Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Nuty do fragmentów utworów Howarda Shore'a (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 04-06-2007 19:42    Temat wpisu: Nuty do fragmentów utworów Howarda Shore'a Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zakładam na prośbę kolegi.

Czy można skądś zdobyć nuty na fortepian lub pianino niektórych motywów z utworów z ekranizacji Jacksona?? Nie chodzi oczywiście o sheety do kompletnych utworów, bo te są płatne i w ogóle nielegalne prawa autorskie itd itp., tylko do fragmentów, niektórych motywów np. Lothlorien, lub motyw Shire.
Czy ma ktoś coś takiego na dysku, lub zna linka i mógłby się podzielić?? Uśmiech

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 04-06-2007 21:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jedyne zapisy nutowe o jakich wiem, to te z insertów do wydań muzyki
pt The Complete Recordings. Przy opisie każdego tematu są takim maczkiem wydrukowane, ale da się odczytać. Niestety nie całośc a sam temat - jedna, dwie czy trzy linijki nut. Ale myślę, ze być może w dobrych sklepah muzycznych, takich, które mają także nuty można coś takiego zdobyć w całości. Przecież nadal sprzedaje się nuty (fortepian, gitara itp) do wielu popularnych utworów i popowych i klasycznych i folkowych - więc chyba i te filmowe nie są poza rynkiem?
poz Uśmiech
tal

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 16-08-2007 20:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znalazłam linkę do tych nut. To jest sklepik TolkienTown.com i mają nuty/akordy ze słowami za imho bardzo przystępne ceny, bo ok 15 dolców. Tytuły są w rodzaju "ROTK/Vocal/Piano/Chord Book".

http://www.lotrfanshop.com/lotrshop/audio.asp

poz
tal

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 04-01-2008 19:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znalazłam fragment nut do "In dreams" śpiewanej przez Enyę. Wpiszcie w wyszukiwarce obrazów google "in dreams Howard Shore" Powinno być na drugiej stronie. Jednakże jest to tylko krótki fragment, lecz bardzo ładny.

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 04-01-2008 21:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już w zasadzie nieaktualne bo zdobyłem te sheety swoimi sposobami Uśmiech
Można zamknąć Uśmiech

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Nuty do fragmentów utworów Howarda Shore'a (Strona 1 z 1)

Skocz do: