Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Znudzenie Tolkienem (Strona 6 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thuringwethil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 164

Wysłany: 27-02-2010 09:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No, ja się jeszcze nigdy Tolkienem nie znudziłam, znudziłam się za to inną książką, którą kiedyś bardzo lubiłam. Byłam zła na siebie, że nie chce misię czytać tej książki, nie dopuszczałam do siebie w ogóle myśli, że mogła mi się znudzić. Wkońcu jednak wkurzyłam się znienawidziłam tą książkę Złośliwy uśmiech . Do dziś jej nienawidzę.
Ale Tolkien nawet wtedy gdzieś cały czas we mnie był. Obejrzałam film po raz któryś z kolei i nagle sobie o nim przypomnialam. Także po raz nie pierwszy , ale za to w zastraszającym tempie przeczytałam Hobbita. Póżniej władcę, ale za szybko mi się go czytało, więc narzuciłam sobie rygor: najwięcej 100 stron na dzień. Co prawda nie udało mi się do tego zastosować, ale czytało mi się jak we śnie Love . Nie zdążyłam jeszcze znudzić się Tolkienem: a to czytam Sila a to HoME
Haletha napisał(a) (zobacz wpis):
HoME - to jest czysty sado-masochizm, bondage, więc narzuciłam sobie rygore i makabra. Powtórka z Sila, a więc nuda, mnóstwo niestrawnej poezji i karkołomnych aliteracji, które mało kto jest w stanie docenić, w przeciwieństwie do wierszy po staroangielsku, których nie jest w stanie docenić nikt, poza imponującym samemu sobie autorem Jestem rozwalony.

A co ty masz do wierszy po staroangielsku?? wściekły wściekły wściekły Ja je akurat doceniam!
Wracając do tematu: według mnie najlepszą receptą na znudzenie Tolkienistyką jest ciągle wciąż coś nowego: ja jeszcze rysuję, szukam grafik, zalogowywuję się jak widać na Tolienowskie forumy Język .
No a jeśli kiedyś mi się znudzi Tolkien to się zajmę inną książką (mam jedną, ale nie mówię, że aż tak fajną) no i mam jeszcze inne pasje.
Ale już nigdy nie będzie tak fajnie jak na początku... Smutek
Powrót do góry

Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 27-02-2010 15:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem czy znudzenie jest dobrym określeniem i nie wiem też czy jest na to jakiś sposób, przynajmniej u mnie nic nie działa. Nic na siłę jednak.
Jakiś czas temu przez kilka miesięcy książki kurzyły się na półce, na Forum w ogóle nie zaglądałam, choć nie mogę powiedzieć, że Śródziemie zupełnie przestało dla mnie istnieć. To chyba nie możliwe, już mi za bardzo weszło w krew. Objawia się choćby okrzykami w stylu "O Eru!". Nie przejmowałam się tym jakoś specjalnie. Czytałam inne książki, zajmowałam się innymi rzeczami. Myślę, że po prostu czasem trzeba odpocząć, by móc powrócić ze zdwojoną energią Elfik
Bo właśnie od kilku tygodni mam nawrót Jestem rozwalony Znowu zaczęłam pisać tengwarem, podczytuję sobie fragmenty HoME, z Alquą czasem rozmawiam, choć o teraz bardziej Siewcowa Ble Ble ;D (I muszę ją powstrzymywać, żeby mi nie zdradzała fabuły nowej książki Kossakowskiej, bo ja jeszcze nie miałam okazji dostać jej w swoje ręce, ale to nic, za miesiąc będę w Polsce, to to się zmieni Spox ). I oczywiście wróciłam na Forum. Jakoś to się też zbiegło z wysłaniem Aiglosa do drukarni oraz, na co bardzo się cieszę Śmiech z wiadomością o dodruku pierwszych numerów.
Więc, nawet jeśli mam przerwę, choćby kilku miesięczną, w mojej przygodzie z Tolkienem, to wiem, że i tak wrócę. Już teraz nie ma odwrotu Ble Ble ;D

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Temat: Znudzenie Tolkienem (Strona 6 z 6)

Skocz do: