Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie dopuszczajcie lęku do serc." Galadriela, Władca Pierścieni

Temat: Galeria Artystów Forumowych (GAF) (Strona 45 z 214)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 212, 213, 214  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Meldagor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 447

Wysłany: 29-04-2008 00:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy Nerdanela nie powinna mieć przypadkiem rudych włosów...? hmmmm...
(pewien nie jestem, ale coś mi po głowie chodzi)
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3870

Wysłany: 29-04-2008 00:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Meldagor, nie ma dowodów za ani przeciw, wiemy że jej ojciec, krewni i 3 z 7 synów byli rudzi, ale o niej nic. Można się domyślać, że była ruda, ale wtedy pewnie JRRT by napisał, że Maedhros i bliźniacy mieli rude włosy po matce, a nie po jej krewnych. Myślę, że tutaj interpretacja jest dowolna.

Edit. Ponoć w Vinyar Tengwar #41 jest informacja, że Nerdanela miała brązowe włosy (brown). Mahtan też nei miał czysto rudych, zaś M i bliźniaki raz są red brown, auburn, raz copper haired, a to zdaje się różne odcienie rudego - od ciemnego, prawie brązowego do jasnego miedzianego.

Edit 2. A dokładniej:
Vinyar Tengwar 41 napisał(a):
Nerdanel herself had brown hair and a ruddy complexion"

Brązowe. Zaś jaki odcień brązu (czy aby nie rudawy?) to już kwestia interpretacji Z przymrużeniem oka

Natolin - Dobry start, ale idealnie nie jest. Popracuj nad sylwetkami męskimi i damskimi, Nerdanela powinna być mniej męska. Z drugiej strony niektórzy wyobrażają ją sobie jako dosyć muskularną "kowalkę", która ponoć była przeciętnej urody (na elfie standardy), więc kto wie, może trafiłeś.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1082
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 30-04-2008 11:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Seregon, Sirielle, Marille i Achiko, cieszę się, że podobał Wam się wilczek i Mandos. Z przymrużeniem oka
Nie wydaje mi się, aby wilczek miał ludzkie oczy, porównałam jeszcze ze zdjęciami wilków au naturel, w istocie mają takie migdałowate oczy z czarna okrąglą źrenicą.

IMHO nowy wątek z pracami nietolkienowskimi nie jest potrzebny, tylko mnożyłby już istniejące tematy artystyczne. Myślę, że wystarczy nam ten temat, w tym temacie nie określono jasno, że mają być tylko i wyłącznie tolkienowskie dzieła. Język

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 30-04-2008 12:17    Temat wpisu: Re: Galeria Artystów Forumowych (GAF) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A jednak został:
dziowanna napisał(a) (zobacz wpis):
Możemy umieszczać swoje tolkienowskie, okołotolkienowskie (ale się tych przymiotników wytworzyło) prace.

IMO to jest wyraźna informacja i w zasadzie tego się tu trzymamy od początku.

A jednocześnie jest sporo osób na forum, które mają więcej ciekawych prac do pokazania, po co mają na siłę przedstawiać je jako tolkienowskie czy rezygnować z ich pokazania.

Wg mnie mamy sporo wątków nt prac forumowiczów i powoli robi się bałagan, nie wiadomo gdzie czego szukać lub gdzie coś umieścić. Ja bym wolała szkice osobno, ukończone grafiki tolkienowskie osobno (tutaj) a całą resztę ukończonej twórczości plastycznej gdzie indziej. I taki też z reguły jest podział na art forach (z wyłączeniem obrazów pracami JRRT inspirowanych, oczywiście) - są galerie prac gotowych, szkicowniki i wątki z pracami w toku, przykłady z ConceptArt i Epilogue. Inaczej się ogląda gotowe prace, a inaczej szkice. Hobbiton to nie jest forum poświęcone rysowaniu, ale skoro już nam się takie tematy pojawiły, to warto je utrzymać w jakimś porządku. Do tego - jak już mówiłam - jest wątek z pracami naszych rąk, bardzo ogólny. Warto doprecyzować czy chodzi tam o prace przestrzenne czy ogólnie rozumianą twórczość wszelaką.

No, ale może niech się admini wypowiedzą jaki rodzaj porządku jest na forum pożądany.

Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 30-04-2008 16:04    Temat wpisu: Re: Galeria Artystów Forumowych (GAF) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

No, ale może niech się admini wypowiedzą jaki rodzaj porządku jest na forum pożądany.

Pozakładajcie odpowiednio nazwane tematy z takim podziałem, jak Wam odpowiada, a ja w wolnym czasie przeniosę do nich starsze wpisy.

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1082
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 30-04-2008 19:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie bedę polemizować, cytat Dziowanny ucina moje argumenty. Uśmiech Inna rzecz, że trafiały się tutaj, oprócz moich, prace nie do końca tolkienowskie.
Skoro Nifrodel zezwoliła na zakładanie nowych wątków, to w takim razie je założymy. Śmiech
Czyli warto byłoby, jak pisałaś Sirielle, stworzyć trzy tematy (jeden już jest):
- ten, który mamy GAF->ukonczone tolkienowskie dzieła
- dzieła nietolkienowskie
- szkice (myślę, że trzeba utworzyć oddzielny temat, gdyż poradnik początkującego jest tematem na porady i kwestie teoretyczne, a na galerię szkiców przydałby się nowy), aha, jeśli chodzi o szkice, IMHO można sobie darować rozroznienia na tolkienowskie i nietolkienowskie.

BTW Twój szkic moim zdaniem jak najbardziej pasuje tutaj do galerii, to piękny malarski portret, a nie szkic. Z przymrużeniem oka Toż Maedhros?

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 30-04-2008 20:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W żadnym wypadku, moi Quendi nie mają oślich uszu Z przymrużeniem oka To wariacja na temat niedokończonego obrazka nietolkienowskiego, test smoczych łusek, który przerodził się w prawie maskę i skończył nadmiarem pędzla glow w Painterze. Niektórzy tak nadużywają tego czy burn/dodge, łatwo to poznać po przesazonym kontraście. To wg mnie błąd, kontrast nie może być tak sztuczny, a kolory wywabione aż do bieli (jeśli celujemy w realizm, nie używamy czystej bieli, czerni i szarości, których nie ma w naturze).

Hmm, ja myślałam o tych szkicach bardziej jako o nauce, dlatego pomyślałam o włączeniu ich do poradnika. Trochę mieszam w stosunku do poprzedniej wypowiedzi, ale nie sądzę by było tutaj wielu chętnych do dzielenia się szkicami na co dzień, to jest jednak towar na fora dla rysowników, gdzie prezentuje się je aby się razem uczyć na ich przykładzie, wzajemnie mobilizować do szkicowania czy jako zapis procesu, dziennik postępów - jak kto woli. Na forum tolkienowskim taki wątek nie bardzo ma sens, chyba, że to np. szkice/studium twarzy bohaterów z książek JRRT - wtedy jesteśmy zainteresowani, możemy pomarudzić i się wzajemnie poinspirować.
Sama już nie wiem jak to rozwiązać. Na dziś warto otworzyć przede wszystkim temat z pracami nietolkienowskimi.

Można zawsze założyć, że jak ktoś się uczy i chce opinii i porad, albo przeciwnie ma szkic, rysunek, który może stanowić podpowiedź dla innych to wrzuca go do poradnika (np. studium proporcji postaci ludzkiej, rzeczy typowo edukacyjne czy choćby przykład zastosowania kolorowego papieru, jaki dodała Achika). Zaś szkic "fabularny", którego ktoś nie będzie kontynuować, ale jest on na tyle ciekawy by się nim podzielić - wrzuca go tutaj - jeśli obrazek jest pracami JRRT inspirowany - lub do wątku obok, jeśli to inna tematyka. Mówiąc fabularny mam na myśli coś więcej, niż uchwycenie proporcji. Ewentualnie robimy trzeci wątek ze szkicami i wrzucamy tam wszystkie - od dziś, bo jak niby Nifrodel miałaby dokonać podziału obrazków już zamieszczonych.

Aczkolwiek podział na to co szkicem jest, a co nie jest subiektywny i nierówny, więc chyba jednak lepiej zrobić 2 wątki tematyczne (JRRT i nie-JRRT) i wystarczy gdy dodamy w poście informacje, że pokazujemy szkic, a nie dzieło gotowe.

Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 01-05-2008 14:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wg mnie trzeba rozróżnić tolkienowskie i nietolkienowskkie, ale nie ma po co rozróżniać szkiców od ukończonych, bo w końcu to nie Forum plastyczne. Uśmiech Język A jest to Forum Tolkienowskie, więc naturalne zdaje się rozdzielenie tolkienowskich i nietolkienowskich. Rycerz

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 44, 45, 46 ... 212, 213, 214  Następna

Temat: Galeria Artystów Forumowych (GAF) (Strona 45 z 214)

Skocz do: