Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Logon Screen - Gandalf Returns to Hobbiton (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 09-08-2008 16:07    Temat wpisu: Logon Screen - Gandalf Returns to Hobbiton Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakiś czas temu reinstalowałem system ale dopiero dzisiaj znalazłem chwilę oraz chęci, żeby przywrócić swój ulubiony logon screen tolkienowski.
Logon screen czyli ekran logowania jaki widzimy przy wpisywaniu hasła do Windows lub wciskania ikony logowania jeśli ktoś hasła nie ma.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Logon screen nazywa się "Gandalf Returns to Hobbiton" i jego autorem jest Dayzed N. Confuzed.

Co trzeba zrobić, żeby cieszyć oczy takim zgrabnym ekranem logowania?
Oto czynności jakie musicie wykonać (jakieś 15 minut roboty wliczając ściąganie plików z netu).

1) Ściągnij plik logon screenu Gandalf.logonxp do ściągnięcia http://www.wincustomize.com/download.aspx?skinid=1167&libid=26

2) Ściągnij darmowy program Logon Studio
http://www.download.com/LogonStudio/3000-2344_4-10328444.html?tag=lst-0 -1

3) Instalujemy Logon Studio.
Po instalacji i uruchomieniu gdy spyta czy ma zarejestrować się jako edytor ekranów logowania. Wybieramy "Tak"

4) wybieramy przycisk Load i wskazujemy plik Gandalf.logonxp

5) znów przycisk Load, wchodziamy do C:\Program Files\WinCustomize\LogonStudio\Gandal i wskazujemy plik Gandalf.logonxp na pytanie czy nadpisać wybieramy "Tak"

6) wciskamy przycisk Apply, pokaże nam się próbka jak będzie wyglądał nasz ekran logowania. Wciskamy przycisk OK i Logon Studio się zamyka.

7) Odpalamy Panel Sterowania -> Czcionki
Z menu wybieramy Plik -> Zainstaluj nową czcionkę
Wskazujemy czcionkę Calligraphic.TTF z katalogu C:\Program Files\WinCustomize\LogonStudio\Gandal

i to już w zasadzie wszystko. Po restarcie komputera będziecie mieli wypasiasty tolkienowski ekran logowania. Mi osobiście nie podobał się jeszcze link do strony Johna Howa i napis Shutdown. Dlatego zmodyfikowałem dolny banner wywalając link do strony www co burzyło klimat moim zdaniem oraz napis Shutdown.

Jeśli chcecie użyć moich ustawień to skopiujcie pliki z załącznika:
Bitmap_201.bmp oraz Theme.ini do katalogu C:\Program Files\WinCustomize\LogonStudio\Gandal (nadpiszcie pliki)
Znów uruchomcie Logon Studio i wciśnijcie Apply a potem OK.

Na koniec mój tolkienowski logon screen wygląda tak:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Niech Szmoc Gandalfa będzie z Wami Pserwa

Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 09-08-2008 16:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku, niech Ci Eru to wynagrodzi w dzieciach! Nawet nie pomyślałem, że są ekrany logowania w tym stylu. Widzę jednak, że warto szukać. Dziś sobię zrobię w takim razie dzień na całkowitą zmianę stylu na Tolkienowski Z przymrużeniem oka

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 09-08-2008 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Folcwine napisał(a) (zobacz wpis):
Widzę jednak, że warto szukać. Dziś sobię zrobię w takim razie dzień na całkowitą zmianę stylu na Tolkienowski Z przymrużeniem oka

ja wiele razy szukałem ale w końcu udało mi się znaleźć tylko ten jeden warty naprawdę zainstalowania. Cała reszta to były albo mordki z filmu albo lokacje z filmu, ogólnie popelina filmowa.

Jak znajdziesz coś wartościowego to daj znać Uśmiech

Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 09-08-2008 21:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

myśle, że warte byłoby jeszcze to
http://www.xptheme.info/wallpaper/lotr

ale boli mnie, że nic nie mogę ściągnąć...nawet założyłem konto i dalej nie działa. a z innych działów prawie wszystko mogę pobrać, bo sprawdziłem ;/
Szczególnie mi się podoba styl windowsa który jest tym obrazkiem po lewo na dole.
I chyba nawet ktoś na forum angielskim pisał, że to pobrał i mu wszystko działa (dodał, że to nie tylko tapeta, a cały windows jest w tym stylu) -.-
Może Wam się poszczęści, jeśli będziecie chcieli to ściągnąć. Wtedy możecie odpisać jakim cudem Wam sięudało Z przymrużeniem oka

Morgomir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 42

Wysłany: 09-08-2008 21:29    Temat wpisu: Re: Logon Screen - Gandalf Returns to Hobbiton Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):

1) Ściągnij plik logon screenu Gandalf.logonxp do ściągnięcia http://www.wincustomize.com/download.aspx?skinid=1167&libid=26

Ten link coś nie działa. Na pewno jest dobry ?

Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 09-08-2008 22:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Link jest na pewno dobry, bo sam skorzystałem i się udało. Ale teraz rzeczywiście występuje jakiś błąd. Radzę poczekać, może padł serwer czy coś. Jak jutro nie będzie dobrze to zagadaj na pw do mnie, bo chyba mam wszystkie pliki.

edit. udało mi się zrobić taką skórkę windowsa jaką chciałem.
linku nie wstawię, bo nie działa, w ogóle się dziś sieć zbiesiła na mnie, więc niestety podam uzyskanie tej skórki drogą okrężną.
w google wpisujemy "LOTR-Gondor (Final) visual xp" pierwszy wynik to powinna być strona www.themexp.org i też tam wchodzimy. w środkowej części strony powinien być plik o pełnej nazwie "LOTR-Gondor (Final) by GazmanAus *
(XP Visual Styles)" a więc ten ściągamy. potem już łatwo.

wystarczy ściągnąć, zainstalować, a potem tylko zapisać nowy profil w wyglądzie. Jak dla mnie BOMBA !

wybaczcie za tak niedokładny opis, chętniej bym wszystko podał na talerzu, ale możliwości techniczne, na które nie miałem wpływu mnie ograniczyły. Ktoś będzie bardzo zainteresowany, a nie do końca wywiedziany w tym jak tu opisałem, piszcie na PW Z przymrużeniem oka

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 10-08-2008 14:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku, fajne, ale czy pokazuje się tez jak ktoś ma tylko jednego użytkownika, więc nie pojawia się ekran wyboru ikony / hasła? Bo jak to się pojawi w miejsce logo Windows w trakcie ładowania, to warto się pobawić w ściąganie, ale jeśli jest widoczne tylko w ekranie logowania przy kilku użytkownikach to mi się nie przyda.

Folcwine, podoba mi się tylko podmiana paska narzędzi na dole (? zapomniałam anzwę, jak mam takm szybbkie uruchamianie) i menu start->programy.

Ja mam gdzieś zachowany styl dla Win'98 Alien Commemoration, który działa tez pod XP. To był mój ulubiony temat, aczkolwiek nie używałam tapety ani kolorystyki, tylko animację kursorów, wygaszacz ekranu i dźwięki, bomba wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Warto było nastawić głośniki na full i opróżnić kosz przy niczego nieświadomych gościach podziwiających wygląd kursorów Złośliwy uśmiech Z przymrużeniem oka Teraz podejrzewam są ciekawsze full wypas wodotryski, ale od dawna się nie bawię takimi rzeczami, windowsowska srebrna Luna mnie w pełni zadowala, a wygaszacza nie używam, mam tylko ikony Mój komputer itd. podmienione na herby elfickie. Jakby ktoś chciał ikonki podmienić, to załączam te kilka których używam: Elwë, Eärendil, Fëanor (podwójny, bo to mój kosz, jakoś tak wyszło Z przymrużeniem oka ale mam go też w innej wersji na inny skrót), Fingolfin, Finarfin, Finwë i Gil-galad plus Gwiazda Fëanora. Pewnie są na to inne sposoby, ja podmieniłam klikając na ikonę i we właściwościach wybierając "zmień ikonę", ikony mam wgrane na stałe w katalogu Moje obrazy).

Kiedyś miałam jeszcze czar z BG1 jako dźwięk ładowania i zamykania Windows, ale już się tym nie bawię, aczkolwiek można by zrobić temat tolkienowski i dodać w to miejsce Galadrielę z początku FotR. W ogóle można samemu zrobić sobie temat zmieniając to i owo.

Aczkolwiek ponoć w XP trzeba mieć najpierw jakiś program, który pozwala podmieniać styl na inny?) Albo inaczej - co trzeba zrobić, by wgrać własny ekran logowania/ładowania Windows? Czyli zamiast niebieskiego tła i logo XP miałabym tam co mi się podoba?

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 10-08-2008 15:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

ale czy pokazuje się tez jak ktoś ma tylko jednego użytkownika, więc nie pojawia się ekran wyboru ikony / hasła? Bo jak to się pojawi w miejsce logo Windows w trakcie ładowania, to warto się pobawić w ściąganie, ale jeśli jest widoczne tylko w ekranie logowania przy kilku użytkownikach to mi się nie przyda.

U siebie sprawdziłem z hasłem i bez, działa przy jednym użytkowniku normalnie. Jak nie masz hasła, to pokazuje się sam obrazek w miejsce ekranu powitalnego Windowsa Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Logon Screen - Gandalf Returns to Hobbiton (Strona 1 z 1)

Skocz do: