Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Kłótnią nic nie zyskamy, tylko ucieszymy Mordor." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Pomysły and uwagi na TolkFolk Ileventy (XI) ;P (Strona 15 z 15)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 28-05-2009 20:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Acha Elfik Uff, kamień z serca Z przymrużeniem oka Elfik To idę szukać akwareli Z przymrużeniem oka Pserwa

Dziękuję za odpowiedź, czekam w takim razie na informację od Ewy Gajdy, od kiedy planuje warsztaty hmmmm... Bo my będziemy pewnie albo do wtorku albo od środy hmmmm...

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 29-05-2009 07:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mONA napisał(a) (zobacz wpis):
Przekazuję informację od Ewy Gajdy - potwierdza chęć prowadzenia warszatów plastycznych - prosi, żeby zaineresowani przywieźli ze sobą papier, tusz, zwykłe gwasze (szkolne akwarelki), jakieś pędzelki, ołówki Z przymrużeniem oka

Oooo... jak fajnie, świetna wiadomość jeeeeej! skaczę z radości Chętnie wezmę udział w tych warsztatach, idę szykować sprzęt Elfik

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3872

Wysłany: 01-06-2009 13:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie mogę być na TFie, a plener by mnie bardzo interesował. Nawet nie wiem czy przed TFem by mi się udało, ale szansa byłaby większa, dlatego pasowałby mi plener przed TFem. Może w przyszłym roku terminy się lepiej poskładają, w tym musiałabym być w 3/w porywach do 4 Z przymrużeniem oka/ oddalonych miejscach jednocześnie.

Swoją drogą, kto nie bierze udziału w bitwie może spontanicznie się zorganizować na warsztaty Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 01-06-2009 16:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elek napisał(a) (zobacz wpis):
Nifrodel Uśmiech przeczytaj dobrze, ja nie napisałem, że nie będzie; tylko, że: od poniedziałku do imprezy.!!!UśmiechUśmiech
Normalne, że kto nie będzie brał udziału w bitwie to znajdzie inną ofertęUśmiech

Obawiam się, że Twoja wypowiedź przekazuje odwrotny do zamierzonego komunikat. Proponuję byś troszkę ją przerobił Z przymrużeniem oka A może jakiś uczynny moderator/admin opatrzy ją odpowiednim komunikatem, bo mam wrażenie, że dużo osób poczuje się zagubionych w tych meandrach słownych.

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 15-06-2009 16:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):
Dlatego rozdzieliłabym dwie rzeczy. Dla nas koniecznie miejsce do strzelania, a my już się sami sobą zajmiemy, jak będziemy chcieli, to sobie będziemy robić turnieje, a jak nie, to sobie tylko będziemy strzelać, będzie okazja poduczyć tych, co by chcieli, a nie mają łuku, i nie wiedzą, jak to się robi. A jeśli już coś dla Bielawian będzie trzeba zrobić, to w parku miejskim można ich trochę poduczyć, kto bęzie chciał strzelać, to można dać mu łuk i strzałę i opiekuna Pserwa , który będzie pilnował, by taki miejscowy poprawnie założył strzałę, taki opiekun by pokazał, jak poprawnie trzyma się łuk itd. Wtedy może i dzieciaki bielawskie miałyby zabawę.
Ale nie mieszałabym tych dwóch rzeczy, bo ani dla Bielawian to nie była radocha, patrzeć, jak my bierzemy udział w turnieju, ani dla nas to nie była radocha strzelić raz do tarczy w parku miejskim.
A jeśli będzie potrzeba, to mogę być jednym z takich "opiekunów" Z przymrużeniem oka

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):

Miriel: Strzelanie z łuku z opiekunem, który będzie pilnował, by taki miejscowy poprawnie założył strzałę, żeby miejscowym pokazać, jak poprawnie trzyma się łuk itd. Wtedy może i dzieciaki bielawskie miałyby zabawę.
I zgłosiła się Miriel Kwiatek

Elek napisał(a) (zobacz wpis):
Wiele padło na forum propozycji i pomysłów na tegoroczny TOLK FOLK, jak również wiele propozycji padło na zebraniu TFowym. Ponieważ zapinamy powoli program, proszę o informacje, kto ze zgłaszających się decyduje się na realizację programu, czy samodzielnie czy z pomocą naszą czy wspólników i co potrzebuje z naszej strony.
Deklarować można tutaj ( żeby się pomysły nie powielały ) lub na majla TFowego.

To ja podtrzymuję chęć "poopiekowania" się Bielawianami i pilnowania ich przy strzelaniu z łuku. Nie wiem, czy nie za późno o tym mówię, bo jakoś sprawy piątoerowe mnie ostatnio bardzo zajmowały i nie udzielałam się na Forum.
Co potrzebne: wyznaczony tor, żeby ludzie nie włazili na linię strzału, tarcza w odległości 10 metrów od wyznaczonego linią na ziemi miejsca z którego się strzela (i za którą to linię wyjść mogłabym tylko ja lub jakaś inna osoba pilnująca tego strzelania). Koniecznie siatka rozwieszona nad tarczą - strzałochwyt. Z metr nad tarczą i z metr po obu jej stronach powinno wystarczyć. Łuk i trzy strzały. Szczegóły, jak to sobie wyobrażam, tak, żeby było bezpiecznie, to można już na miejscu omówić. W każdym razie zajmowałam się tym rok temu na pikniku olimpijskim w Wawie, ludzi ustawiła się cała kolejka i strzelali przez kilka godzin non stop. Tu pewnie tyle nie wytrzymam, ale ze dwie godzinki można na to przeznaczyć. Zależy, czy Bielawian będzie taka rozrywka interesowała.

Powrót do góry

Elek
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 606

Wysłany: 15-06-2009 21:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oj będzie, będzie. Gwarantuję to na 100%ŚmiechŚmiechŚmiech

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5864

Wysłany: 16-06-2009 11:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja jeszcze w sprawie Scrabbla Tolkienowskiego. Plansz jak wiemy to nie problem. Sosujemy plansze tradycyjną, tyle, zę skombinuję większą, w ostatecznosci dam na xsero i powiększe dwu trzy krotnie zwykła planszę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Natomiast problem jest z płytkami, bo w wesji polskiej wygląda to tak -
0 punktów: blank (x2)
1 punkt: A (x9), E (x7), I (x8), N (x5), O (x6), R (x4), S (x4), W (x4), Z (x5)
2 punkty: C (x3), D (x3), K(x3), L(x3), M(x3), P (x3), T (x3), Y (x4)
3 punkty: B (x2), G(x2), H(x2), J (x2), Ł (x2), U (x2)
5 punktów: Ą (x1), Ę (x1), F (x1), Ó (x1), Ś (x1), Ż (x1)
6 punktów: Ć (x1)
7 punktów: Ń (x1)
9 punktów: Ź (x1)

Tymczasem proby gry w Scrabble Tolkienowskie wywalają sie na tym, że:
a) jest za mało liter 'F', 'C'/'K', 'R',
b) sa diakrytyki
c) ze względu na dlugośc nazw i to, że musimy dopuścić nazwy wlasne, a właściwie na nich oprzeć scrabbla, to zestaw lter moim zdaniem jest za mały.

Dlatego proponuję, co do podpunktu b) pojść za Skibniewską i odpuścić sobie diakrytyki. Także dlatego, że kiedy przetestujemy wersję uproszczoną i uda się coś sklecić, to potem na tej bazie, jeżeli będzie nam się chciało, możemy zrobic wersję bardziej ortpodoksyjną.
W związku z tym proponuję, by wszystkie dziwne polskie diakrytyki i dwa blanki zamienić na brakujące litery, to da dodatkowo jedenaście płytek do podziału miedzy deficytowe litery.
Wreszcie a propos podpunlktu c) proponuje od razu dać 10 blanków, jako rezerwę, by zobaczyć za jakie litery są najczęsciej podstawiane i wtedy zorientujemy się jakie proporcje liter naleząłoby ostatecznie ustalić.
Wreszcie mozna by tymczasowo, na pierwsze rozgrywki, wzynaczyć wzorem RPG, mistrza gry, ktory mialby prawo dysponowania dodatkowymi 10 blankami. I znowu, tylko na poczatek, chodzi bowiem o to by ustalić ostatecznie liczbe płytek i proporcje l;iter, tak by potem moc wrocić do sytuacji bez mistrza gry i za max. 3 blankami.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Temat: Pomysły and uwagi na TolkFolk Ileventy (XI) ;P (Strona 15 z 15)

Skocz do: