Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Wrócić oznaczałoby przyznać się do porażki i narazić na dalszą, gorzką klęskę w przyszłości." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: LotR - Ścieżki dźwiękowe - wersje limitowane a rozszerzone (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ascaia
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 19-12-2005 21:23    Temat wpisu: LotR - Ścieżki dźwiękowe - wersje limitowane a rozszerzone Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam!

Mam takie małe pytanko do wszystkich maniaków muzyki z filmu. Proooszę prooooooszę Niedawno doczytałam się, że (do każdego z filmów) oprócz
a) wersji podstawowej - plastikowa pudełko, okładka "plakatowa" bądź z kolekcjonerską kartą,
b) wersji limitowanej - skóropodobne opakowanie, książeczka lub DVD (Powrót króla), dodatkowe utwory, dodatki internetowe

na rynku (poza rynkiem polskim) ukazały się wersje Enhanced. Tyle wyczytałam ogólnikowo. Ponieważ pasjonuję się muzyką filmową w ogóle, w drugim ogóle - wszystkim co tyczy się twórczości Tolkiena i ekranizacji "Władcy pierścieni", co w szczególe daje chęć posiadania ślicznej kolekcji wydawnictw, zależy mi, by dokładnie wiedzieć czym różnią się poszczególne edycje (ilość utworów, czas trwania, itd).
Jeżeli macie jakieś informacje na ten temat to będę bardzo wdzięczna chwała wam, chylę czoła, dzięki

PS. c) jeszcze są zaplanowane wersje Complete Recordings, które mają zawierać nagrania całościowe, nie poddane obróbce i wyborom.

Ring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 20-12-2005 00:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Polecam ten serwis. Uśmiech

http://www.soundtrack.net/soundtracks/?cid=L&lid=t

Link przenosi do strony z listą tytułów soundtracków na literę L.
Przewiń listę do miejsca gdzie jest Lord of the Rings.

Powrót do góry

Ascaia
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 20-12-2005 11:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki Ring.
Bardzo interesująca stronka, ale...
informacji o wersjach ENHANCED niestety tam nie ma albo ja mało rozgarnięta przez ten świąteczny nastrój jestem. Są wersje limitowane opisane dla TT i RotK, brak dla FotR, ale o wersjach "rozszerzonych" słowa brak.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: LotR - Ścieżki dźwiękowe - wersje limitowane a rozszerzone (Strona 1 z 1)

Skocz do: