Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Objawy fascynacji Tolkienem (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mata
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 25-02-2004 21:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Prawda, to najpierw była sama " Fantastyka", potem dodała sobie " Nowa" i tak jest do dziś. Nie zgodzę się zaś ze stwierdzeniem, ze byla dostępna w każdym kiosku - w okresie o którym piszę / lata 80. wczesne/, nie byla dostępna - doskonale pamiętam stawanie na głowie by ją dostać. Potem , owszem, tak, teraz też leży. W bibliotece Tolkien teoretycznie był dostępny, ale wypożycznie też było teoretyczne - w końcu każdy bilbniotekarz miał swoich znajmomych królika. Oczywiście dostępny był w bibliotekach nie prowadzących wypożyczeń do domu. WP przed sfilowaniem przez Jacksona był znany, ale nie aż tak jak w tej chwili. Zeby go znac trzeba było być miłośnikiem fantastyki, i móc przeczytać książkę, a ta jak pisałam została wydana w latach 80 / początek/ z dodrukiem / ta sama szata graficzna i rozmiar/ gdzieś na przełomie lat 80/90 / bardzo wczesnych- o ile mnie pamięć nie myli/ Zatem z tą popularnością , ze względu na stałą nieobecność Tolkiena w księgarniach nie było tak różowo. Uśmiech Uśmiech Uśmiech Sama przyzwoite wydanie / w twardej oprawie kupilam dopiero 3 lata temu, kiedy owe wydania w miękiej oprawie z lat 80 się rozpadło do reszty.
Powrót do góry

vivid
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 34

Wysłany: 17-04-2004 20:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jako urodzona niemal dokładnie w połowie lat 80-tych nie mogę pamiętać,jak to kiedyś(co za "zamierzchłe czasy" Język) było z tą fascynacją Tolkienem.Pamietam za to,że gdy w 96 roku przeczytałam pierwszy raz WP-poleciła mi go miła pani w księgarni Z przymrużeniem oka ,to potem miałam nieliche problemy ze skompletowaniem całości w wydaniu nie-Łozińskiego tylko Skibniewskiej-i wcale nie to,żebym dostatecznie mocno nie szukała.Ale tłumaczenie pana Ł. "królowało"na księgarskich półkach przez dłuugi czas.Muszę poczytać wobec tego za jedną z niewielu zasług filmu,że od czasu jego komercyjnego sukcesu nie ma przynajmniej problemu z dostaniem WP w porządnym tłumaczeniu Super śmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Objawy fascynacji Tolkienem (Strona 2 z 2)

Skocz do: