Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Kim był Smok Księżycowy?? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luthien Tinuvel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 12-01-2006 22:27    Temat wpisu: Kim był Smok Księżycowy?? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od zawsze zastanawiało mnie czy są jakieś w ksiązkach Tolkiena dobre smoki. Słyszałam że Księżycowy Smok jako jedyny był dobry. Niewiem gdzie moge coś o nim znaleźć Smutek a bardzo mnie on interesuje. Pozatym ciekawią mnie lodowe smoki,czy są o nich jakieś informacje

szalcia
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133

Wysłany: 13-01-2006 15:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O ile mi wiadomo Księżycowy Smok występuje jedynie w "Łazikantach". Nie wiem czy można znleść jakieś o nim informacje poza tą książką (nie licząc tego forum Język ).

Pozdrowienia Elfik

P.S. O lodowych smokach nie wiem nic Smutek

...
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz wróci na stolicę."

† Arek Gołaś †
Powrót do góry

Elek
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 606

Wysłany: 13-01-2006 15:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dokładnie w Łazikantym ( nie w łazikantych ). Łazikanty to pies, który naraził się pewnemu czarodziejowi. Wyrusza w świat i w swej wędróce spotyka właśnie księżycowego smoka Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Elek dnia 17-01-2006 09:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 13-01-2006 18:33    Temat wpisu: Re: Kim był Smok Księżycowy?? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Luthien Tinuvel napisał(a) (zobacz wpis):
Od zawsze zastanawiało mnie czy są jakieś w ksiązkach Tolkiena dobre smoki.

W opowieściach o Śródziemiu, nie ma dobrych smoków. Smoki to dzielo Morgotha, i jako takie nie mogą byc dobre.

Cytat:
Słyszałam że Księżycowy Smok jako jedyny był dobry. Niewiem gdzie moge coś o nim znaleźć Smutek a bardzo mnie on interesuje. Pozatym ciekawią mnie lodowe smoki,czy są o nich jakieś informacje

Jak napisali Elek i Szalcia, w Łazikantach znajdziesz Księzycowego Smoka. Także smoka z Rude Dżila trudno uznac za do końca złego. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Nie jestem pewien czy o to Ci chodziło, ale u Tolkiena wystepują tzw. cold-drakes - to raczej zimne a nie lodowe smoki. W każdym razie jeden z nich w 2589 roku III Ery, zabił w Ered Mithrim Daina I (zob. WP, t.III, Dodatek B, s.477).

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Kim był Smok Księżycowy?? (Strona 1 z 1)

Skocz do: