Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu...." , Władca Pierścieni

Temat: LotR: Wokół filmowej trylogii - porównania, prognozy (Strona 6 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 22-04-2003 19:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zastanawiam się, czy usuniecie z TTT Szeloby i konfrontaci z Sarumanemnie wynika przypadkiem właśnie z konkurencji TLOTR z Matrixami - może producenci chcą wpakować w ten film jak najwiecej atrakcji? Szczerze mówiąc, nie wiem jak oni tyle wydarzeń (w ROTK i niektóre z TTT) pomieszczą w jednym, 3,5-godzinnym filmie Zdziwienie Nie Nie
Poza tym, przeczytałam na http://www.tolkien.lo.pl że:
Cytat:
w najbliższym czasie możemy zapomnieć o jakichkolwiek teaserach, trailerach czy choćby "przeciekach kontrolowanych" o "Powrocie Króla"... Spowodowane jest to m.in. "czasem Matrixa" (wszyscy raczej mają teraz oczy zwrócone ku dziełu braci Wachowskich niż PJ'a), poza tym dla RotK nie szykuje się konkurencja w postaci kolejnego Harry'ego Pottera... Dlatego też spece od marketingu postanowili przeczekać Matrixy itp...

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 23-04-2003 13:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elenai napisał(a):
Zastanawiam się, czy usuniecie z TTT Szeloby i konfrontaci z Sarumanemnie wynika przypadkiem właśnie z konkurencji TLOTR z Matrixami - może producenci chcą wpakować w ten film jak najwiecej atrakcji? Szczerze mówiąc, nie wiem jak oni tyle wydarzeń (w ROTK i niektóre z TTT) pomieszczą w jednym, 3,5-godzinnym filmie Zdziwienie Nie Nie

konfrontacja z Sarumanem moze zostać zcieśniona do paru minut, w końcu calkiem mozliwe, ze zobaczymy ja jako retrospekcje, i ze odbywala sie gdzies pomiedzy spotkaniem Gandalfa z Drzewcem, Merrym i Pippinem w Fangornie, a spotkaniem Gandalfa z A. L. i G.
w tymze Fangornie. Wtedy modl zlamac Sarumanowi rozdzke i wyrzucic z zakonu, co tlumaczyloby sarumanowa bezradnosc wobec najazdu entow Uśmiech
poz
tal

Haletha
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 242

Wysłany: 26-04-2003 17:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzisiaj na ONECIE znalazłam taki oto artykuł na temat zarobków FOTR i TTT. Co najśmieszniejsze nie ma w nim choćby słowa porównującego je z Matrixem - niezależnie od części. Mam pewne przeczucia co do tego który z tych filmów osiągnie lepsze wyniki (uwzględniając te wszystkie czynniki, o których tak burzliwie dyskutowali Vainamoinen, ML i inni), ale milczenie na temat Matrixa w tym artykule nieco mnie dziwi...Choć swoja drogą, kto by się przejmował tym co wypisuje ONET. Niemniej zamieszczam linka dla ciekawych
http://film.onet.pl/0,0,703366,wiadomosci.html
Powrót do góry

Vainamoinen

Wpisy: 456

Wysłany: 26-04-2003 19:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pani Haletha napisał(a):
Dzisiaj na ONECIE znalazłam taki oto artykuł na temat zarobków FOTR i TTT. Co najśmieszniejsze nie ma w nim choćby słowa porównującego je z Matrixem - niezależnie od części.

Matrix jest poza pierwszą trzydziestką box office'u, więc nie było większego sensu o nim wspominać.

Cytat:
Mam pewne przeczucia co do tego który z tych filmów osiągnie lepsze wyniki (uwzględniając te wszystkie czynniki, o których tak burzliwie dyskutowali Vainamoinen, ML i inni),

I Ty przeciwko mnie? Uśmiech

Cytat:
ale milczenie na temat Matrixa w tym artykule nieco mnie dziwi...

W zasadzie to nie wiem, o czym miał być ten artykuł. "Dwie wieże" lepsze od "Drużyny Pierścienia". I co z tego? Takie to ważne?
Jak już typujemy filmy do czołówki box office'u to oprócz ROTK i MR:RD / MR:RV wymieniłbym jeszcze następnego Harrego Pottera i Gwiezdne Wojny: Epizod III. Ten ostatni film to IMHO jedyny widoczny na horyzoncie obraz jaki może pobić Titanica - zaraz mnie zwyzywają od "fanów". Może jeszcze Troja i Aleksander Wielki. Ale o tych filmach za mało jeszcze wiemy.
Bezpośrednio tego forum dotyczy jednak tylko MR:RD. Miliard będzie.

Cytat:
Choć swoja drogą, kto by się przejmował tym co wypisuje ONET.

There is no spoon.

PS Jestem trochę załamany polskimi plakatami z napisem "Matrix Reaktywacja" Super śmiech
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 644

Wysłany: 26-04-2003 19:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ech, fanie Język

Informacja o pobiciu FotR przez TTT jest ważna, równie ważna jak rozważania czy rewolucyjne matryce pobiją RotK. Wielu mądrali wyrokowało że każda 2 część trylogii sprzedaje się mniej. No i się pomylili Uśmiech A co do sukcesu e3 - nie byłbym taki pewny, już dochody e2 lekko zawiodły a e3 ma być niby bardziej "mroczny" (w co słabo wierzę - chociaż, przecież dzieci Lucasa dorosną do tego czasu Uśmiech ). A wbrew pozorom mroczność nie sprzedaje się najlepiej, o czym e5 najlepiej przekonuje.

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 26-04-2003 20:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Watcher napisał(a):
Wielu mądrali wyrokowało że każda 2 część trylogii sprzedaje się mniej. No i się pomylili Uśmiech

Już się bardzo pomylili przy Terminatorze 2, a potem Mission Impossible 2. To dobrze wróży dla TM:RD.

Cytat:
A co do sukcesu e3 - nie byłbym taki pewny,

Do premiery 2 lata, ja naprawdę nie chcę o tym teraz rozmawiać.

Cytat:
już dochody e2 lekko zawiodły

650 mln dolarów! Więcej od E5 i E6!

Cytat:
a e3 ma być niby bardziej "mroczny" (w co słabo wierzę - chociaż, przecież dzieci Lucasa dorosną do tego czasu Uśmiech ).

Czemu nie wierzyć? Większość głównych bohaterów zginie, więc musi być mroczny. Pewno bardziej niż E5.

Cytat:
A wbrew pozorom mroczność nie sprzedaje się najlepiej, o czym e5 najlepiej przekonuje.

I find your lack of faith disturbing. Ale co fakt to fakt. Najmroczniejszym filmem w pierwszej dziesiątce box office'u jest TTT.
Powrót do góry

Watcher

Wpisy: 644

Wysłany: 27-04-2003 03:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Już się bardzo pomylili przy Terminatorze 2, a potem Mission Impossible 2. To dobrze wróży dla TM:RD.
I bardzo dobrze Uśmiech

Cytat:

650 mln dolarów! Więcej od E5 i E6!
Po przygniatającym sukcesie e1... Uśmiech Swoją drogą, to pokazuje jak bardzo mylące są te zestawienia, e2, choć też nie idealne, jest o lata świetlne lepszy od e1 Uśmiech

Cytat:

Czemu nie wierzyć? Większość głównych bohaterów zginie, więc musi być mroczny. Pewno bardziej niż E5.
Też mam taką nadzieję. Ale samo uśmiercenie głównych bohaterów mroczności nie zrobi, jeśli Lucas uśmierci ich w melodramatyczny sposób. Podobnie jak RotK nie będzie smutnym filmem tylko dlatego, że pokaże się rozstanie w porcie Cirdana. Tu również sposób wizualizacji jest kluczem Uśmiech

Cytat:

I find your lack of faith disturbing.
Sorry, master. Uśmiech

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Vainamoinen

Wysłany: 26-05-2003 18:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

New Line Cinema przełożyła premierę ROTK na 1 grudnia. Zwietrzyli szansę w starciu z Matrix Revolutions...
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Temat: LotR: Wokół filmowej trylogii - porównania, prognozy (Strona 6 z 6)

Skocz do: