Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Umarli nie mogą być przyjaciółmi żywych ani obdarzać ich podarkami." Ghan-buri-Ghan, Władca Pierścieni

Temat: Fani Tolkiena monotematyczni ? (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dimi_aa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 27

Wysłany: 30-04-2002 12:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że nie jestem osobą hm "monotematyczną"? Ze swoimi znajomymi czasem rozmawiam o Tolkienie ale nie są to jakieś wielkie dyskusje, oni owszem znają jakieś tam jego książki, ale żeby tak więcej coś lubić to nie. Oczywiście, że mam też inne zainteresowania:
matematyka, rowerek Uśmiech gram w szachy jak mi coś odwali Z przymrużeniem oka kultura starożytnej Grecji, biologia, literatura (ale w stadium niezaawansowanym), historia sztuki (szczególnie antyk)

Arwena Undomiel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 10-05-2002 13:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nigdy nie spotkałam monotematycznego Tolkienisty, bo taki ktos po prostu nie istnieje. Samo Śródziemie dostarcza tyle tematów do dyskusji, że nie ma tu mowy o monotematyczności. Jednak przy znajomych (nauczona doświadczeniem) nie poruszam tego tematu. Oprócz dzieł Mistrza interesuję się też ornitologią, ekologią, biologią, poezją, prozą (ogólnie i z fantastyką, mitami, baśniami i legendami na czele Uśmiech) fotografią, kultura średniowiecza, historią starożytną, anglistyką.....troche tego dużo jak na monotematyczkę.

ermenelwena
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 11-05-2002 14:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja się nawet nie spotkałam z określeniem, że fani Tolkiena są monotematyczni. Nikt mi, ani moim znajmomym tak nie poweidział. No chyba, że puściłam to mimo uszu Elfik

Beruthiel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 13-05-2002 11:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Każdy fan czegoś jest mniej lub bardziej monotematyczny, bo lubi na ten swój temat rozmawiać, zwykle albo od tego zaczyna rozmowę, albo w którymś momencie zaczyna zbaczać w tym kierunku. Co niekoniecznie musi oznaczać, że nie interesuje się czymś innym. Monotematyczny to chyba nie znaczy z obsesją na punkcie, głuchy i ślepy na wszystko inne.
Czasem zdarza mi się rozmawiać z osobą monotematyczną na... inny temat, niż mój i wiem, że to rozmowa trudna, zwłaszcza, kiedy nie masz pojęcia o danej dziedzinie.

Nie ma się co dziwić, że są osoby, które twierdzą, że jesteśmy monotematyczni. Po prostu nie mają z nami wspólnych tematów i tyle.

Ja potrafię być monotematyczna na kilkanaście różnych tematów, w tym - oprócz Tolkiena - dzieci, koty, muzyka, fantastyka. Przypadkiem kilkakrotnie zdarzyło mi się przerywać dyskusję innych monotematycznych z monotematycznymi inaczej słowani "Daj spokój, jego to nie interesuje i ma do tego pełne prawo". Czy nie lepiej wysondować najpierw, z kim mamy do czynienia, zanim się narazimy na status oszołoma?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: Fani Tolkiena monotematyczni ? (Strona 3 z 3)

Skocz do: