Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: książka "Ostatni Władca Pierściena" - opinie (Strona 5 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 18-07-2006 13:34    Temat wpisu: Jeskow Kirył- "Ostatni Powiernik Pierścienia" Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Śmierdzi mi to tandetą, ale może ktoś kupi Jestem rozwalony

Jeskow Kirył
Ostatni Powiernik Pierścienia
Wyd.:Fabryka Słów
ISBN: 83-88431-28-5
Wymiary: 125x195
Oprawa: miękka
Data wprowadzenia: 25-07-2005

Strona http://www.gandalf.com.pl/b/ostatni-powiernik-pierscienia/ pisze:

Cytat:
Alternatywna historia Śródziemia, próbująca wykazać, że zwycięzcy ludzie i elfy zamanipulowali historią, dokonując czystek etnicznych w Śródziemiu.
Mordor buduje cywilizację technologiczną, wynajduje proch, buduje huty i fabryki, ale ma kłopot z żywnością, bo to kraina jałowa rolniczo.

Elfy, ludzie z Gondoru, a przede wszystkim Biała Rada Magów, stoją na straży tradycji, życia w zgodzie z przyrodą i przykazaniami ojców. Zawiązują antymordorską koalicję, celem "ostatecznego rozwiązania kwestii mordorskiej". Zwycięstwo na Polach Pelennoru to sygnał do etnicznych czystek i zniszczenia podstaw gospodarki Mordoru.

Zaczyna się walka tajnych służb elfów i Kapituły Nazguli o pozyskanie potężnych sojuszników...

-Albert Einstein
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 18-07-2006 13:49    Temat wpisu: Re: Jeskow Kirył- "Ostatni Powiernik Pierścienia" Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mellorn napisał(a) (zobacz wpis):
Śmierdzi mi to tandetą, ale może ktoś kupi Jestem rozwalony

Wznowienie pod zmienionym tytułem? Uśmiech Saurona ;D Kupią pewnie tylko naiwni. Nic nowego Szkoda pieniędzy moim zdaniem...

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Sarnond

Wpisy: 495

Wysłany: 18-07-2006 14:18    Temat wpisu: Re: Jeskow Kirył- "Ostatni Powiernik Pierścienia" Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):
Wznowienie pod zmienionym tytułem? Uśmiech Saurona ;D Kupią pewnie tylko naiwni. Nic nowego Szkoda pieniędzy moim zdaniem...

Chyba bardziej nowe tłumaczenie i - przy okazji - sprytny myk z "nowym imagem". Z przymrużeniem oka A w środku wciąż to samo...

Mellorn

Wpisy: 590

Wysłany: 18-07-2006 15:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):

Szkoda pieniędzy moim zdaniem...

Moim też.

Sarnond napisał(a) (zobacz wpis):

Chyba bardziej nowe tłumaczenie i - przy okazji - sprytny myk z "nowym imagem". Z przymrużeniem oka A w środku wciąż to samo...

Dokładnie tak Uśmiech

Patrząc na ostatnie miesiące zauważam, że publikacje (oczywiście nie klubowe- czyt. Simbelmyne i Aiglos Z przymrużeniem oka ) okołotolkienowskie w Polsce schodzą na przysłowiowe psy. Wpierw bardzo słaba książka Teodoro Gomeza - "J.R.R.Tolkien. Człowiek i twórca" , a teraz wznowienie książki, która nie cieszy się zbyt dobrą opinią w świeci zwolenników Mistrza. Aż strach patrzeć co przyszłość przyniesie... Jestem rozwalony
Zastanawia mnie również jeden fakt, a mianowicie gdzie podziewa się TE, gdy wydawane są takie książki? Przecież „Ostatni Powiernik Pierścienia” ingeruje w to co działacze TE z taką zaciekłością (czasami aż do przesady- patrz brak rysunków Mistrza w Aiglos nr 5) bronią. Może ktoś bardziej kompetentny mógłby rozwiać moje wątpliwości?(zdaje mi się, że gdzieś już o tym czytałem, ale pamięć mnie zawodzi)
Szkoda, że publikacja na większa skalę "Syna Gondoru" nie jest możliwa...

-Albert Einstein
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5824

Wysłany: 18-07-2006 16:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Zastanawia mnie również jeden fakt, a mianowicie gdzie podziewa się TE, gdy wydawane są takie książki? Przecież „Ostatni Powiernik Pierścienia” ingeruje w to co działacze TE z taką zaciekłością (czasami aż do przesady- patrz brak rysunków Mistrza w Aiglos nr 5) bronią. Może ktoś bardziej kompetentny mógłby rozwiać moje wątpliwości?(zdaje mi się, że gdzieś już o tym czytałem, ale pamięć mnie zawodzi)

No więc własnie, czy ktoś może odpowiedziec. Bo ja jestem MumakiL o małym rozumku i nic nie rozumiem. A poważniej. Tak już jest, że niestety, ale bezczelnośc bardzo czesto popłaca. Wyudaje się gniota, a cos co potencjalnie jest lepsze, nie może zostac wydane, bo ...., bo nie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 18-07-2006 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Cytat:

No więc właśnie, czy ktoś może odpowiedziec. Bo ja jestem MumakiL o małym rozumku i nic nie rozumiem. A poważniej. Tak już jest, że niestety, ale bezczelnośc bardzo czesto popłaca. Wydaje się gniota, a cos co potencjalnie jest lepsze, nie może zostac wydane, bo ...., bo nie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

W Rosji notorycznie nie przestrzega się praw autorskich dlatego rynek fanfików kwitnie bukiet dla ciebie, dziękuję i możliwe jest wydawanie takich książek jak Jeskowa czy Pierumowa. W Polsce, obiło mi się o uszy Z przymrużeniem oka, była awantura między Prószyńskim i S-ka a TE o Pierumowa (chodziło o wykorzystywanie nazw krain i postaci). Więc wznowień Pierścienia Mroku nie będzie Uśmiech Saurona ;D . Jeskow był troche sprytniejszy i nazw wiele nie wykorzystał AFAIR (a propos, komu pożyczyłam swojego Jeskowa? wieeeeeeeeeelgachny uśmiech bo sprawdzić nie moge tej wypowiedzi, czy jest zgodna z prawdą, nie żebym specjalnie teskniła za ta ksiażką Język). Jak widać, takie "zgniłe buraki homo sovieticus" jak wypociny Jeskowa maja się lepiej, niż porządne fanfiki, jak Pierumow Ratujcie bo go pobiję . Ogólnie polski wydawca może zdecydować się na publikację naruszającą międzynarodowe prawo autorskie...ale skończyć się to może nieprzyjemnościami. Rosjanom za to TE może... Spox (wiecie co Pserwa ) ech...

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Temat: książka "Ostatni Władca Pierściena" - opinie (Strona 5 z 5)

Skocz do: