowie rozstrzasalismy tylko czy zrobil to zrecznie.

A wracajac do glownego watku rozmowy to, jak to zwykle bywa, wszyscy pozostana chyba przy swoim zdaniu. Nie umiem wprawdzie przekonac innych, lecz osobiscie wciaz mam watpliwosci dotyczace wydarzen opd dachem Burlimana.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Władca Pierścieni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: sprzecznosc dotyczaca Aragorna (Strona 3 z 3)

Skocz do: