Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Dokładna data zakończenia bitwy na stokach Orodruiny (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ledric
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 19-05-2004 15:20    Temat wpisu: Dokładna data zakończenia bitwy na stokach Orodruiny Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

temat wydzielony z "Rachuba lat"
elfy
--------------------

Witam wszystkich forumowiczów! Mam pytanie odnośnie pewnej daty, więc ten wątek wydał mi się najodpowiedniejszy Z przymrużeniem oka Oto i pytanie: czy jest gdzieś zapisana dokładna data (dzień, miesiąc, rok) zakończenia bitwy na stokach Orodruiny (koniec drugiej ery), ew. zakończenie działań wojennych w Mordorze? Nie spotkałem się nigdzie z czymś takim, jedynie rok jest podany. Smutek

...And if my face becomes sincere
Beware...
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5710

Wysłany: 28-05-2004 09:43    Temat wpisu: Re: Dokładna data zakończenia bitwy na stokach Orodruiny Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ledric napisał(a) (zobacz wpis):
Oto i pytanie: czy jest gdzieś zapisana dokładna data (dzień, miesiąc, rok) zakończenia bitwy na stokach Orodruiny (koniec drugiej ery), ew. zakończenie działań wojennych w Mordorze? Nie spotkałem się nigdzie z czymś takim, jedynie rok jest podany. Smutek

Bo zazwyczaj podany jest tylko rok. Zwlaszcza, że niczego takiego jak bitwa na zboczach Orodruiny nie bylo (poza filmem oczywiście). Bitwe stoczono na polach dagorladu u wrot Mordoru (3434 r. II Ery - daty dziennej z tego co wiem nie ma). Potem rozpoczeło się siedmioletnie oblężenie Barad-dur, ktore trwalo do 3441 roku II Ery, i wtedy dochodzi do starcia Saurona z Gil-galadem i Elendilem na zboczach Orodruiny (ale to raczej pojedynek a nie bitwa).

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Ledric
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 28-05-2004 22:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chodzi mi właśnie o to starcie, pewnie z rozpędu nazwałem je bitwą. Nic nowego

...And if my face becomes sincere
Beware...
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Dokładna data zakończenia bitwy na stokach Orodruiny (Strona 1 z 1)

Skocz do: