Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Pośród Mędrców tylko ja badam sprawy hobbitów: to skromna gałąź wiedzy, lecz pełna niespodzianek." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Kategoria Tolkienowska na Nonsensopedii (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Natolin
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 382

Wysłany: 01-10-2007 15:26    Temat wpisu: Kategoria Tolkienowska na Nonsensopedii Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Kategoria:Tolkien
Ta kategoria na Nonsensopedii, encyklopedii humoru jest dość skromna, bo ma tylko 11 artykułów. Zachęcam serdecznie wszystkich Forumowiczów do współpracy. Tylko pamiętajcie waszę artykuły muszą być naprawdę śmieszne Język .

A po za tym uważam, że artykuł o Gollumie jest najlepszy Spox .

Ostatnio zmieniony przez Natolin dnia 06-11-2007 17:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 01-10-2007 18:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tiaaa... Najbardziej podoba mi się to zdanie:
W zabawnym wierszyku zaszyfrował datę swojej śmierci, kiedy jeszcze żył.
Pomijając to, ze prawdopodobnie był to przypadek (no tak! ale to ma być "śmieszne"!), to czy mogłbym zaszyfrować datę śmierci, kiedy już nie żył?

Natolin napisał(a) (zobacz wpis):
Tylko pamiętajcie waszę artykuły muszą być naprawdę śmieszne Język .

No i w tym problem. Ponieważ IMHO te artykuły nie są śmieszne, a do tego wiele informacji sie tam powtarza (np. opis Aragorna: kochał się we Frodzie, opis Froda: kochał się w Aragornie). Poza tym (pewnie jestem przewrażliwony) rarzą mnie ciągłe powtórzenie w tekstach: "Jakiś czas interesowały się jej kupnem Nazgule, ale w końcu wybrały na kupno Minas Morgul" itd., itp.

Nie sztuką jest pisac bez sensu i głupio, sztuka jest pisać z sensem i śmiesznie. Ale to tylko moje zdanie, nie sugerujcie się nim. Śmiech Pserwa Jestem rozwalony
Powrót do góry

Natolin

Wpisy: 382

Wysłany: 06-11-2007 17:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podjąłem próbę zmiany tej skromnej i mało śmiesznej kategorii. Na pierwszy ogień pójdzie artykuł "Śródziemie" przy artykule o J.R.R. Tolkienie najważniejszy w kategorii. Dodałem do podartykułu "Historia", gdzie dotąd było tylko jakieś głupoty o paszporcie Polstatu, oczywiście zmienioną historię Początku Dni.

Oceńcie to prooooooszęęęęę Proooszę prooooooszę . Oto [url=http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Śródziemie]link[/url].

Ostatnio zmieniony przez Natolin dnia 26-01-2008 14:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Meldagor

Wpisy: 447

Wysłany: 06-11-2007 21:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż mi powiedzieć?
Tłumaczenie Silmarilionu na łozizne zdaje mi się już było na tym forum, a ten artykuł, oprócz "złozinienia" nazw nic nie wnosi. Napisane jest to językiem dość dziwnym, bo ni to potocznym, ni to naukowym i ni to nie wiem jakim Jestem rozwalony . Jedynym elementem, który wywołał u mnie lekki uśmieszek był oryginalny podział Ainurów na Wielkomocarzy i Słabomocarzy Z przymrużeniem oka . Nie pasuje mi też ten wielokropek na zakończenie. Bądź co bądź jest to artykuł encyklopedyczny, a jeszcze nie widziałem, żeby artykuły w encyklopedii kończyły sie wielokropkiem wszystko mi się pomieszało

Aaaaale... Ja mam dziwne poczucie humoru, i ogladając telewizję rzadko się śmieje, gdy w tle słychac takie "hahaha", więc proszę nietrkatować mojego posta jako "zdania ogółu". Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Kategoria Tolkienowska na Nonsensopedii (Strona 1 z 1)

Skocz do: