Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Co do Morgotha jest na tej okładce?... (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sarnond
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 495

Wysłany: 09-01-2005 17:35    Temat wpisu: Co do Morgotha jest na tej okładce?... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanawiałem się co może przedstawiać rysunek, który zdobi okładkę Niedokończonych Opowieści w wersji oryginalnej wydanej przez Ballantine Books w 1988 roku. Przez długi czas było to bardzo rozpowszechnione wydanie (właściwie do tej pory jest), za to sam rysunek conajmniej intrygujący. Uśmiech Autorem jest Shelly Shapiro, która - o ile mi wiadomo - jest rysownikiem tworzącym nie raz i nie dwa ilustracje typowo tolkienowskie. Ma Ktoś jakieś pomysły do czego w samej książce może odnosić się wizja z okładki?

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 09-01-2005 23:12    Temat wpisu: Re: Co do Morgotha jest na tej okładce?... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sarnond napisał(a) (zobacz wpis):
Autorem jest Shelly Shapiro, która - o ile mi wiadomo - jest rysownikiem tworzącym nie raz i nie dwa ilustracje typowo tolkienowskie.

wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Eru chroń nas przed jej ilustracjami Język Sarn ty jesteś jakiś masochista Młotkiem go! Z przymrużeniem oka żeby takie wydania kolekcjonować Pserwa

Cytat:
Ma Ktoś jakieś pomysły do czego w samej książce może odnosić się wizja z okładki?

ta okładka wygląda mi na twór w stylu pierwszego autoryzowanego wydania WP w USA gdzie były strusie emu i skradający się lew (ostatecznie lwa zamalowano/przykryto pagórkiem Pserwa ) Idąc drogą dedukcji Z przymrużeniem oka być może ilustratorka tego wydania UT również nie miała czasu zapoznać się z treścią książki przed wykonaniem okładki?

Być może zdołała przeczytać tylko wstęp Pytajnik Jakąś potwierdzającą poszlaką jest zdanie:
Introduction - Unfinished Tales napisał(a):
of Beren lurking in wolf's shape beneath the throne of Morgoth;

Wstęp - Niedokończone Opowieści napisał(a):
Berena skradającego się w wilczej postaci ku tronowi Morgotha

to pasuje jak ulał Uśmiech Za to ta anakonda może być uwspółcześnioną wersją Glaurunga Jestem rozwalony Pserwa a ten pomalowany jak apacz na wojennej ścieżce koleś Z przymrużeniem oka cuchnie mi orkiem (ta wikingowska czapeczka go zdradza wieeeeeeeeeelgachny uśmiech i nieodłączny atrybut amerykańskiej kawy na ławę czyli zepsuta szczęka, jak gościu ma nieładne zęby to znaczy że jest zły = ork jestem wściekły jak ork ) Ewentualnie jeszcze postawiłbym, że to Saur Uśmiech Saurona ;D n.

Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 12-01-2005 09:51    Temat wpisu: Re: Co do Morgotha jest na tej okładce?... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):
Sarnond napisał(a) (zobacz wpis):
Autorem jest Shelly Shapiro, która - o ile mi wiadomo - jest rysownikiem tworzącym nie raz i nie dwa ilustracje typowo tolkienowskie.

:DD Eru chroń nas przed jej ilustracjami :P Sarn ty jesteś jakiś masochista :m1: ;) żeby takie wydania kolekcjonować :pserwa:

Czemu? Ładny obrazek, z nastrojowym (i, co nieczęste, prawidłowym!) światłem i dość stonowaną kolorystyką. IMHO od większośc okładek fantastycznych (w tym tolkienowskich) odbija na korzyść.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Co do Morgotha jest na tej okładce?... (Strona 1 z 1)

Skocz do: