Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Spadek tolkienowski (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 12-02-2008 01:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dag O'Berth napisał(a) (zobacz wpis):
Uśmiech i cały testament napisać własnoręcznie i opatrzyć podpisem i datą.
natomiast zapis (konkretnych rzeczy) to prościzna: mój zbiór tolkienaliów (wyliczyć) zapisuję (mortis causa) Dag O'Berthowi (przykładowo Z przymrużeniem oka ale się nie obrażę).

Hehe, mówisz, że Dag O'Bertowi? Tio też jakis pomysł Uśmiech Zamierzam zbierać to jeszcze dłuuuugie lata, a na razie toto nie przekracza 100 publikacji, ale pewnie będzie więcej. Z czasem. Więc się przygotuj na tachanie dużych maneli Uśmiech Lepiej notarialnie, bo pismo ręczne można podważyć.
poz
tal

Dag O'Berth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 267

Wysłany: 12-02-2008 10:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wymyśliłem (powiedzmy, że ja Uśmiech) ciekawe rozwiązanie z tymi spadkami. Mianowicie "układ o przeżycie" (jak ci dzielnicowi, i nie chodzi o policję)

Tolkieniści dobierają się w pary Uśmiech i zawierają układ, kto kogo przeżyje ten przejmuje zbiory drugiego. Ma to ten bonus, że (jak w "Nieśmiertelnym") "there can be only one" w perspektywie i wszystkie tolkienalia znajda się kiedyś w jednej Ręce. (Zgromadzone i związane w ciemności oczywiście, w krainie Mordor, gdzie zaległy cienie).

Dobre, nie?

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 12-02-2008 10:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dag O'Berth napisał(a) (zobacz wpis):

Tolkieniści dobierają się w pary Uśmiech i zawierają układ, kto kogo przeżyje ten przejmuje zbiory drugiego. Ma to ten bonus, że (jak w "Nieśmiertelnym") "there can be only one" w perspektywie i wszystkie tolkienalia znajda się kiedyś w jednej Ręce. (Zgromadzone i związane w ciemności oczywiście, w krainie Mordor, gdzie zaległy cienie).

Dobre, nie?

Dobre, całkiem niezłe, czyli wszystko w zostaje w "rodzinie"/sekcie/mafii/zakonie (niepotrzebne skreślić). Rozumiem że Ty i Tallis to już piersza tajna komórka tej tajnej organizacji. Które z Was przeżyje dłużej, weźmie do pary jakiegoś innego wolnego tolkienistę. A to ci pomysł Język całkiem sprytny. Jeszcze zrobi się z tego jakiś rodzaj zakonu rycerskiego, bo przecież tak zgromadzonych skarbów trzeba będzie orężem bronić Pserwa

Edytuję ten sam wpis, żeby nie robić spama:
TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
Ale za to jaka motywacja do przeżycia jak najdłużej! Śmiech

Ale jaki to super motyw dla powieści kryminalnej! Spox Pserwa Jestem rozwalony Juz widzę te nagłówki w brukowych gazetach: Niewyjaśnione morderstwa wśród miłośników J.R.R. Tolkiena i Możliwy motyw zbrodni - przejęcie zbioru bibliotecznego.

Po przemyśleniu sprawy, to chyba jednak nie jest dobry pomysł...

Ostatnio zmieniony przez Miriel dnia 12-02-2008 16:02, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 12-02-2008 15:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale za to jaka motywacja do przeżycia jak najdłużej! Śmiech

Natolin

Wpisy: 382

Wysłany: 12-02-2008 17:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam młodszego brata, ale przynajmniej teraz nie wyobrażam go sobie jako powiernika mojej kolekcji tolkienowskiej. Nie widzę też innej odpowiedniej do tego osoby. albo sprzedać na aukcji, a uzyskane w ten sposób pieniądze dać na cele dobroczynne oddać ją do biblioteki. Choć nie chciałbym by przechodziła w cudzych rękach Skrzywienie . Ale na razie się tym nie przejmuję, bo do śmierci mi trochę mi lat zostało (przynajmniej mam taką nadzieję Uśmiech ).
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wysłany: 12-02-2008 18:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):

Ale jaki to super motyw dla powieści kryminalnej! Spox Pserwa Jestem rozwalony Juz widzę te nagłówki w brukowych gazetach: Niewyjaśnione morderstwa wśród miłośników J.R.R. Tolkiena i Możliwy motyw zbrodni - przejęcie zbioru bibliotecznego.
Po przemyśleniu sprawy, to chyba jednak nie jest dobry pomysł...

I dlatego - co by nie było takich okazji do morrrdu Śmiech - w naszym prawie nie ma takiej możliwości - nie można podpisać umowy o przezycie - kto kogo przezyje ten bierze majątek drugiego. Można jednak umówić się nieoficjalnie, a po latach zapisać sobie nawzajem w testamencie.
poz Uśmiech
tal

Dag O'Berth

Wpisy: 267

Wysłany: 12-02-2008 19:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel Mirima napisał(a):
Ale jaki to super motyw dla powieści kryminalnej!
Albo serialu. Love Cold Case (już widzę nostalgiczne przebitki młodych i żwawych kolekcjonerów, wobec ich stetryczałej, sknerskiej i smaugowatej zgrzybiałości Uśmiech )

TallisKeeton napisał(a):
w naszym prawie nie ma takiej możliwości - nie można podpisać umowy o przezycie - kto kogo przezyje ten bierze majątek drugiego. Można jednak umówić się nieoficjalnie, a po latach zapisać sobie nawzajem w testamencie.

Hmm, to może dokonać zapisu z zastrzeżeniem warunku? Uśmiech i w tym warunku poupychać różne rzeczy np. nie dotyczy otrucia, zasztyletowania, ustrzelenia itp. i dodatkowo "jeśli i on mi zapisał"?

no mam twórczy zmysł...Uśmiech Idea kumulacji tolkienaliów jest pociągająca. Powiedzmy wchodzą one do specjalnej puli i organizowany jest turniej ....Uśmiech albo w stosunku procentowym do posiadanego zbioru następuje przyrost między kolekcje żyjących na zasadzie "actio łosoś" Z przymrużeniem oka ....albo... Pserwa

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Spadek tolkienowski (Strona 2 z 2)

Skocz do: