Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów (Strona 1 z 20)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 18-07-2007 11:17    Temat wpisu: Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No, nareszcie... mogę napisać, że pierwsze prace z nagraniem płyty zostały zakończone. Po wielu bojach Jestem rozwalony piosenki zostały wybrane, zaśpiewane, nagrane i przygotowane do wydania Śmiech . Tematyka: różnorodna Z przymrużeniem oka Są piosenki hobbickie, elfickie, ludzkie a nawet jedna entowa Spox Do słuchania, do śpiewania przy ognisku...
Jeden z utworów poznaliście w tym roku - to "Gondolin zdradzony"

Teksty piosenek napisali: Avari uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy , Nifrodel Love , Adiemus Piwko , Emma Scyther kwiatek dla ciebie, dziękuję , Rodonnil brawo i Preciouss raz, dwa, raz, dwa, tempo! . Muzykę do wszystkich utworów napisał Jacek Wanszewicz i on także całość nagrał i przygotował chwała wam, chylę czoła, dzięki .
Prace nad płytą trwały strasznie długo, ponieważ powstawała ona w chwilach wolnych od V-erowych obowiązków.

Na początek tyle wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Teraz czeka nas drugi etap powstawania płyty - trochę papierkowej roboty, potem szukanie wydawcy i już Jestem rozwalony Robota na jakieś pół roku Z przymrużeniem oka
O postępach w pracach postaram się pisać na bieżąco Jestem rozwalony

Moje Śródziemie

Ostatnio zmieniony przez mONA dnia 14-07-2008 21:02, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3852

Wysłany: 18-07-2007 11:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wspaniała informacja! Elfik Jestem za Oby ta papierkowa robota nie trwała aż tak długo. Pół roku, ojjjj ciężko będzie.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 18-07-2007 12:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A jak będzie wyglądał okładek? Język
A pełny śpis piosenków można prosić? Uśmiech Saurona ;D
A...
A jeszcze będę miał inne pytania Jestem rozwalony (ale to już nie tą razą Pserwa )

Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wysłany: 18-07-2007 12:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Okładek jeszcze w fazie wymyślania Z przymrużeniem oka Pierwsze projekty się pojawiają powoli - jak się pomysła ukształtuje - przedstawię ją Z przymrużeniem oka

Pełny spis utworów pojawi się, gdy papierowe formalności Jestem rozwalony zostaną zakończone. Bo może się okazać, że autor tekstu nie zgodzi się na publikację piosenki i wtedy trzeba będzie z niej zrezygnować.

I jeszcze jedno - na 90% zrezygnujemy z pełnej nazwy "Drużyna Trzeźwych Hobbitów" - raczej zostaniemy przy wiele mówiącym skrócie DTH Z przymrużeniem oka

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Adiemus

Wysłany: 18-07-2007 12:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakby było za dużo luźnej przestrzeni po czyjejś niezgodzonej piosence, to zawsze możecie dograć Ungolianta na szybkiego Język
Powrót do góry

Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 18-07-2007 14:23    Temat wpisu: Re: Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów :D Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

mONA napisał(a) (zobacz wpis):

Teksty piosenek napisali: Avari :ele18: , Nifrodel :love: , Adiemus :piwo: , Emma Scyther :ele10: , Rodonnil ^:D i Preciouss \:D/ .

Eee... a Vilva? Jej piosenki z cyklu "Terapia" to przecież perełki. Czy chodzi o to, że są na melodię znanych przebojów?

Adiemus

Wysłany: 18-07-2007 14:43    Temat wpisu: Re: Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów :D Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Achika napisał(a):
chodzi o to, że są na melodię znanych przebojów
Tyś powiedziała Język
W tym właśnie problem -trzeba by było wyłożyć niesamowitą kasę dla Zaiksu Jestem przeciw
Ale że perełki -pełna zgoda! Spox

Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wysłany: 18-07-2007 14:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Teksty piosenek wybranych na płytę są autorstwa w/w osób Z przymrużeniem oka Nie da się na płycie zamieścić wszystkich piosenek śpiewanych przy ognisku. Na dodatek musiały to być teksty autorskie a nie przeróbki znanych piosenek. Tak samo muzyka - musieliśmy zrezygnować m.in. z Żali Arweny i Żali Balroga - muzyka była adaptacją melodii mniej lub bardziej znanych utworów. Nagranie i wydanie takowych piosenek mogłoby się wiązać z problemami z ZAIKSem.

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Następna

Temat: Płyta Drużyny Trzeźwych Hobbitów (Strona 1 z 20)

Skocz do: