Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Przyjazny Dom na wschód od Morza był to dom, o którym przed laty Bilbo napisał, że jest niezrównany, czy kto lubi jeść, czy spać, czy słuchać opowieści, czy śpiewać, czy po prostu woli siedzieć i rozmyślać, czy też chciałby wszystkie te przyjemności połączyć. Wystarczyło pomieszkać tutaj, żeby wyleczyć się ze zmęczenia, lęku i smutku." J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Ksiazkowi bohaterzy a postacie z filmu... (Strona 7 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Finduilas
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 18

Wysłany: 28-01-2004 17:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
nie traktujcie tego jako głos rozkochanej fanki aktora

ale...

Dlaczego nikt nie ma nic do powiedzenia w sprawie Faramira?

Byłam mocno rozczarowana jego odpowiednikiem filmowym z TTT (wersja nierozszerzona) Szok

nie wiadomo kto to w ogóle jest (wiadomo, że brat Boromira i tyle... a gdzie jego dar czytania w sercach, miłość jego żołnierzy, posłuch u zwierząt, niechęć do przemocy...? )

skąd u niego ten złośliwy uśmieszek?

dlaczego pożąda pierścienia?

jaką cenę płaci za wypuszczenie Frodo i Sama?

Dopiero kiedy zobaczyłam wersję rozszerzoną poczułam się uspokojona. Jest tam znacząca scena nad martwym wojownikiem, która nam coś mówi o tym człowieku...
Są sceny z ojcem i bratem. Jest pokazana ich relacja. Rozumiemy dlaczego zrezygnowanie z pierścienia nie było dla niego łatwe.
Wreszcie scena pożegnania z Frodo, w której choć odrobina troski.
Powrót do góry

Acoasmata
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 29-01-2004 13:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety nie widziałam jeszcze rozszerzonej wersji tej części trylogii, więc nie mogę wypowiedzieć się na ten temat, ale rzeczywiście, w wersji bez rozszerzenia jest za mało wiadomości o Faramirze, zresztą w nierozszerzonej wersji ROTK też nie ma o nim zbyt dużo wiadomości.

Indis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 89

Wysłany: 29-01-2004 14:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Teraz to właściwie można by juz zmienić tytuł wątku, bo chyba objął już wszystkie trzy filmy.

Więc ja dodam swoje trzy grosze po gruntownych przemysleniach.

Frodo - w sumie OK, trochę za bardzo jęczy, kiedy coś mu dolega
Merry i Pippin - nie jestem tu oryginalna, powinni sie zamienić, nawet nie ze względu na wiek, tylko po prostu Boyd bardziej pasuje do Merry'ego
Sam - jakoś nie wzbudził mojej sympatii, jego ogromne przywiązanie do Froda nie zrównoważyło prostactwa i okrucieństwa wobec Golluma.
Bilbo - po prostu rewelacja, najbardziej hobbicki hobbit, jakiego
znam Jestem za Jestem za Jestem za
Gandalf - genialny, może tylko jako Gandalf Biały był za bardzo przylizany Jestem za Jestem za Jestem za
Aragorn - mnie się podobał, choć żadnych specjalnych argumentów przytoczyć nie potrafię. Tylko ten kwaczący głos Skrzywienie
Elrond - w pierwszej chwili szok Szok (oczywiście z powodu Matrixa), ale jasne, że trzeba mieć świadomość, że (z nielicznymi wyjątkami) aktorzy nie są artykułami jednorazowego użytku. W ogóle był dobry, chociaż jak na elfa chyba za brzydki
Boromir - Love tak sobie go właśnie wyobrażałam, widac wyraźnie wewnętrzny konflikt. No a scena kiedy biegnie ratować hobbitów - Cud, miód, ultramaryna
Legolas - może być
Gilmli - prawdziwy krasnolud
Arwena - taka daleka, chłodna, elfia... mnie się podobała. Tylko za dużo jej było jednak
Saruman - tu się chyba większosci narażę. Nie, nie i jeszcze raz nie. Owszem Christopher Lee jest bardzo dobry, to pewnie raczej wina scenariusza i koncepcji reżysera, ale w ogóle nie mogłam odnaleźć w tej postaci czarodzieja. Przywódca - tak. Szef - owszem. Organizator - tak. Ale nie ma w nim magii. W każdym razie ja nie zaobserwowałam Jestem przeciw Jestem przeciw Jestem przeciw
Galadriela - prawdziwa królowa elfów, czego nie można powiedzieć o jej małżonku Celebornie, którego ktoś porównał do jamnika. Dla mnie raczej smutny spaniel (jamniki są zbyt zabawne)
Haldir i spółka - błeeeee
Theoden - ogólnie dobry, chociaż za młody i nie ma warkoczy. Z tym, że scena w której Gandalf go uwalnia spod władzy ech... Sarumana - masakra Wkurzone zdziwienie
Eowina - ładna dziewczyna, nienajgorzej gra, ale nie jest to dumna księżniczka Rohirrimów.
Eomer - a tu odwrotnie, Urban zbyt urodziwy nie jest, ale za to jest 100% Eomerem Jestem za Jestem za Jestem za
Grima - IMHO trochę przesadzony, no i dlaczego jest zielony Zdziwienie
Faramir - jakiś taki zbyt łagodny z wyglądu. No i zmiana koncepcji tej postaci, mimo, że w wersji rozszerzonej TTT jako tako "uzasadniona", nie odpowiada mi stanowczo. Jego postawa w filmie jest może psychologicznie bardziej prawdziwa niż w książce, ale przecież on miał być wyjątkowy Skrzywienie
Denethor - Antypatyczny. Wredny. Podły. Chyba jednak przesada
Nazgule - jako upiory - piorunujące wrażenie, a ten krzyk boje się . W postaci widzialnej - troche za bardzo "gumowi"
Gollum, Drzewiec, Balrog - wszyscy rewelacyjni, Gollum - wiadomo, Balrog - świetnie rozwiązany problem ognia i ciemności (a o to się obawiałam), może tylko te rogi niepotrzebne, Drzewiec - tylko myślałam sobie, że powinien być trochę większy...

Mam nadzieję, że nikogo ważnego nie pominęłam, a jesli tak, trudno Pserwa

He rides into his glorious battle alone
Farewell to the valiant warlord

forum blind guardian
mój blog
moje zdjęcia
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 30-01-2004 01:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:

tia Uśmiech takie nic, jakas tam odpowiedzialnosc za przetrwanie swiata czy cos w ten desen Śmiech

Cytat:
Sam - jakoś nie wzbudził mojej sympatii,

Nie, nie, nie. Sam był Wielki Uśmiech Love I rola i pomysl na postac.

Cytat:
Saruman - tu się chyba większosci narażę. Nie, nie i jeszcze raz nie.

Fakt. Biedny Sar został okrutnie spłaszczony. Historia upadku Sarumana jest bardziej skomplikowana w ksiazkach, a w filmie pokazali go juz
na koncu drogi na ciemna strone mocy.

Cytat:

ale mieli zarabiste te mecze, łuki i kaptury Love

Cytat:
Theoden - ogólnie dobry

Jedna z wielkich ról tego filmu.IMHO.

Cytat:
Eowina - ładna dziewczyna, nienajgorzej gra,

nienajgorzej ?? Imho wspaniale. Jestem za
Przynajmniej w porownaniu do elficy ze szrama Złośliwy uśmiech
poz
tal
Powrót do góry

Finduilas
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 30-01-2004 10:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Aragorn - mnie się podobał, choć żadnych specjalnych argumentów przytoczyć nie potrafię. Tylko ten kwaczący głos

No wiesz co Indis!!!
Mnie się wydaje, że ten głos to jeden z motywów wyboru aktora. Mnie ten głos zachwyca: miękkością, spokojem, łagodnością. Zwłaszcza kiedy mówi "Jeśli żyjąc lub ginąc mogę cię ochronić - uczynię to". Przypadkiem usłyszałam naradę u Elronda na DVD bez obrazu Oczko (bo mi wysiadł i został tylko głos.) No i jak to usłyszałam to... ojoj ...już potem wsłuchiwałam się w ten głos z lubością.
Chociaż to prawda, że taki głos zupełnie nie nadaje się w sytuacjach podniosłych czy dramatyczntch! Wtedy mógł zabrzmieć kwacząco, zgoda. Jestem przeciw
Powrót do góry

Indis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 89

Wysłany: 30-01-2004 13:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

TallisKeeton napisał(a):
Cytat:

tia Uśmiech takie nic, jakas tam odpowiedzialnosc za przetrwanie swiata czy cos w ten desen Śmiech

O Bosz, chodziło mi o sytuacje, kiedy był ranny, potłuczony czy coś w tym rodzaju

TallisKeeton napisał(a):
Cytat:

ale mieli zarabiste te mecze, łuki i kaptury Love

Przypuszczam, że chodzi ci o miecze Złośliwy uśmiech

TallisKeeton napisał(a):
Cytat:
Theoden - ogólnie dobry

Jedna z wielkich ról tego filmu.IMHO.

To prawda, z wyłączeniem wspomnianej przeze mnie sceny

tallisKeeton napisał(a):
Cytat:
Eowina - ładna dziewczyna, nienajgorzej gra,

nienajgorzej ?? Imho wspaniale. Jestem za

Ale dumną księżniczką jednak nie jest. Ale przyjmijmy, że to nie jej wina, tylko koncepcji Pidżeja.

He rides into his glorious battle alone
Farewell to the valiant warlord

forum blind guardian
mój blog
moje zdjęcia
Powrót do góry

Finduilas
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 17-02-2004 20:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pozwólcie, że wtrącę parę słów o hobbitach:
Mam na myśli Merrego i Pipina. Po obejrzeniu filmu (zwłaszcza trzeciej części) odniosłam przykre wrażenie, że obie postaci zastały mocno skrzywdzone Smutek
PJ jakby specjalnie utrzymał oboje w konwencji "sympatycznych głuptasków", a przecież podczas całej wyprawy nabierają oni powagi, doświadczenia i wiedzy. (powagi - jak na hobbitów oczywiście Z przymrużeniem oka )
Czy nie wydaje się wam, że Pipin dukający przed Denethorem przysięgę, albo robiący rozpaczliwe uniki na murach Minas Tirith, to ten sam Pipin, który zrzucił zwłoki do studni w Morii? Zagubiony, przestaszony, niczego nieświadomy???
A Merry? Przecież w książce Merry jest starszy i mądrzejszy. Zna się na mapach, na legendach... W filmie niewiele się różni od Pipina (no może... kiedy mówi mu na wiecu Entów - "There will be no Shire, Pipin" albo, kiedy robi mu wymówki, że patrzył w palantir i teraz muszą się rozstać...)
Uważam, że filmowi hobbici są zbyt dziecinni. Przecież to byli dorośli mężczyźni!
Powrót do góry

ereinion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 07-03-2004 18:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

może w całym filmie Merry i Pip nie wypadli zbyt inteligentnie ale ta scena na końcu dzie jadą przez Shire i patrzy na nich ten stary hobbit z miotłą wyrównuje wszystkie niedostatki. ona jest po prostu boska

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Temat: LotR: Ksiazkowi bohaterzy a postacie z filmu... (Strona 7 z 7)

Skocz do: