Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Nominacje do Oscarów (Strona 3 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Toloth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 80
Nieobecny(a): Mała przerwa od forumowania - do nadejścia chłodniejszych dni. Pozdrawiam

Wysłany: 01-03-2004 16:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miałem bardzo dużo zastrzeżeń do filmu, prawda, ale teraz nawet nie chce mi się o nich mówić. Bo i po co? LOTR triumfuje, Tolkien triumfuje, PJ triumfuje, tolkieniści zyskuję przewagę nad HP Z przymrużeniem oka Śmiech . Gratulacje dla Petera - zasłużone czy nie zasłużone - na pewno się należą! Brawo PJ!

PS. Za wszystkie kategorie dałbym LOTR'owi nagrody - oprócz adaptacji. Nie zgadzam się z Samem, że adaptacja PJ to jego wizja i nie ma co go za to ganić. Uszanować, oczywiście, trzeba, ale na pewno ROTK nie był adaptacją książki! Na pewno był nią FOTR, TTT już mniej, ale jakoś do ROTK'a jako adaptacji nie mogę się przekonać. Ale jako film to był super! Zresztą, co to za różnica! Brawa wielkie tak czy inaczej! Eglerio! Á laita se!

Antygona
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 01-03-2004 21:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nagrałam sobie rozdanie na video i gdy włączyłam kasetę rano, postanowiłam obejrzeć tylko końcówkę. I na początku wielkie zdziwienie, że jest Oscar za scenariusz adaptowany Zdziwienie Zastanawiam się, ile w takim razie jeszcze zdobył Oscarów. Potem oglądam przyznanie Oscarów za reżyserię i film... Biegnę do komputera, wchodzę do Internetu na Wirtualną Polskę i widzę, że RotK ma 11 Oscarów Zdziwienie Oczywiście bardzo się cieszę z takiej ilości, ale zgadzam się, że za scenariusz adaptowany to nie za bardzo się Oscar należał Język

Adunaphel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44
Nieobecny(a): Pochlonela mnie piekielna ameba

Wysłany: 01-03-2004 22:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a):

Najlepszy film:
Jestem za słusznie, ale jako nagroda za wszystkie trzy częsci, a nie tylko za ROTK. Bo Jacksonowi nalezała sie nagroda za odwagę, za podjęcie sie tego ultratrudnego zadania i za realizacje, moze nie najlepszą z możliwych, ale bardzo dobrą.

Najlepszy reżyser:
Jestem za Jak wyżej

Najlepsza scenografia:
Jestem za Zgoda ale znow dla calosci Filmu, a nie tylko ROTK. Jednak w samym Rotk za duzo wpdek scenograficznych.

Tak IMHO, to PJ otrzymal wczoraj Oskary wlasnie za caloksztalt. Przynajmniej ja tak to widze, pierwsza czesc moze i zaslugiwala na statuetke bardziej (zalezy jak kto uwaza), ale mialy byc jeszcze kolejne dwie czesci, wiec Akademia byla powsciagliwa. I tak teraz ROTK zebral laury za wszystkie 3 czesci i nie wiem czy odnioslby taki sukces gdyby wlasnie nie ten fakt, ze to final wiekszego przedsiewzieca.

M.L. napisał(a):

Najlepsza piosenka:
Jestem za I tu jest śmiesznie. Bo z jednej strony Enya, jak dla mnie byla nieporownanie lepsza i bardziej zaslugiwala na Oskara, ale znowu pośrod prezentowanych finalistow "Into the West" bylo najlepsza piosenka.

Mnie sie podobala tak samo a moze nawet bardziej niz Enya, ale to juz rzecz gustu. Uśmiech Natomiast zdecydowanie wczoraj nie miala konkurencji.

M.L. napisał(a):

Najlepszy dźwięk:
Jestem za Ale nie mam komentarza bo sie na tym nie znam . Śmiech

Ja tez mowie: tak! Co prawda nie jestem w stanie ocenic konkurencji w tej kwesti, ale dzwiekowcy zrobili w LotR niezla robote. Tu tez oceniam film bardziej jako calosc a nie wylacznie RotK. Ogladajac dodatki na DVD bylam pod wrazeniem inwencji technikow. Wykorzystywali, w najbardziej nieprawdopodobny i nieoczekiwany sposob rozne dzwieki, czesto zaczerpniete z zycia codziennego. Kto ogladajac sobie film wpadnie na pomysl ze Balrog Diabelski uśmiech pomrukuje sobie dzwiekiem przesuwanych kamiennych blokow, a Fell Beast to w rzeczywistosci poczciwy osiolek? Oczko
A jesli chodzi konkretnie o RotK, to bardzo urzeklo mnie m.in. modulowanie glosnosci efektow dzwiekowych, muzyki i dialogow. Szczegolnie widoczne w kuminacyjnych minutach i w zmianach ujec z bitwy pod Czarna Brama i ostatniego etapu wedrowki Froda na Gore Zaglady. Duze Jestem za

Czekaliśmy tu, na tej górze, przez całe nasze życie na kogoś, kto zapaliłby tamten stos...nareszcie nasze istnienia mają sens!

---------
Podziękowania dla Pippina od straży wzgórz sygnałowych
Powrót do góry

Firiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 160

Wysłany: 05-03-2004 20:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też sądzę, że niektóre z tych oskarów są niezasłużone. Owszem, całokształt, owszem, ogrom włożonej pracy, poświęcenia, ple ple.., ale przecież w tym nie liczy się ilość pracy czy zużyty czas, ale efekt końcowy. A efekt końcowy nie bardzo spełnił moje oczekiwania. Nie Nie
Poza tym wśród nominowanych były filmy po prostu lepsze od RotK.
No, ale mottem ceremonii oskarowej nie jest "niech wygra lepszy". Nic nowego
Mam nadzieję, że "sukces" oskarowy trylogii nie opóźni ucichnięcia wszechobecnego szumu wokół filmów, który nawiasem mówiąc ostatnimi czasy jest coraz bardziej niestrawny.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Temat: LotR: Nominacje do Oscarów (Strona 3 z 3)

Skocz do: