Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Co do Morgotha jest na tej okładce?... (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sarnond
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 495

Wysłany: 09-01-2005 17:35    Temat wpisu: Co do Morgotha jest na tej okładce?... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanawiałem się co może przedstawiać rysunek, który zdobi okładkę Niedokończonych Opowieści w wersji oryginalnej wydanej przez Ballantine Books w 1988 roku. Przez długi czas było to bardzo rozpowszechnione wydanie (właściwie do tej pory jest), za to sam rysunek conajmniej intrygujący. Uśmiech Autorem jest Shelly Shapiro, która - o ile mi wiadomo - jest rysownikiem tworzącym nie raz i nie dwa ilustracje typowo tolkienowskie. Ma Ktoś jakieś pomysły do czego w samej książce może odnosić się wizja z okładki?

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 09-01-2005 23:12    Temat wpisu: Re: Co do Morgotha jest na tej okładce?... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sarnond napisał(a) (zobacz wpis):
Autorem jest Shelly Shapiro, która - o ile mi wiadomo - jest rysownikiem tworzącym nie raz i nie dwa ilustracje typowo tolkienowskie.

wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Eru chroń nas przed jej ilustracjami Język Sarn ty jesteś jakiś masochista Młotkiem go! Z przymrużeniem oka żeby takie wydania kolekcjonować Pserwa

Cytat:
Ma Ktoś jakieś pomysły do czego w samej książce może odnosić się wizja z okładki?

ta okładka wygląda mi na twór w stylu pierwszego autoryzowanego wydania WP w USA gdzie były strusie emu i skradający się lew (ostatecznie lwa zamalowano/przykryto pagórkiem Pserwa ) Idąc drogą dedukcji Z przymrużeniem oka być może ilustratorka tego wydania UT również nie miała czasu zapoznać się z treścią książki przed wykonaniem okładki?

Być może zdołała przeczytać tylko wstęp Pytajnik Jakąś potwierdzającą poszlaką jest zdanie:
Introduction - Unfinished Tales napisał(a):
of Beren lurking in wolf's shape beneath the throne of Morgoth;

Wstęp - Niedokończone Opowieści napisał(a):
Berena skradającego się w wilczej postaci ku tronowi Morgotha

to pasuje jak ulał Uśmiech Za to ta anakonda może być uwspółcześnioną wersją Glaurunga Jestem rozwalony Pserwa a ten pomalowany jak apacz na wojennej ścieżce koleś Z przymrużeniem oka cuchnie mi orkiem (ta wikingowska czapeczka go zdradza wieeeeeeeeeelgachny uśmiech i nieodłączny atrybut amerykańskiej kawy na ławę czyli zepsuta szczęka, jak gościu ma nieładne zęby to znaczy że jest zły = ork jestem wściekły jak ork ) Ewentualnie jeszcze postawiłbym, że to Saur Uśmiech Saurona ;D n.

Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 12-01-2005 09:51    Temat wpisu: Re: Co do Morgotha jest na tej okładce?... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):
Sarnond napisał(a) (zobacz wpis):
Autorem jest Shelly Shapiro, która - o ile mi wiadomo - jest rysownikiem tworzącym nie raz i nie dwa ilustracje typowo tolkienowskie.

:DD Eru chroń nas przed jej ilustracjami :P Sarn ty jesteś jakiś masochista :m1: ;) żeby takie wydania kolekcjonować :pserwa:

Czemu? Ładny obrazek, z nastrojowym (i, co nieczęste, prawidłowym!) światłem i dość stonowaną kolorystyką. IMHO od większośc okładek fantastycznych (w tym tolkienowskich) odbija na korzyść.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Co do Morgotha jest na tej okładce?... (Strona 1 z 1)

Skocz do: