Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

Temat: FotR: DVD+30 min. - Opinie (Strona 4 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 12-12-2002 14:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tek de Cart napisał(a):

a mi sie jedno rzucilo na minus

scena gdy Aragorn 'puszcza' Froda i wychodzi na bande orków ...

został wycięty uśmiech i salut ... a szkoda - dodawało to honoru i odwagi tej postaci ...

Ależ jest salut!! Przynajmniej u mnie Śmiech

I masz rację, to jest wspaniały kadr Uśmiech

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Tek de Cart
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 13-12-2002 09:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

a przepraszam ... salut jest
natomiast usmiech w kinie byl znacznie szerszy (chyba ze to z powodu wiekszej szerokosci ekranu Z przymrużeniem oka Uśmiech )

Bathrandir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 18-03-2003 18:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm... Edycja rozszerzona jest porządnie zrobiona ale zostawia lekki niedosyt Smutek . Najbardziej zawiodłem się brakiem Toma Bombadila Smutek , a co za tym idzie brak sterego lasu Smutek . Muszę przyznać jak na to jak producenci zachwali nową wersję to tym razem mnie rozczarowali.
Cóż reszta zastrzeżeń trzeba skierować do polskiego dystrybutora za stan techniczny (np.: brak DTS), oraz również to, że nie wszystkie dodatki zostały spolszczone. Cóż teraz pozostaje czekać aż wydadzą pakiet wszystkich trzech częsci( o ile taki wyjdzie, jak macie jakieś informacje napiszcie), i mieć nadzieję, że kiedyś zobaczymy Toma.
Powrót do góry

Ela
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 22-11-2004 19:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja dopiero teraz dotarlam do rozszerzonej wersji FotR i oczywiście nie zawiodlam się Uśmiech Film jest bardziej spójny wyjasnia wiele rzeczy, ktore w wersji kinowej pozostawialy pewien niedosyt. Nie będę tu o nich pisac, bo zrobiliście już to za mnie wczesniej Uśmiech , natomiast mam jedna krytyczną uwagę.
Brakuje mi mianowicie jednej sceny, ktora w pierwotnym scenariuszu miała się pojawić. Jest to scena po opuszczeniu Morii, gdy Drużyna jest ścigana przez orków i w Lorien przychodzą im z pomocą Elfy.
Brak tej sceny powoduje pewną "dziurę"w filmie, gdyż w pewnym momencie Legolas mówi do Haldira, iż Drużyna wiele mu zawdzięcza...
Mianowicie czego ????? Tego, że wymierzono w nich strzały...?
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy ta scena faktycznie" zniknęła ", czy pojawi się w jakiejś kolejnej mega - rozszerzonej wersji ? Z przymrużeniem oka

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 22-11-2004 22:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ela napisał(a) (zobacz wpis):

Brakuje mi mianowicie jednej sceny, ktora w pierwotnym scenariuszu miała się pojawić. Jest to scena po opuszczeniu Morii, gdy Drużyna jest ścigana przez orków i w Lorien przychodzą im z pomocą Elfy.

Ja czegos takiego nie pamietam. Owszem wiem, ze elfy na granicy Lorien rozwaliły oddzial orków, ktory scigal Druzyne od Morii, ale zrobily to raczej z powodu ochrony swoich granic, niz konkretnej pomocy udzielonej Druzynie. Ale, jak wiemy, _w filmie_ nie ma tego pościgu. Docieraja do lasu bez kłopotu, i nie musza sie kryć na drzewach przed orkami.

Cytat:

Brak tej sceny powoduje pewną "dziurę"w filmie, gdyż w pewnym momencie Legolas mówi do Haldira, iż Drużyna wiele mu zawdzięcza...
Mianowicie czego ????? Tego, że wymierzono w nich strzały...?

Nie, tylko tego, ze ich wszystkich nie zastrzelili, po ciemku, nie pytajac kto idzie. Uśmiech A czy to zdanie Legolas nie wypowiada, juz po tym, jak udzielono im wejscia do siedziby Galadrieli?
poz
tal

Ela
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 28

Wysłany: 23-11-2004 07:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie, Legolas mówi o długu wdzięczności zaraz po powitaniu z Haldirem, zanim jeszcze ten ostatni wyraził zgode na wejście do Lorien .
Wlaśnie dlatego tak bardzo brakuje mi wyżej wymienionej sceny.
W dodatkach do rozszerzonej wersji, jest ona b. pięknie rozrysowana Uśmiech ,
szkoda tylko, że nie ma jej w filmie... wściekły

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Temat: FotR: DVD+30 min. - Opinie (Strona 4 z 4)

Skocz do: