Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Tytoń Ronalda (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Thomas Tealeaf
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 20-12-2005 17:51    Temat wpisu: Tytoń Ronalda Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam! Poszukuje wszelkich informacji o tytoniach jakie palił Tolkien. Obiło mi się o uszy, ze regularnie otrzymywał puszkę tytoniu z Holandii, ale nie wiem nic więcej na ten temat. Sam palę fajkę i chętnie bym sobie zakurzył coś co popalał mój ulubiony pisarz:d. Wie ktoś może jaki to był tytoń? Może być to informacja ogólna na temat gatunku tytoniu ( virgina, latakia itd) ale najlepiej było by gdyby ktoś podał nazwę tego tytoniu:p
Z góry dziękuje za odpowiedzi, jesli uraziłem "szefostwo" tym tematem w tym miejscu to przepraszam i obiecuje się poprawić.

Pozdrawiam
Thomas Tealeaf
Powrót do góry

Nellelórë
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 450

Wysłany: 20-12-2005 20:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na stronie Tolkien Society w dziale FAQ, dokładnie tutaj:

http://www.tolkiensociety.org/faq01.html#tobacco

możemy się dowiedzieć, że, po pierwsze, Christopher Tolkien, gdy jeszcze palił (już tego nie robi) lubił tytoń typu Navy Cut, a po drugie, że rodzina Tolkienów (za życia Ronalda) trzymała różne drobiazgi, jak nakrętki, uszczelki itp Z przymrużeniem oka w puszkach po tytoniu Navy Cut, których dużo było w domu, co wskazuje na to, że mieli jakiś związek z tym tytoniem. Przypuszczam, Thomasie, że nazwa ta powie Ci o wiele więcej niż mnie Elfik - w każdym razie na stronach http://www.growingshade.com/tobactypes.html i http://www.pipes2smoke.com/pipe_tobacco.htm znalazłam dużo informacji o różnych typach tytoniu, i nazwa Navy Cut odnosi się do sposobu cięcia i skręcania liści. Jest to styl charakterystyczny dla takich rodzajów tytoniu, jak Escudo, Three Nuns Slices czy Bengal Slices - ta ostatnia mieszanka zawiera spore ilości wspomnianej przez Ciebie latakii. Piękne nazwy hmmmm... Z przymrużeniem oka

Jak się okazuje, pytanie o rodzaj tytoniu, który palił Tolkien, jest na tyle powszechne, że trafiło do FAQ Tolkien Society, ale nadal bardzo niewiele wiadomo na ten temat... Obawiam się, że to, co napisałam powyżej, to bardzo ogólnikowa informacja, ale być może ułatwi Ci jakoś Twoje własne poszukiwania... Uśmiech
Powrót do góry

Thomas Tealeaf
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 20-12-2005 20:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wielkie dzięki za odpowiedz! Jaki to był tytoń nadal nie wiem, ale juz wiem jak pocięty tytoń lubił Tollers. Navy cut wychodzi z mody, że tak powiem, w XIX wieku popularny był ze wzgledu na długo przetrzymywaną wilgotność. Teraz gdy, tytoń nie przybywa do europy statkami nie ma zapotrzebowania na takią formę tytoniu, podobnie jak z tytoniem pociętym w płatki (Flake). Że nigdzie nie ma fotki jak Tollers nabija fajkę, ze bym sobie zobaczył puszkę...

Dzięki bardzo, a osoby które jeszcze coś wiedzą zapraszam do przekazania tego w tym własnie temacie:D
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Tytoń Ronalda (Strona 1 z 1)

Skocz do: