Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Naprawdę rzadkie tolkienowskie książki (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 28-03-2006 21:07    Temat wpisu: Naprawdę rzadkie tolkienowskie książki Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wertując sieć trafiłem na bardzo ciekawą stronę odnośnie Tolkiena. Można na niej znaleźć prawdziwe białe kruki, od Tale of Gondolin po The Ruins of Osgiliath .

Warto zaznaczyć, że ceny nie sa zbyt wysokie, powiedzmy przystępne, dajmy na to jedna z pozycji kosztuje 3500.00 $. Jestem rozwalony

Oto i link (warto wejść choćby dla obejrzenia fotek książek Z przymrużeniem oka )http://www.tolkienlibrary.com/dmiller/dmiller.htm

Pozdrawiam.

-Albert Einstein
Powrót do góry

Celebrían
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 298

Wysłany: 29-03-2006 08:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie ma to jak przystępne ceny Jestem rozwalony

Książki obejrzałam. Ach, ta skóra, te tłoczenia. Love Toż to prawdziwy skarb taka książka. Ile ja bym dała żeby mieć coś tak pięknego w domu (chyba odzywa się we mnie bibliofil Złośliwy uśmiech) No tak, dałabym gdybym miała Nic nowego

W każdym razie, przynajmniej mogę się pozachwycać że takie śliczne wydania książek Tolkiena istnieją (nie to co moje angielskie wydanie na papierze toaletowym Ratujcie bo go pobiję )

Then Celegorm no more would stay,
and Curufin smiled and turned away."
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 13-01-2009 14:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mellorn napisał(a) (zobacz wpis):

Wertując sieć trafiłem na bardzo ciekawą stronę odnośnie Tolkiena. Można na niej znaleźć prawdziwe białe kruki, od Tale of Gondolin

Właśnie też się na to natknęłam, przy okazji poszukiwania informacji na temat ilustratorki Ruth Lacon. Piękna książka. To może przy okazji przypomnę jak wygląda:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Na dodatek książka ta jest oficjalnie dedykowana Christopherowi i Priscilli Tolkienom, wydana została w 50 egzemplarzach (czyli w takim nakładzie, jak średnio są wydawane książki wydawane przez MumakiL Fandom PresSsss).

Na stronie TolkienLibrary http://www.tolkienlibrary.com/reviews/taleofgondolin.htm czytamy:

Cytat:
The Tale of Gondolin is a book most Tolkien lovers did not hear of yet, maybe because it is a private publication and strictly LIMITED to a Worldwide printing of just 50 COPIES. It is a book Compiled from the writings of J.R.R. TOLKIEN assembled and revised by author Alexander Lewis, illuminated and illustrated by Ruth Lacon.

No i proszę, nawet numerowany jest każdy egzemplarz oddzielnie, jak przystało na białego kruka. Może i MFPsss też będzie numerować poszczególne egzemplarze swoich książek, hm? Z przymrużeniem oka

Znalazłam jeszcze stronę ze spisem treści:

Całośc można przeczytać pod podanym linkiem, a tu jeszcze wstawię fragment na temat wydania:

Cytat:
The publication of The Tale of Gondolin

The first proof copies of this work were produced in 1987. The author refers to these books as the 'First Edition'. Only two copies were made...one red, leather bound copy that was presented to Priscilla Tolkien and one clothbound copy for the authors own reference. Both books were A5 size and neither copies were signed or illustrated.

The idea for an illustrated and illuminated book, with illustrations by Ruth Lacon to put the story into - in the style of medieval illuminated books, such as Lindisfarne Gospels etc. - came later on. The designs were presented to Priscilla Tolkien and verbal permission was given to produce The Tale of Gondolin as it now is.

The 50 copies were printed in 1994. However, they were bound on demand as sales went along. The first copies of the Limited Edition were produced in 1994 and 'Number One' went to Priscilla Tolkien as a thank you - other copies went to either Tolkien Society members or members of the Mythopoeic Society in the USA.

By the end of 1995 already 28 of the 50 copies were sold. The books were not sold in numerical order. These copies can be called the "First State" of the second edition.
In late 2003 or early 2004, a US book collector found out from Alex Lewis that there were still 22 copies remaining unbound. He decided to buy all the remaining stock. Since the original book binder had passed away, Alex Lewis had the remaining copies hand bound by another book binder in Manchester. The binding was done in 2004. These copies are the "Second State" of the second edition.

To info jest sprzed kilku lat, z 1995 roku, no ale ostatnie zdanie ma wielką moc Love :

Cytat:
If you want to buy a copy of this rare Tolkien book, please contact me.

Super śmiech (ów "me" to Pieter Collier z TolkienLibrary).

Na temat tej książki można poczytać także na stronie: http://www.hobbit.ca/Gondolin.html
Na tema różnic pomiędzy pierwszym a drugim wydaniem: http://www.hobbit.ca/Gondolin-variations.html

Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 13-01-2009 15:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawe za ile Pieter Collier ją oferuje? Cena podana wyżej przez MLa nie jest zachęcająca. I to by było na tyle co do niekomercyjnego wydawania przez fanów dla fanów.

Ale z całej tej historii jak i paru innych nasuwa się jeden wniosek - jak się chce coś załatwić z błogosławieństwem Tolkienów, trzeba to robić poprzez Priscillę - to ona zaakceptowała wydanie Opowieści o Gondolinie, ona kupuje printy fanowskich obrazków, to dzięki niej nagrywa Lingalad. Może czas najwyższy oprawić w skórę Klątwę Morgotha i posłać jej w prezencie? Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 16-12-2009 21:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 24-11-2009 11:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A tak dzisiaj sobie znowu zajrzałem do Tolkien Library, a potem do tego tematu. I tak się zastanawiam, czemu Ch. Tolkien nie podejmie się, zleci komuś zrobienia tego, co zrobił Alexander Lewis, ktory udowodnił, że mimo wszystko można sprobować, i to z powodzeniem, zrekonstruować opowieśc o Tuorze i Upadku Gondolinu. Wymaga to wiele więcej gimnastyki, niż Dzieci Hurina, ale w sumie czemu nie. Zwlaszcza,z ę DH okazały się wielkim sukcesem (w samej Polsce poszło ok. 30.000 egz.).
For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 25-11-2009 01:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak ja bym chciala cos takiego miec, nawet niekoniecznie w wersji papierowej. Poprostu wszystkie informacje o Gondolinie uporzadkowane i zebrane w jedna trzymajaca sie kupy opowiesc wszystko mi się pomieszało
Skoro wyszla "Klatwa Morgotha", to moze ktos sie kiedys podejmie zredagowania opowiesci o Gondolinie? mam pomysł!!! Proooszę prooooooszę

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5711

Wysłany: 25-11-2009 22:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie tylko ty jedna chciałabyś mieć. A pomysl, że dawno temu miałem możliwosć kupienia, ale ówczesna cena wydała mi sie zaporowa, a pondto przede mną były jeszcze dwa tygodnie w Oxfordzie, a i kasy tyle co kot napłakał. Uśmiech Juz nie pamiętam, czy było to wtedy w antykwariacie przy Broad Street (którego już nie ma) za 60, 80 czy 120 GBP. Uśmiech
Miałem wybór wydać ponad połowę kasy, która wówczas posiadalem i dwa tygodnie nie mieć jej praktycznie na nic.
Niestety zdrowy rozsądek zwycięzył. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Naprawdę rzadkie tolkienowskie książki (Strona 1 z 1)

Skocz do: