Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"To bardzo długa historia. Gdybym chciał opowiedzieć ci wszystko, siedzielibyśmy tutaj dopóty, póki wiosna nie zamieniłaby się w zimę." Gandalf do Froda, Władca Pierścieni

Temat: "Hobbit" jako serial? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sevolas
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 127

Wysłany: 30-10-2002 14:46    Temat wpisu: "Hobbit" jako serial? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=11490

Ian McKellen z chęcią raz jeszcze zagrałby Gandalfa, gdyby reżyser "Władcy Pierścieni" Peter Jackson zdecydował się na ekranizację "Hobbita" według J.R.R. Tolkiena.

Ian McKellen zagrał już czarodzieja Gandalfa we "Władcy Pierścieni. Drużynie Pierścienia" i rola ta przyniosła mu m.in. nominację do Oscara. Wkrótce zobaczymy go we "Władcy Pierścieni. Dwóch Wieżach", a za mniej więcej rok (w Polsce zimą 2004 roku) we "Władcy Pierścieni. Powrocie Króla" – kolejnych filmach rozgrywających się w Śródziemiu, krainie stworzonej przez J.R.R. Tolkiena.

Prawa do ekranizacji "Hobbita" (historia ta dzieje się przed wydarzeniami opisanymi we "Władcy Pierścieni" i to właśnie tutaj poznajemy m.in. Golluma) są, według słów aktora, w rękach Petera Jacksona. McKellen myśli o "Hobbicie" jako o serialu. Prezentacja kolejnych, licznych przygód Bilba w tygodniowych odstępach mogłaby się sprawdzić na małym ekranie. Ian McKellen uważa także, że rolę młodego Bilba powinien zagrać Ian Holm. Pisze na swojej stronie internetowej Ian McKellen (www.mckellen.com).

Peter Jackson wielokrotnie pytany był o to, czy jego kolejnym projektem po trzech częściach "Władcy Pierścieni" będzie właśnie "Hobbit". Jego odpowiedzi były zawsze wymijające. W jednym z ostatnich wywiadów reżyser powiedział, że po "Władcy Pierścieni" chciałby powrócić do korzeni swojej twórczości, by zająć się realizacją skromnego, krwawego filmu grozy. Jednak ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął.
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5879

Wysłany: 30-10-2002 15:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bynajmniej nie uważam tego za głupi pomysł. Co prawda w przypadku samegop Hobbita, dość spokojnie i bez specjalnych cięć dałoby się zrobić jeden 2,5 godzinny film, ale serial też mógłby byc OK. Prywatnie zresztą zawsze uważałem, że formuła serialu telewizyjnego jest jedyną, która umożliwiłaby rzeczywiście wierną ekranizację WP, bez wycinania jakichkolwiek postaci i wątków. Dla więszości miłośników, nawet tych którym film sę podoba, ma on za wiele skrótów, uproszczeń, czy w ogole zmian. TYmczasem dla wielu laików nie dość, że jest za długi (w sumie 9 godzin, o ile nie więcej), to jeszcze podzielony na trzy częsci, które dopiero razem tworzą zamkniętą całość. Tymczasem serial np.18-24 godzinnych odcinków dałby zupełnie inne możliwości.
Inna sprawa co by z tego zrobiono, ale to już zupełnie coś innego.
Powrót do góry

Bathrandir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 18-03-2003 18:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam nadzieję, że Hobbit zostanie z ekranizowany mam również nadzieję że nie zostanie z ekranizowany jako serial. Fabyła Hobbit jest sam raz na 2,5h może 3h film. Z kolei idealnym materiałem na serial który wyszedł spod ręki mistrza jest ,,Silmarillion" .
Powrót do góry

gen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 22-05-2003 16:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

hmmm hobbit jako serial ??
niby pomysł dobry ale pamiętajcie , ze nie każdy reżyser portafiłby nakręcić go na te ok. 20h, niektórzy potrafia tylko streszczać.
ale myśle ze człowiek odpowidzialny za "Władcę Pięrsćieni" byłby w stanie to zrobić
Jest jeszcze jeden problem - myślicie że jakaś polska stacja miałaby kase żeby wykupic prawa do wyświetlania tego serialu ? bo ja wątpie
Skończyło by sie na tym że legalnie zobaczylibyśmy go ok 3 lata po premierze, smutne ale prawdziwe.
Powrót do góry

Vainamoinen
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 456

Wysłany: 22-05-2003 17:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

gen napisał(a):
hmmm hobbit jako serial ??
niby pomysł dobry ale pamiętajcie , ze nie każdy reżyser portafiłby nakręcić go na te ok. 20h, niektórzy potrafia tylko streszczać.

A ja myślę, że żaden dobry reżyser nie chciałby kręcić serialu... Zresztą po co, skoro Hobbita można zmieścić w 2,5-godzinnym filmie? I kto by wyłożył pieniądze na serial, w którym miałaby być ogromna bitwa? Chya, że zekranizują ją jak w animowanej wersji - brutalna wojna kropek Super śmiech

Cytat:
ale myśle ze człowiek odpowidzialny za "Władcę Pięrsćieni" byłby w stanie to zrobić

Peter Jackson? Eee on popadł w manię wielkości i teraz będzie kręcił same superprodukcje, a nie seriale.

Cytat:
Jest jeszcze jeden problem - myślicie że jakaś polska stacja miałaby kase żeby wykupic prawa do wyświetlania tego serialu ? bo ja wątpie

Oczywiście. Canal+ i HBO Super śmiech A na poważnie: TVN w około półtora roku do dwóch lat po premierze w USA.

Cytat:
Skończyło by sie na tym że legalnie zobaczylibyśmy go ok 3 lata po premierze, smutne ale prawdziwe.

Bez przesady... Ja bardziej ubolewam nad niedokończeniem Star Treków przez polskie stacje.
Powrót do góry

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 06-12-2003 14:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
A ja myślę, że żaden dobry reżyser nie chciałby kręcić serialu... Zresztą po co, skoro Hobbita można zmieścić w 2,5-godzinnym filmie? I kto by wyłożył pieniądze na serial, w którym miałaby być ogromna bitwa? Chya, że zekranizują ją jak w animowanej wersji - brutalna wojna kropek

hm...może ktoś kto uważa, że po sukcesie Lotr zarobi sporo kasy? Taki serial zasze mozna potem wydac na dvd, 20 odcinków * jakies minimum 10$ * liczba tolkienowych ludzi na świecie = nie taka mała wcale sumka...

Cytat:
Cytat:
Cytat:

Oczywiście. Canal+ i HBO A na poważnie: TVN w około półtora roku do dwóch lat po premierze w USA.

Myśle, że o to sie martwić nie trzeba Uśmiech wydaje mi sie, ze bedzie to rarytas Love dla telewizji i znajdzie sie ktoś kto to wykupi Rządzę Spox Chociażby właśnie wymienione stacje...

Jeślii chodzi o moją opinie o Hobbicie w serialu...jestem na tak Śmiech i pan PJ z Ianem McKellenem jest mile widziany Złośliwy uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: "Hobbit" jako serial? (Strona 1 z 1)

Skocz do: