Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To był komplement - odparł Merry Brandybuck - I jak zwykle komplementy, nieprawdziwy." Meriadok Brandybuck, Władca Pierścieni

Temat: a_dreamer - muzyka Elfów (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Galadhorn
Strażnik Północy

Wpisy: 880

Wysłany: 14-01-2005 21:23    Temat wpisu: a_dreamer - muzyka Elfów Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzisiaj na Gwaith-i-Phethdain oraz na Niezapomince zamieściliśmy ciekawą kompozycję polskiego muzyka Adreamera do slów pieśni Tolkiena A Elbereth Gilthoniel. Adreamer skomponował ten utwór specjalnie dla naszych stron. Zapowiada też kolejne muzyczne wersje utworów Tolkiena w tłumaczeniu na języki elfów. Wydaje mi się, że muzyka Adreamera może przypaść wielu z Was do gustu bardziej niż prezentowana na G-i-P muzyka Jessici Butler.

Utwór Adreamera ściągniecie stąd: http://home.agh.edu.pl/~evermind/muzyka1/AElberethGilthoniel2.mp3

Kompozytor i wykonawca będzie wdzięczny za Wasze szczere opinie. Co sądzicie o tym utworze?

J.R.R. Tolkien, Zapiski Klubu Mniemań

Ostatnio zmieniony przez Galadhorn dnia 13-02-2005 10:08, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Breathing Water

Wysłany: 15-01-2005 11:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam
Cóż, najwyraźniej ocenię to jako pierwszy,
Ładny utwór, bardzo ciekawy, nie powiem, ale mi osobiście nie bardzo pasował ten "syntetyczny", jakby perkusyjny podkład.
Ogólnie może być Śmiech Polecam Jestem za

Pozdrowienia
Balduran

Ostatnio zmieniony przez Balduran dnia 15-01-2005 22:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Lerontarion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 15-01-2005 16:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi utwór się bardzo podoba- zwłaszcza wykonanie wokalne Uśmiech Natomiast podkład mi też jakoś nie podchodzi hmmmm... Ale ogólnie to świetnie, że ktoś z 'naszego podwórka' komponuje taką muzykę Uśmiech Brawo! brawo
Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 02-02-2005 13:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na Niezapomince zamieściłem dziś nową, dużo lepszą dźwiękowo wersję utworu a dreamera pt. A Elbereth Gilthoniel! Teraz plik ma ponad 5 MB, ale też i jakość jest dużo lepsza. Słychać nawet trel ptaków. Miłego słuchania!

Zajrzyjcie na http://home.agh.edu.pl/~evermind

I ciekawe jakie są Wasze opinie.

Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 10-02-2005 18:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elo, mellyn vuin! Oto na Niezapomince zaprezentowałem dziś nowy utwór a_dremera! Jest to Hymn Elendilich (słowa J.R.R. Tolkien, tłum. Adaneth i ja). Muzyka trochę celtycka, troszeczkę enyowata (a może się mylę? Kojarzy mi się odrobinkę w Watermark Enyi). Śpiewa a_dreamer (szkoda, że tak słabo słychać jego głos Płacz), słychać szum Morza Belegaer. Do tego mamy też sam podkład muzyczny jako oddzielny plik. A zatem i Ty, Anonymous, możesz zaśpiewać sobie hymn w domu. Tekst Hymnu Elendilich znadziecie tutaj.

Co o nim sądzicie?

Powrót do góry

Galadhorn
Strażnik Północy

Wysłany: 12-02-2005 17:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzisiaj na Czatowniku odbyło się spotkanie z a_dreamerem. Był to jeden z czatów pt. "Spotkania z ciekawymi tolkienistami". Oto zapis z tej rozmowy.

Przy okazji jak zwykle, nieustająco, zapraszam wszystkich na Czatownika, najbardziej znany polski czat tolkienowski:

http://home.agh.edu.pl/~evermind/chat.htm

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: a_dreamer - muzyka Elfów (Strona 1 z 1)

Skocz do: