Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Widziałem trzy ery zachodniego świata, widziałem mnogie klęski i wiele bezowocnych zwycięstw." Elrond, Władca Pierścieni

Temat: Imiona, chronologie i genealogie tolkienowskie (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nellelórë
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 450

Wysłany: 28-02-2005 22:55    Temat wpisu: Imiona, chronologie i genealogie tolkienowskie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Natrafiłam dziś na trochę dziwną stronę tolkienowską, tutaj:

http://satan.aster.net.pl/~pradera/genealogy/index.html

Jest ogromna i niesłychanie bogata, poświęcona imionom i genealogiom tolkienowskim. Uwzględniono na niej każdą postać z dzieł Tolkiena, jej pochodzenie, stopnie pokrewieństwa z innymi, wszelkie essi i epessi, imiona we wszystkich znanych językach, o ile udało się je ustalić, ogromną chronologię dotyczącą dat urodzin i śmierci wszystkich postaci ze Śródziemia, dla których ustalenie tych danych było możliwe. Bogactwo informacji tam zawarte jest naprawdę imponujące, ale jednocześnie nie jestem do końca pewna wiarygodności przynajmniej niektórych z owych informacji, a niektóre z twierdzeń i teorii autora/ autorki są z całą pewnością wyssane z palca. Z jednej strony miejsce jest niezwykłe i niesłychanie przydatne, z drugiej wydaje mi się podejrzane...

Czy ktoś coś wie o tej stronie? Kto jest jej autorem? Włożył w nią niewiarygodną ilość pracy i zapału, i nie mogę pojąć, dlaczego nigdzie, na ważniejszych stronach tolkienowskich, nie ma do niej linków. Adres jest też trochę dziwny, jeśli się zastanowić hmmmm...

nie mam zielonego pojęcia, naprawdę nie wiem, mnie się nie pytaj pomocy! kwiatek dla ciebie, dziękuję
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3834

Wysłany: 28-02-2005 23:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wyglada na to, ze tylko sindarinskie imiona i przydomki tam sa - przynajmniej synow Fëanora, bo tylko tych szybko sprawdzilam.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5774

Wysłany: 01-03-2005 00:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hathor napisał(a) (zobacz wpis):
Wyglada na to, ze tylko sindarinskie imiona i przydomki tam sa - przynajmniej synow Fëanora, bo tylko tych szybko sprawdzilam.

Eee, tam nie ma Arakano syna Fingolfina, nawet pod sindarskim imieniem Argon. Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech I przestarzała genealogia Gil-galada i Orodretha. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech I dalej błąd w dacie śmierci Gil-galada - 4041 a było przecież 3441 (chyba, że czegos tu nie kumam). No i skąd data urodzin Gil-galada rok 400 I Ery? Moze zrobimy zawody - Kto znajdzie więcej błędów?? Język wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

A powaznie, na razie niezbyt moge rozgryźć zasadę funkcjonowania tej strony. Skrzywienie

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Imiona, chronologie i genealogie tolkienowskie (Strona 1 z 1)

Skocz do: