Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"- Wolałbym, żeby się to nie zdarzyło akurat za mojego życia - powiedział Frodo. - Ja także - odparł Gandalf. - Podobnie jak wszyscy, którym wypadło żyć w takich czasach. Ale nie mamy na to wpływu. Od nas zależy jedynie użytek, jaki zechcemy zrobić z darowanych nam lat." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Rhapsody (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RosaArvensis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 106

Wysłany: 11-08-2007 14:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż... jeden z członków zespołu, Alex Staropli, powiedział w jakimś wywiadzie:
Cytat:
Wcześniej mieliśmy zamysł by stworzyć muzykę i napisać teksty o tym i chcieliśmy od razu się za to wziąć wraz z pozwoleniem, które było potrzebne by sprawa była klarowna i legalna, ale w końcu nie dostaliśmy pozwolenia rodziny Tolkiena, która posiada te prawa. Ale nie to jest ważne, jesteśmy szczęśliwi z naszą sagą...

"O tym" - czyli o Władcy.
Ja generalnie lubię Rhapsody, brzmienie i głos wokalisty. Ale to pewnie lepiej, że nie dostali tego pozwolenia. Kto wie co bym z tym zrobili i był by obciach Język
Powrót do góry

Mornen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 17-08-2007 19:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak mieli w planie, projekt muzyczny, który miał opowiadać całą historię zawartą we Władcy Pierścieni, ale nie doczekali się odpowiedzi od rodziny Tolkienów. Jak mówił wokalista Rhapsody Fabio Lione, zdenerwowali się na nich i powróciło do swojej własnej historii, która jak dla mnie też jest wspaniała. W wywiadzie z Fabiem mówił też, ze Tolkienowie w podobnej sprawie odmówili Blind Guardian.
Tutaj podaję cytat:
Cytat:
Mieliśmy plan związany z "Władcą Pierścieni"...inaczej mówiąc, album opowiadający całą tą historię. Niestety, rodzina Tolkienów, która wkrótce odmówiła Blind Guardian w podobnej sprawie, zdenerwowała nas, przez 6 miesięcy zwlekając z odpowiedzią o udzielenie nam praw.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Rhapsody (Strona 2 z 2)

Skocz do: